Wydanie:CHIP 2015/04

Na płycie – 2015/04

Na płycie program do porządkowania dysku i aplikacja do usuwania zbędnych wpisów z rejestru.

W numerze polecamy – 2015/04

Jak skonfigurować serwer NAS, żeby nasze dane były bezpieczne? Czy tablety zastąpią nam notebooki? Jak sprawują się bezprzewodowe klawiatury? Odpowiedz na te pytania szukaj w najnowszym numerze CHIP-a.

Desktopy i laptopy

Współtwórca Surface’a o swoich porażkach

Pierwsze tablety Surface pojawiły się na rynku w 2012 roku, zbierając umiarkowane recenzje i odnotowując bardzo niskie wyniki sprzedaży. To poskutkowało gigantycznym odpisem księgowy o wartości 900 miliomów dolarów. To było, zdaniem współtwórcy tabletu, uczące pokory, ale też bardzo cenne.
Gry i filmy

Xbox miał być za darmo

Konsola Xbox pojawiła się w sprzedaży pod koniec 2001 roku w cenie 299 dolarów. To była potężna maszyna do grania, która... nie odniosła większego sukcesu. Dziś się dowiadujemy, że pierwotnie jej model biznesowy był zupełnie inny od tego, który przyjęto.
Cyberbezpieczeństwo

Libańscy cyberterroryści atakują

Volatile Cedar, czyli kampania cyberszpiegowska prowadzona od 2012 roku wciąż zagraża administracji publicznej oraz sektorom obrony, telekomunikacji i mediów – ostrzegają eksperci z firmy Check Point. Ataki są prowadzone przez zorganizowaną grupę wywodzącą się prawdopodobnie z Libanu i mającą powiązania polityczne.
Gry i filmy

Polski horror Phantaruk czeka na Wasze wsparcie

Jeśli lubicie survival horrory, które nie pozwalają na używanie broni, a zamiast tego epatują atmosferą zaszczucia już dziś możecie pobrać demo polskiego Phantaruka. A jeśli uznacie, że gra jest godna uwagi - wspomóc twórców zielonym światełkiem na Steamie.
Smartfony i tablety

Samsung ignoruje Androida 5.1

Czyżby Nexusy okazały się jedynymi urządzeniami, do których trafi Android 5.1? Wiele na to wskazuje. Sony, HTC i Samsung aktualizują swoje urządzenia do Androida 5.0.2 i na razie nie zapowiadają dalszych aktualizacji.
Zakupy przez Internet są wygodne. Ale nie zapominajmy o bezpieczeństwie. Firma mała i duża

Po co e-sklepom opinie?

Trzy czwarte sklepów internetowych gromadzących opinie konsumenckie traktuje je jako miernik satysfakcji klienta — wynika z danych serwisu Opineo. Jednocześnie tylko 40% e-sklepów dostrzega w opiniach szansę na dialog z klientami.
Sprzęt i akcesoria

Drapieżny Predator dla graczy

Acer, kontynuując sukces wydajnych laptopów z serii Aspire V Nitro i monitorów Predator XB, przedstawił komputer stacjonarny Aspire Predator G3. Nowe komputery zostały pokazane po raz pierwszy podczas tegorocznych finałów Intel Extreme Masters, odbywających się w Spodku.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.