Wydanie:CHIP 2014/06

Słowem naczelnego

Konstanty Młynarczyk,redaktor naczelnyCzłowiek - najsłabsze ogniwo Nie, tym razem nie chodzi o bezpieczeństwo, choć właśnie w kontekście zabezpieczeń najczęściej pojawia się to określenie. Niestety, skłonność do wybierania haseł w rodzaju "12345" lub dawania zdalnego dostępu do komputera każdemu, kto poda się za administratora, nie wyczerpuje listy ludzkich niedoskonałości ograniczających możliwości, jakie daje technologia. Kolejna z…

W numerze polecamy!

Pyrkon 2014!Też tam byliśmy! Oto nasza relacja.Ruter w roli NASZgrabny sposób na to, by maksymalnie wykorzystać posiadane urządzenie.Co w Sieci jest legalne?Przeczytaj, zanim sięgniesz po cudzy plik!Kronika CHIP-aKrótka historia systemu GPS.Ile jest warta...twoja witryna? Może warto się temu przyjrzeć i zacząć zarabiać?Bezpieczny smartfonPokazujemy, co zrobić, by obronić telefon przed hakerami.Telewizory OLEDŚwietlana przyszłość czy zmarnowane szanse?Produkt…

Na płycie

Ashampoo Photo MailerWygodne narzędzie do wysyłania zdjęć do wielu odbiorców.YouTube Song DownloaderAsystent: Agent ubezpieczeńNarzędzie wspomagające pracę agentów ubezpieczeniowych.1-abc.net Wallpaper RotationWykorzystywanie zbiorów zdjęć jako tła pulpitu.

Gadżety

Zebble – tańsza alternatywa dla smartwacha Pebble

Pebble był jednym z pierwszych smartwachy, które osiągnęły sukces - na jego produkcję zebrano ponad 10 milionów dolarów za pomocą Kickstartera. Mimo narastającej konkurencji zegarek dalej wyróżnia się z tłumu za sprawą swojej ceny i wyświetlacza typu e-ink.
Rozrywka

Xbox to nie tylko konsole do gier

Phil Spencer z Microsoftu przyznał za pomocą swojego konta twitterowego, że jego firma musi się bardziej postarać jeżeli chodzi o obecność dobrych gier na systemie operacyjnym Windows.
7,2 mm grubości, 670 gramów wagi, brak aktywego chłodzenia i procesor Intel Core Benchmarki

Nowa era mobilności według Intela

W czasach, gdy urządzenia komputerowe nieustannie ewoluują, wykraczając poza ramy tradycyjnych komputerów, prezes Intela Renée James wyjaśnia, że Intel i cały ekosystem branży technologicznej na Tajwanie stoją przed szansą, aby bazując na długiej historii wspólnie prowadzonych prac nad innowacjami, stworzyć płynnie skomunikowane i naprawdę osobiste rozwiązania.
Aplikacje użytkowe

Aplikacja seeu sama znajduje twoich znajomych

Na rynku pojawiła się seeu - aplikacja polskich programistów, która sama znajduje twoich znajomych i pokazuje gdzie przebywają w danej chwili. Oprócz dokładnej lokalizacji swoich przyjaciół, użytkownicy widzą na mapie wszystkie wydarzenia, w których udział biorą ich znajomi. Aplikacja jest darmowa i przygotowana na najpopularniejsze mobilne systemy (Android, iOS i Windows Phone) oraz przeglądarki internetowe.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.