Wydanie:CHIP 2015/05

Na płycie

Ashampoo Getback Photo1-abc.net backup 6Narzędzie do regularnego tworzenia kopii zapasowych.Rozlicz PITZa pomocą programu firmy Jupiter.

W numerze polecamy

Doktor Selftrack i...... pan Hype, czyli cyfrowa kontrola własnego ciała.Do prywatności jeden klikPokazujemy, gdzie szukać ustawień prywatności w serwisach społecznościowych.Olbrzymie nowe dyskiTestujemy dyski o pojemności większej niż 8 TBMateriały przyszłościGerman, gal, grafen – w laboratoriach na całym świecie naukowcy eksperymentują z nowymi materiałami.Krótka CHIP-aHistoria BASIC-aMiniPCRaspberry Pi w nowej odsłonie.Wielkie awarieOd ćmy do błędu ludzkiego -…

Gry flashowe

Zapoluj na duchy we własnym domu

Zazwyczaj gry wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość, a więc takie, które nakładają nam wirtualne obiekty na obraz przekazywany z kamery wideo nie grzeszą ciekawą oprawą wizualną. Night Terrors pod tym względem będzie zupełnie inne.
Luki bezpieczeństwa

Android w ogniu krytyki

Microsoft to jeden z największych konkurentów dla Google'a i nie byłby sobą, gdyby nie wykorzystał konferencji Ignite do otwartej jego krytyki. Tym razem gigant z Redmond wytknął Androidowi opieszałość w publikowaniu łatek bezpieczeństwa.
Gadżety

SmartChutes ochroni drona przed upadkiem

Silny podmuch wiatru, chwilowa utrata kontroli czy rozładowana bateria może spowodować nagły upadek drona. Te zaś najczęściej kończą się dla tych urządzeń "śmiertelnie". Pewien startup z Kickstartera ma jednak pomysł na to, jak ocalić kwadrokoptery od zniszczenia.
Gry flashowe

Apple ma dość darmowej muzyki

Usługi muzyki na żądanie na zawsze zmieniły rynek płytowy, w znacznym stopniu eliminując piractwo i zapewniając melomanom prosty, wygodny i legalny dostęp do prawie wszystkich nagrań muzycznych z całego świata. Apple uważa, że trzeba tu dokonać paru korekt...
Tablety

Noteslate Shiro: e-tuszowy notatnik i czytnik e-booków w jednym

Kilka lat temu firma Noteslate obiecywała wprowadzić na rynek tani tablet dedykowany studentom i osobom wykonującym często notatki. Jego cena nie miała wówczas przekraczać 99 dolarów. Tego ostatniego warunku nie udało się spełnić, ale w stosunku do możliwości tego urządzenia, to dalej niewiele.
Witryny internetowe

AutoMapa w twojej przeglądarce

AutoMapa uruchomiła nowy serwis WWW opracowany z myślą o urządzeniach mobilnych. Nowa strona wykonana jest w całości w HTML5, dzięki czemu działa szybko i płynnie. Została także pozbawiona rozwiązań typu flash, które są szczególnie nieprzyjazne dla urządzeń mobilnych.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.