Wydanie:CHIP 2014/07

W numerze polecamy – 2014/07

W najnowszym numerze piszemy o wizycie w studiu Pinewood, cenzurze w sieci i o tym, w jaki sposób wydać własną książkę. Sprawdźcie, co jeszcze możecie tam znaleźć.

Trendy i wydarzenia

„Te samobójstwa to nie nasza wina”

Cztery lata temu w fabrykach Foxconnu, zajmującego się produkcją podzespołów dla takich firm, jak Apple czy Microsoft, nastąpiła tragiczna seria samobójstw. Winiono "katorżnicze warunki pracy", ale po dziś dzień firma nie przyznaje się do winy.
Programy i systemy

Dwa Windows w jednym

Plotki o planach na połączenie obu konsumenckich systemów Microsoftu przeznaczonych dla procesorów ARM najprawdopodobniej są wiarygodne. Tak przynajmniej wynika ze źródeł niezawodnej blogerki Mary Jo Foley.
Smartfony i tablety

Znamy specyfikację Samsunga Galaxy S5 mini

Samsung zaprezentował mniejszą wersję swojego flagowca. Wiele osób sądziło, że Galaxy S5 mini zostanie pozbawiony kilku czujników (dzięki czemu byłby tańszy), okazuje się jednak, że mini nie ma się czego wstydzić, jeśli chodzi o wyposażenie dodatkowe.
- Możliwość łączenia się z naszymi telefonami, komputerami i innymi urządzeniami jest uważana za podstawową potrzebę człowieka - mówi Eva Elmstedt, dyrektor działu obsługi klienta w firmie Ericsson Trendy i wydarzenia

Polacy wysyłają coraz mniej SMS-ów

Według raportu o stanie rynku telekomunikacyjnego w 2013 roku przygotowanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej w ubiegłym roku Polacy wysłali 52,2 mld SMS-ów, co oznacza spadek o 0,9% względem poprzedniego roku. Na jednego mieszkańca kraju przypadło średnio 1355 wysłanych wiadomości SMS w ciągu roku. Raport UKE wskazuje na pierwszy od 2009 roku spadek liczby krótkich wiadomości…
Sprzęt i akcesoria

Nowe SSD od Samsunga z technologią 3D V-NAND na pokładzie!

Firma Samsung wprowadziła nową linię dysków SSD 850 PRO, z najnowocześniejszą technologią pamięci flash o trójwymiarowej strukturze komórek z pionowym wiązaniem (3D V‐NAND). Nowa seria produktów Samsung 850 PRO, oferuje nowy poziom wydajności dysków półprzewodnikowych i będzie dostępna już od bieżącego miesiąca na 53 rynkach świata.
Gry i filmy

Atraci: aplikacja do legalnego strumieniowania muzyki za darmo

Przyzwyczailiśmy się już do strumieniowania muzyki z Sieci. Ba! Przyzwyczailiśmy się już do płacenia za tą usługę. Jednak niektórzy nadal uważają, że powinna być ona darmowa - twórcy otwarto-źródłowego oprogramowania Atraci znaleźli lukę, dzięki której za słuchanie muzyki nie zapłacimy nic.
Prawo i polityka

Od jutra zapłacimy taniej za roaming!

Na całkowite zniesienie opłat roamingowych musimy jeszcze trochę poczekać, jednak już od jutra wchodzą w życie nowe zasady, jeśli chodzi o koszt połączeń roamingowych. Będzie to ostatnia obniżka opłat przed całkowitym ich zlikwidowaniem.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.