Wydanie:CHIP 2015/06

W numerze polecamy – 2015/06

W najnowszym numerze piszemy o przechowywaniu wspomnień w chmurze, ochronie prywatności i o tym, co działo się na Intel Extreme Masters 2015.

Alarmujące statystyki - jedno na pięcioro dzieci było nękane online (źródło: Kaspersky Lab) Cyberbezpieczeństwo

T-Mobile dla dzieci w Sieci

Świat Internetu i nowych technologii stworzył praktycznie nieograniczone możliwości dostępu do wiedzy, poznawania świata i komunikacji. Dla najmłodszych użytkowników to doskonała szansa edukacyjna i rozwojowa. Używana jednak przez nich w nieumiejętny sposób naraża ich na szereg zagrożeń. T-Mobile rozpoczyna działania edukacyjne dla rodziców i opiekunów oraz wprowadza usługę "Dzieci w sieci", wspomagającą ochronę najmłodszych w…
Obraz i dźwięk

Sapphire da czadu na Computex 2015

Firma Sapphire pojawi się na tegorocznej edycji targów Computex, które odbywają w Tajpej w dniach 2 – 6 czerwca 2015. Producent zademonstruje najnowsze technologie w swoim portfolio rozwiązań graficznych we wszystkich trzech głównych segmentach produktów: profesjonalnych, konsumenckich i wbudowanych.
Sprzęt i akcesoria

10 nowych procesorów Intela

Intel właśnie zaprezentował aż dziesięć nowych procesorów opartych o architekturę Broadwell. Najwięcej usprawnień doczekał się moduł graficzny, dzięki czemu układy mają się jeszcze lepiej sprawować przy pracy z multimediami.
Gry i filmy

Nowe modele PS4 jeszcze w tym roku?

W ubiegłym roku Sony bez oficjalnego ogłoszenia wprowadziło do sprzedaży warianty PS4 z ulepszonym modułem Wi-Fi. Tym razem zmian jest więcej i - przynajmniej w jednym przypadku - będą one bardziej odczuwalne dla gracza.

Poradnik: Optymalna konfiguracja UEFI i BIOS-u

Zanim uruchomimy system operacyjny, pecetem kierują BIOS lub UEFI. Na tym etapie nie możemy wiele zdziałać, poza zmianą ustawień. Zazwyczaj nigdy się tym nie zajmujemy. Sięgamy do UEFI lub BIOS-u tylko wtedy, gdy system nie funkcjonuje zgodnie z naszymi oczekiwaniami lub gdy chcemy – np. po zakończeniu wsparcia producenta dla Windows XP – zainstalować nowy…
Gry i filmy

XCOM 2 jeszcze w tym roku!

Tworzone przez studio Firaxis Games, XCOM 2 przenosi graczy 20 lat w przyszłość, w której ludzkość przegrała wojnę z obcymi, którzy ustanowili nowy porządek świata. Tajna organizacja paramilitarna, znana jako XCOM, została zapomniana, a teraz musi uderzyć ponownie, by odzyskać kontrolę nad Ziemią i uwolnić ludzi spod jarzma kosmitów.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.