Wydanie:CHIP 2015/06

Na płycie

ASHAMPOO MUSIC STUDIO 5Narzędzie, które ułatwi zarządzanie zbiorami cyfrowej muzyki oraz konwersję utworów.1- ABC.NET FILE FINDER 7Program narzędziowy, który sprawnie wyszukuje we wskazanych przez nas katalogach pliki o określonych właściwościach.ABELSSOFT SSD FRESH 2015Optymalizacja parametrów Windows pozwoli zachować dyski SSD w dobrej kondycji.Asystent: Wyciągi bankoweAplikacja umożliwi przetwarzanie wyciągów zapisanych w formacie CSV.

W numerze polecamy

Symulatory chaosuPrzedstawiamy możliwości superkomputerów.Wspomnienia...z powodzeniem można przechowywać w chmurach.Komórki na podsłuchuNSA i GCHQ latami infiltrowały sieć największego producenta telefonicznych kart SIM.Skuteczne szyfrowanieTylko silne szyfrowanie umożliwia ochronę naszej prywatności.Google pod lupąKomisja Europejska grozi przeglądarce olbrzymimi karami.IEM 2015Najlepsi gracze na świecie przyjechali do Polski, żeby w walczyć o tytuł mistrza IEM 2015.Aplikacje ARPrzedstawiamy appy, które wzbogacają rzeczywistość.Apple…

Alarmujące statystyki - jedno na pięcioro dzieci było nękane online (źródło: Kaspersky Lab) Dzieci w Sieci

T-Mobile dla dzieci w Sieci

Świat Internetu i nowych technologii stworzył praktycznie nieograniczone możliwości dostępu do wiedzy, poznawania świata i komunikacji. Dla najmłodszych użytkowników to doskonała szansa edukacyjna i rozwojowa. Używana jednak przez nich w nieumiejętny sposób naraża ich na szereg zagrożeń. T-Mobile rozpoczyna działania edukacyjne dla rodziców i opiekunów oraz wprowadza usługę "Dzieci w sieci", wspomagającą ochronę najmłodszych w…
Benchmarki

Sapphire da czadu na Computex 2015

Firma Sapphire pojawi się na tegorocznej edycji targów Computex, które odbywają w Tajpej w dniach 2 – 6 czerwca 2015. Producent zademonstruje najnowsze technologie w swoim portfolio rozwiązań graficznych we wszystkich trzech głównych segmentach produktów: profesjonalnych, konsumenckich i wbudowanych.
Benchmarki

10 nowych procesorów Intela

Intel właśnie zaprezentował aż dziesięć nowych procesorów opartych o architekturę Broadwell. Najwięcej usprawnień doczekał się moduł graficzny, dzięki czemu układy mają się jeszcze lepiej sprawować przy pracy z multimediami.
Konsole

Nowe modele PS4 jeszcze w tym roku?

W ubiegłym roku Sony bez oficjalnego ogłoszenia wprowadziło do sprzedaży warianty PS4 z ulepszonym modułem Wi-Fi. Tym razem zmian jest więcej i - przynajmniej w jednym przypadku - będą one bardziej odczuwalne dla gracza.
Porady

Poradnik: Optymalna konfiguracja UEFI i BIOS-u

Zanim uruchomimy system operacyjny, pecetem kierują BIOS lub UEFI. Na tym etapie nie możemy wiele zdziałać, poza zmianą ustawień. Zazwyczaj nigdy się tym nie zajmujemy. Sięgamy do UEFI lub BIOS-u tylko wtedy, gdy system nie funkcjonuje zgodnie z naszymi oczekiwaniami lub gdy chcemy – np. po zakończeniu wsparcia producenta dla Windows XP – zainstalować nowy…
Gry flashowe

XCOM 2 jeszcze w tym roku!

Tworzone przez studio Firaxis Games, XCOM 2 przenosi graczy 20 lat w przyszłość, w której ludzkość przegrała wojnę z obcymi, którzy ustanowili nowy porządek świata. Tajna organizacja paramilitarna, znana jako XCOM, została zapomniana, a teraz musi uderzyć ponownie, by odzyskać kontrolę nad Ziemią i uwolnić ludzi spod jarzma kosmitów.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.