Wydanie:CHIP 2014/11

W numerze polecamy – 2014/11

W najnowszym numerze piszemy między innymi o mobilnych pakietach biurowych, zainteresowaniu Bitcoinem i targach Photokina 2014.

Obraz i dźwięk

Street Photo i ludzie

Street Photo to bardzo popularny ostatnio gatunek fotografii, choć nie jest to bynajmniej gatunek nowy. Radzimy, jak fotografować i czego się wystrzegać podczas wykonywania zdjęć w mieście, na ulicy.
Gry i filmy

Najnowsze gry Ubisoft za darmo z kartami graficznymi GeForce GTX

W ramach promocji "Wybierz własną drogę", która rozpoczyna się w tym tygodniu i będzie trwać do końca roku, gracze którzy zakupią u partnerów akcji wybraną kartę graficzną GeForce GTX 980, 970, 780 Ti lub 780, bądź notebooka z kartą GeForce GTX 980M lub 970M mogą wybrać jeden z tytułów – The Crew, Far Cry 4…
Sprzęt i akcesoria

Maleńki komputerek, a generuje obraz w 4K

Niewielkich rozmiarów desktopy dopiero zdobywają rynek konsumencki. Niektórzy wciąż nie mogą uwierzyć, że są one równie wydajne co ich więksi konkurenci. Z pewnością wygrywają oszczędnością miejsca, ciekawym designem, a czasami i funkcjonalnością. W tym kierunku idzie firma Asus z linią mini komputerów VivoPC – właśnie zapowiedziane zostały modele VM62N, VM62 i VM42.
Trendy i wydarzenia

Na Spotify nie posłuchasz już Taylor Swift

Kilka dni temu królowa muzyki country wydała swoją najnowszą płytę "1989", która sprzedaje się rewelacyjnie. Fani jej twórczości nie znajdą jej jednak w żadnym serwisie streamingowym - artystka uważa, że stawki proponowane przez takie media są zbyt niskie.
- Możliwość łączenia się z naszymi telefonami, komputerami i innymi urządzeniami jest uważana za podstawową potrzebę człowieka - mówi Eva Elmstedt, dyrektor działu obsługi klienta w firmie Ericsson Internet i sieci

Czy jesteśmy lojalni wobec operatorów komórkowych?

Proces wyboru ofert telekomunikacyjnych zbadała na zlecenie PanWybierak.pl firma badawcza TNS Polska. Z końcowego raportu wynika, że Polacy nie są lojalni wobec konkretnego operatora telekomunikacyjnego – 50 proc. respondentów zmianę dostawcy usług telekomunikacyjnych deklaruje przynajmniej raz na 5 lat.
Desktopy i laptopy

Pierwszy notebook 4K od Acera

Gracze szukający laptopa z ekranem Ultra HD nie mają w tym momencie wielu alternatyw - ten rynek dopiero się kształtuje. Do grona Lenovo Y50 i Toshiby Satellite P50t dołączy za 2 tygodnie Acer ze swoim odświeżonym modelem Aspire V Nitro Black Edition.
Gry i filmy

Z Marsa do postapokaliptycznej Polski

Kojarzycie Race to Mars? Ta turowa strategia ekonomiczna zadebiutowała w marcu na Steamie w opcji wcześniejszego dostępu i...nie zyskała pochlebnej opinii. Studio zamierza jednak wydać pełną wersję na początku przyszłego roku i równocześnie zabiera się do prac nad tytułem, który przypadnie do gustu fanom Banished i Fallouta.
Prawo i polityka

Z Petersburga zniknął pomnik Steve’a Jobsa

W styczniu ubiegłego roku przedsiębiorca Maksim Dołgopolov ufundował i postawił na terenie Uniwersytetu ITMO w Sankt-Petersburgu interaktywny, liczący 2-metry pomnik upamiętniający życie Steve'a Jobsa - współzałożyciela firmy Apple. 31 października br. ten sam przedsiębiorca zdecydował się usunąć pomnik.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.