Wydanie:CHIP 2015/08

Na płycie – 2015/08

Na najnowszej płycie znajdziecie m. in. program do porządkowania danych, a także narzędzie do synchronizacji plików na różnych nośnikach.

Gry i filmy

ZombiU trafi na komputery PC i konsole nowej generacji!

Ubisoft wydał ZombiU pierwotnie na konsolę Nintendo Wii U w 2012 roku, gdzie spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród graczy dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu gamepada konsoli. Po trzech latach w końcu posiadacze pozostałych platform będą mogli sprawdzić grę w akcji.
Gry i filmy

Angry Birds 2 w akcji

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od dzisiaj każdy posiadacz smartfona i tabletu z Androidem lub iOS może pobrać drugą część Wściekłych Ptaków. Jakie nowości przynosi ze sobą kontynuacja gry?
Trendy i wydarzenia

Oto zwycięzcy Imagine Cup 2015!

Studenci z ponad 150 krajów po raz kolejny udowodnili, że w nowych technologiach nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Poznaliśmy zwycięzców 13. edycji Microsoft Imagine Cup, turnieju uznawanego za technologiczne mistrzostwa świata. Jury w Seattle zdecydowało, że w tym roku pierwsze miejsce w kategorii "Gry" przypadnie logicznej platformówce IzHard, zaprojektowanej przez zespół studentów z Rosji.…
Trendy i wydarzenia

Dekada z Lenovo za nami

Mija 10 lat od przejęcia przez Lenovo działu PC firmy IBM. Był to milowy krok, który pozwolił niedużej chińskiej firmie stać się światowym gigantem w branży komputerowej.
Trendy i wydarzenia

Telewizja – koniec czy nowy początek?

Wyniki badania Samsung Techonomic Index obaliły mit na temat spadającej popularności oglądania telewizji. W ostatnim roku obserwujemy wprost przeciwną tendencję. Wraz z rozwojem technologii, diametralnie zmieniają się sposoby korzystania z telewizorów i możliwości jakie oferują.
Smartfony i tablety

Prestigio stawia na Windows

Prestigio zapowiada wprowadzenie do oferty tabletu Visconte z systemem Windows 10, w dwóch opcjach przekątnej ekranu – 8 oraz 10,1 cala. Obydwa modele zadebiutują w sprzedaży jeszcze w sierpniu.
Wstępne szacunki mówią o wysokości rocznych strat, wynikających z ataków hakerów, na poziomie ponad 100 mld USD na świecie Cyberbezpieczeństwo

W II kwartale ilość mobilnego szkodliwego oprogramowania wzrosła niemal trzykrotnie!

Kaspersky Lab opublikował swój raport dotyczący zagrożeń w II kwartale, wskazując kluczowe incydenty naruszenia bezpieczeństwa i oceniając poziom cyberzagrożeń w badanym okresie. 51% ataków sieciowych zablokowanych przez produkty firmy Kaspersky Lab zostało przeprowadzonych ze szkodliwych zasobów online zlokalizowanych w Rosji. Na kolejnych miejscach znalazły się Stany Zjednoczone, Holandia, Niemcy, Francja, Wyspy Dziewicze, Ukraina, Singapur, Wielka…
'Problemem nie są jednak złe rozwiązania IT, lecz niewłaściwe procedury oraz błędy ludzkie, czyli strona operacyjna' Cyberbezpieczeństwo

Blisko 600 tysięcy!

593 tysiące zgłoszeń dotyczących unikalnych złośliwych adresów URL w domenie .pl, których zawartość może wywoływać niepożądane działanie komputerów, trafiło w 2014 roku do zespołu CERT Polska, działającego w ramach instytutu badawczego NASK. Jak podają eksperci najwięcej z nich było udostępnianych w domenach mattfoll.eu.interiowo.pl, premiumfilmy.pl oraz interiowo.pl.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.