Wydanie:CHIP 2015/02

Na naszej płycie – 2015/02

Na płycie znajdziecie program, który przypomni Wam o ważnych wydarzeniach, asystenta prowadzenia magazynu, a także aplikację usprawniającą prowadzenie firmowej korespondencji.

W numerze polecamy – 2015/02

W numerze o technologicznych hitach nowego roku, ograniczeniu udostępniania swoich danych i kolejnej fazie testów systemu Windows 10.

Trendy i wydarzenia

Rynek IT to biliony dolarów

Według danych Gartnera, prestiżowego międzynarodowego ośrodka badań branży nowych technologii, globalne wydatki na IT sięgną w 2015 r. wartości 3,83 biliona USD. To wzrost o 2,4 proc. rok do roku. Największą dynamiką mają się charakteryzować segmenty urządzeń oraz oprogramowania dla firm – podobnie jak w ubiegłym roku. Jak podkreślają rynkowi eksperci, pozornie niewielki wzrost sektora…
Smartfony i tablety

HTC: iPhone jest strasznie nudny

Kolejny rekord sprzedaży smartfonów Apple'a musiał być kroplą, która przepełniła czarę goryczy Jeffa Gordona, starszego manadżera ds globalnej komunikacji sieciowej w HTC. Po pogratulowaniu firmie z Cupertino, Gordon napisał również szczerze, co myśli o nowych smartfonach Apple'a.
Desktopy i laptopy

Asus: niesamowity notebook nie tylko dla biznesmenów

Jak twierdzi Asus, tego 12,5-calowego laptopa zaprojektowano z myślą o kadrze menedżerskiej. Urządzenie łączy eleganckie wzornictwo, wysoką wydajność i szereg rozwiązań niezbędnych z perspektywy użytkownika biznesowego, w tym: układ szyfrujący dane, czytnik linii papilarnych i wzmocnioną, karbonową obudowę. Nie bez znaczenia będzie także wbudowany modem LTE.
Cyberbezpieczeństwo

20 lat za publikację nagich zdjęć

W czerwcu ubiegłego roku obywatel San Diego został zaaresztowany pod 27 zarzutami związanymi z prowadzeniem witryny internetowej, za pomocą której jej użytkownicy publikowali nagie zdjęcia swoich byłych partnerów. Ofiary podstępu mogły je usuwać... za opłatą.
Trendy i wydarzenia

4 certyfikowane e-szkolenia IT. 80% dofinansowania!

Współczesna globalna wioska daje nam możliwości szkoleniowe, o jakich jeszcze kilka lat temu nikomu się nie śniło - jednak najbardziej wartościowa jest wiedza usystematyzowana, wdrażana przez specjalistów w danej dziedzinie i pozwalająca na uzyskanie jej potwierdzenia – najlepiej profesjonalnym certyfikatem. Taką wiedzę również można zdobyć zdalnie.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.