Wydanie:CHIP 2014/10

Na płycie – 2014/10

Na płycie aplikacja do wystawiania faktur, a także menedżer plików na urządzenia przenośne.

Polecamy! – 2014/10

W numerze przeczytasz relację z targów IFA a także dowiesz się, który superkomputer jest najszybszy.

Skoro wiadomo było, że będą nieskutecznie, to czemu próbowano je przepchnąć? Prawo i polityka

Polacy wciąż piracą… mobilnie

Dwa lata temu zainicjowano akcję "STOP mobilnemu piractwu". Obecnie redakcja MobileWorld24 powraca do tematu na nowo. Nieco na przekór tytułowi, w całej kampanii bardziej chodzi o nagłośnienie problemu, wywołanie dyskusji i skłonienie do refleksji, niż wyłącznie o prowadzenie krucjaty przeciwko wątpliwym legalnie i moralnie działaniom.
Cyberbezpieczeństwo

Bankomaty podatne na ataki hakerów – zobacz jaką metodę stosują cyberprzestępcy

Eksperci z Kaspersky Lab przeprowadzili śledztwo dotyczące ataków cyberprzestępczych, których celem są liczne bankomaty na całym świecie. Podczas dochodzenia badacze wykryli szkodliwe oprogramowanie infekujące bankomaty, które pozwalało atakującym opróżniać maszyny poprzez bezpośrednią manipulację i kraść miliony dolarów. Interpol ostrzegł państwa członkowskie, w których zaobserwowano ataki, i zapewnia pomoc w prowadzonych śledztwach.
Gry i filmy

Counter-Strike i zombie? Sprawdź to połączenie!

Nexon Europe ogłosił premierę oczekiwanego z niecierpliwością tytułu Counter-Strike Nexon: Zombies na Steamie. Gracze otrzymają wszystkie elementy rozgrywki z oryginalnej wersji Counter-Strike'a, a dodatkowo mogą cieszyć się zaktualizowanymi trybami, bronią, postaciami i oczywiście... hordami nieumarłych.
Desktopy i laptopy

Multimedia i wydajność w jednym laptopie

Asus prezentuje nowego przedstawiciela multimedialnej serii N. 15,6-calowy N551JM został wyposażony w ekran Full HD IPS. Jakość dźwięku ma gwarantować, zaprojektowany we współpracy z Bang&Olufsen, system SonicMaster Premium oraz zewnętrzny subwoofer, zaś wydajność i możliwości multimedialne procesory Intel Core czwartej generacji i karty graficzne GeForce GTX serii 800.
Cyberbezpieczeństwo

Dysk SSD z opcją autodestrukcji

Utrata rodzinnych zdjęć z dysku jest frustrująca i przykra, ale to tylko pryszcz w porównaniu z kradzieżą laptopa wypełnionego poufnymi informacjami korporacyjnymi i tajemnicami handlowymi. W takich momentach największe bezpieczeństwo zagwarantuje tylko fizyczna autodestrukcja dysku.
Programy i systemy

Google Glass pomogą osobom niesłyszącym prowadzić konwersacje

Choć inteligentne okulary od Google jeszcze nie weszły na rynek developerzy wciąż rozwijają ciekawe aplikacje przygotowane z myślą o tej platformie. Naukowcy z Georgia Institute of Technology postanowili wykorzystać wyświetlacz w Google Glass, by pomoc osobom niesłyszącym w rozmowach z ludźmi nie znającymi języka migowego.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.