Wydanie:CHIP 2015/08

Na płycie

Ashampoo Media SyncNarzędzie do automatycznej synchronizacji plików na różnych nośnikach danych.Asystent: dokumenty kasoweSystem umożliwiający wystawianie dokumentów kasowych i tworzenie raportów.WashAndGoWygodna aplikacja do uporządkowania danych na dysku.Surf Trail Washer 8Aplikacja usuwa ślady z pamięci Internet Explorera, Firefoxa oraz Google Chrome.

W numerze polecamy

Alternatywa dla WLANNajszybszym sposobem na domową sieć jest wykorzystanie... instalacji elektrycznej.Alarm antywirusowyGrunt to zachować spokój, nie zawsze alarm ma sens.100 appówNa każdą okazję i dla każdego systemu.Skaner w chmurzeWystarczy frywolne zdjęcie, by provider zablokował nam konto.Sięgnąć do gwiazdWyjątkowe programy pozwalają podbijać kosmos.Rozmowy z końca świataJak prowadzić wideorozmowy - tanio i bezpiecznie.Sprawdzone drukarkiPrzetestowaliśmy urządzenia wielofunkcyjne działające…

Gry akcji

ZombiU trafi na komputery PC i konsole nowej generacji!

Ubisoft wydał ZombiU pierwotnie na konsolę Nintendo Wii U w 2012 roku, gdzie spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród graczy dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu gamepada konsoli. Po trzech latach w końcu posiadacze pozostałych platform będą mogli sprawdzić grę w akcji.
Gry flashowe

Angry Birds 2 w akcji

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od dzisiaj każdy posiadacz smartfona i tabletu z Androidem lub iOS może pobrać drugą część Wściekłych Ptaków. Jakie nowości przynosi ze sobą kontynuacja gry?
Konkursy i turnieje

Oto zwycięzcy Imagine Cup 2015!

Studenci z ponad 150 krajów po raz kolejny udowodnili, że w nowych technologiach nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Poznaliśmy zwycięzców 13. edycji Microsoft Imagine Cup, turnieju uznawanego za technologiczne mistrzostwa świata. Jury w Seattle zdecydowało, że w tym roku pierwsze miejsce w kategorii "Gry" przypadnie logicznej platformówce IzHard, zaprojektowanej przez zespół studentów z Rosji.…
Trendy

Dekada z Lenovo za nami

Mija 10 lat od przejęcia przez Lenovo działu PC firmy IBM. Był to milowy krok, który pozwolił niedużej chińskiej firmie stać się światowym gigantem w branży komputerowej.
Trendy

Telewizja – koniec czy nowy początek?

Wyniki badania Samsung Techonomic Index obaliły mit na temat spadającej popularności oglądania telewizji. W ostatnim roku obserwujemy wprost przeciwną tendencję. Wraz z rozwojem technologii, diametralnie zmieniają się sposoby korzystania z telewizorów i możliwości jakie oferują.
Tablety

Prestigio stawia na Windows

Prestigio zapowiada wprowadzenie do oferty tabletu Visconte z systemem Windows 10, w dwóch opcjach przekątnej ekranu – 8 oraz 10,1 cala. Obydwa modele zadebiutują w sprzedaży jeszcze w sierpniu.
Trendy

Polskie drukarki 3D pomagają dostosować samoloty do wymagań NATO

Firma Zortrax poinformowała o swojej współpracy z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi Nr 2 S.A. w Bydgoszczy, gdzie technologia druku 3D służy m.in. do serwisowania i modernizowania samolotów. Drukarki 3D wykorzystywane są także do doposażania samolotów myśliwskich Su-22 i MiG-29 Lotnictwa Sił Zbrojnych RP, tak, aby spełniały wymagania NATO.
Wstępne szacunki mówią o wysokości rocznych strat, wynikających z ataków hakerów, na poziomie ponad 100 mld USD na świecie Antywirusy

W II kwartale ilość mobilnego szkodliwego oprogramowania wzrosła niemal trzykrotnie!

Kaspersky Lab opublikował swój raport dotyczący zagrożeń w II kwartale, wskazując kluczowe incydenty naruszenia bezpieczeństwa i oceniając poziom cyberzagrożeń w badanym okresie. 51% ataków sieciowych zablokowanych przez produkty firmy Kaspersky Lab zostało przeprowadzonych ze szkodliwych zasobów online zlokalizowanych w Rosji. Na kolejnych miejscach znalazły się Stany Zjednoczone, Holandia, Niemcy, Francja, Wyspy Dziewicze, Ukraina, Singapur, Wielka…
'Problemem nie są jednak złe rozwiązania IT, lecz niewłaściwe procedury oraz błędy ludzkie, czyli strona operacyjna' Antywirusy

Blisko 600 tysięcy!

593 tysiące zgłoszeń dotyczących unikalnych złośliwych adresów URL w domenie .pl, których zawartość może wywoływać niepożądane działanie komputerów, trafiło w 2014 roku do zespołu CERT Polska, działającego w ramach instytutu badawczego NASK. Jak podają eksperci najwięcej z nich było udostępnianych w domenach mattfoll.eu.interiowo.pl, premiumfilmy.pl oraz interiowo.pl.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.