Wydanie:CHIP 2014/07

W numerze polecamy

Wizyta w PinewoodWizyta w legendarnym studio filmowym, które jest wyposażone w supernowoczesny sprzęt.KicstarterPrzedstawiamy pomysły, które warto wesprzeć groszem, lub dwoma.Sieciowa cenzuraZamiast netykiety mamy netcenzurę. Internauci protestują.Niech się wydaSamodzielnie możesz wydać własną książkę. Nie trzymaj arcydzieła w szufladzie.Nowy firmwareCo zrobić, gdy wymiana firmware'u zaszkodziła zamiast pomóc.Test tabletówPrzetestowaliśmy niedrogie urządzenia, by móc wskazać najlepsze w swojej klasie.Windows…

Na płycie

GData Internet SecurityPełna wersja (90 dni) sprawdzonego narzędzia.Asystent: logistyka i transportAplikacja ułatwiająca zarządzanie pojazdami w firmie.MP3 cutterDziel i łącz pliki mp3 za pomocą wygodnego narzędzia.Password organizerAplikacja wręcz niezbędna posiadaczom wielu kont i wielu haseł do tych kont.Windows OptimizerTen program ułatwi optymalizację i przyspieszenie pracy systemu i całego komputera.

Trendy

„Te samobójstwa to nie nasza wina”

Cztery lata temu w fabrykach Foxconnu, zajmującego się produkcją podzespołów dla takich firm, jak Apple czy Microsoft, nastąpiła tragiczna seria samobójstw. Winiono "katorżnicze warunki pracy", ale po dziś dzień firma nie przyznaje się do winy.
Narzędzia do Windows

Dwa Windows w jednym

Plotki o planach na połączenie obu konsumenckich systemów Microsoftu przeznaczonych dla procesorów ARM najprawdopodobniej są wiarygodne. Tak przynajmniej wynika ze źródeł niezawodnej blogerki Mary Jo Foley.
Narzędzia do PDA

Znamy specyfikację Samsunga Galaxy S5 mini

Samsung zaprezentował mniejszą wersję swojego flagowca. Wiele osób sądziło, że Galaxy S5 mini zostanie pozbawiony kilku czujników (dzięki czemu byłby tańszy), okazuje się jednak, że mini nie ma się czego wstydzić, jeśli chodzi o wyposażenie dodatkowe.
- Możliwość łączenia się z naszymi telefonami, komputerami i innymi urządzeniami jest uważana za podstawową potrzebę człowieka - mówi Eva Elmstedt, dyrektor działu obsługi klienta w firmie Ericsson Trendy

Polacy wysyłają coraz mniej SMS-ów

Według raportu o stanie rynku telekomunikacyjnego w 2013 roku przygotowanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej w ubiegłym roku Polacy wysłali 52,2 mld SMS-ów, co oznacza spadek o 0,9% względem poprzedniego roku. Na jednego mieszkańca kraju przypadło średnio 1355 wysłanych wiadomości SMS w ciągu roku. Raport UKE wskazuje na pierwszy od 2009 roku spadek liczby krótkich wiadomości…
Pamięci masowe

Nowe SSD od Samsunga z technologią 3D V-NAND na pokładzie!

Firma Samsung wprowadziła nową linię dysków SSD 850 PRO, z najnowocześniejszą technologią pamięci flash o trójwymiarowej strukturze komórek z pionowym wiązaniem (3D V‐NAND). Nowa seria produktów Samsung 850 PRO, oferuje nowy poziom wydajności dysków półprzewodnikowych i będzie dostępna już od bieżącego miesiąca na 53 rynkach świata.
Prawo i polityka

Od jutra zapłacimy taniej za roaming!

Na całkowite zniesienie opłat roamingowych musimy jeszcze trochę poczekać, jednak już od jutra wchodzą w życie nowe zasady, jeśli chodzi o koszt połączeń roamingowych. Będzie to ostatnia obniżka opłat przed całkowitym ich zlikwidowaniem.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.