Wydanie:CHIP 2015/05

W numerze polecamy – 2015/05

W najnowszym numerze znajdziecie test dysków o pojemności przekraczającej 8 TB, poznacie historię BASIC-a i przyczyny komputerowych awarii.

Gry i filmy

Zapoluj na duchy we własnym domu

Zazwyczaj gry wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość, a więc takie, które nakładają nam wirtualne obiekty na obraz przekazywany z kamery wideo nie grzeszą ciekawą oprawą wizualną. Night Terrors pod tym względem będzie zupełnie inne.
Cyberbezpieczeństwo

Android w ogniu krytyki

Microsoft to jeden z największych konkurentów dla Google'a i nie byłby sobą, gdyby nie wykorzystał konferencji Ignite do otwartej jego krytyki. Tym razem gigant z Redmond wytknął Androidowi opieszałość w publikowaniu łatek bezpieczeństwa.
Sprzęt i akcesoria

SmartChutes ochroni drona przed upadkiem

Silny podmuch wiatru, chwilowa utrata kontroli czy rozładowana bateria może spowodować nagły upadek drona. Te zaś najczęściej kończą się dla tych urządzeń "śmiertelnie". Pewien startup z Kickstartera ma jednak pomysł na to, jak ocalić kwadrokoptery od zniszczenia.
Gry i filmy

Apple ma dość darmowej muzyki

Usługi muzyki na żądanie na zawsze zmieniły rynek płytowy, w znacznym stopniu eliminując piractwo i zapewniając melomanom prosty, wygodny i legalny dostęp do prawie wszystkich nagrań muzycznych z całego świata. Apple uważa, że trzeba tu dokonać paru korekt...
Internet i sieci

AutoMapa w twojej przeglądarce

AutoMapa uruchomiła nowy serwis WWW opracowany z myślą o urządzeniach mobilnych. Nowa strona wykonana jest w całości w HTML5, dzięki czemu działa szybko i płynnie. Została także pozbawiona rozwiązań typu flash, które są szczególnie nieprzyjazne dla urządzeń mobilnych.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.