Wydanie:CHIP 2015/07

Na naszej płycie – 2015/07

Na naszej płycie znajdziecie między innymi oprogramowanie do łatwego zarządzania stowarzyszeniami, pobierania plików z youtube i poprawy wydajności Windowsa.

W numerze polecamy – 2015/07

Jak przyśpieszyć komputer? W jaki sposób chronić się przed urządzeniami, które nas szpiegują? Ile można zarobić za kliknięcie w internecie? To wszystko (i wiele więcej) w najnowszym numerze CHIP-a.

Gry i filmy

Mroźnie, mrocznie, melancholijnie, czyli recenzja gry Kholat

Polskie studio IMGN.PRO podjęło się wyjątkowo ciężkiego tematu - próby wyjaśnienia historii tragedii na Przełęczy Diatłowa. Do dnia dzisiejszego naukowcy i dziennikarze nie wiedzą, co tak naprawdę wydarzyło się 2 lutego 1959 roku, kiedy to grupa 9 studentów uralskiej politechniki zginęła na zboczach "Góry Umarłych".
W wirtualnym świecie czai się mnóstwo realnych zagrożeń Cyberbezpieczeństwo

Czy polscy hakerzy pójdą na wojnę?

87% pytanych przez Mediarecovery uczestników konferencji Confidence (największa w kraju impreza skupiająca środowisko specjalistów przełamywania zabezpieczeń) uważa, że polscy hakerzy włączyliby się do cyberwojny w przypadku konfliktu z innym państwem. 4% jest odmiennej opinii. 9% nie ma zdania na ten temat.
Firma mała i duża

Niebawem na poczcie zapłacimy kartą!

Niebawem klienci Poczty Polskiej powinni mieć możliwość płacenia kartą – zapowiada minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki. Zyskają oni również możliwość załatwiania w placówce pocztowej wielu spraw administracyjnych. Rozwijanie i unowocześnianie oferty umożliwiają Poczcie Polskiej osiągnięte wyniki – 2014 rok był piątym rokiem z rzędu zyskiem.
Banki będą poszukiwać nowych rozwiązań, by sprostać wymaganiom rynku oraz uzyskać większą płynność finansową i operacyjną Firma mała i duża

Unia otwiera rynek aplikacji bankowych

Już wkrótce powstanie otwarte API dla branży płatniczej. Firmy IT z całej Unii Europejskiej będą mogły skutecznie ze sobą konkurować tworząc aplikacje bankowe w ramach jednolitego, spójnego systemu i sprzedawać je za pomocą wspólnej, działającej w chmurze platformy.
Cyberbezpieczeństwo

Algorytm Google oszukany

Specjaliści od "czarnego" SEO znaleźli nowy sposób na oszukanie algorytmu Google. Wykorzystali jego zaufanie do dokumentów PDF. Według specjalistów z SophosLabs, metoda ta, oprócz zastosowania marketingowego, może posłużyć również do ataków z użyciem złośliwego oprogramowania.
Smartfony i tablety

iPhone 6 Plus wybuchł podczas ładowania

Złośliwi powiedzą, że to kolejny dowód na to, że technologia dybie na życie człowieka. Zazwyczaj za tego typu wypadki odpowiada jednak sam użytkownik, który nie stosuje się do zaleceń producenta używając nieoryginalnych baterii czy ładowarek. Tym razem jednak było inaczej.
Smartfony i tablety

Umi Zero 2 – chiński klon YotaPhone

Połączenie standardowego, kolorowego ekranu AMOLED z drugim ekranem e-ink było świetną i oryginalną koncepcją, która choć znalazła swoich fanów, to nie odniosła wielkiego sukcesu - prawdopodobnie z uwagi na wysoką cenę (najnowszy YotaPhone kosztuje 600 dolarów). Jeśli chińskiemu producentowi uda się osiągnąć to samo niższym kosztem, może uda mu się podbić rynek.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.