Wydanie:CHIP 2015/09

Na płycie – 2015/09

Na płycie program do ochrony danych i aplikacja dla prowadzących działalność gospodarczą. Sprawdź też pozostałe pozycje.

W numerze – 2015/09

W najnowszym numerze znajdziecie zestawienie najlepszych smartfonów, a także ukryte funkcje Windows 10.

Programy i systemy

Windows 7 wciąż liderem

W Polsce internauci najczęściej łączą się z siecią za pomocą systemu operacyjnego Windows 7. Na drugim miejscu znajdują się urządzenia wyposażone w Androida, a na trzecim – Windowsa 8.1.

Nie masz smart tv? Spróbuj tego!

C4i wprowadza na polski rynek najnowszy multimedialny TV BOX firmy HiMedia − model H8 Octa Core. Po raz pierwszy w tego typu urządzeniu wykorzystano 8-rdzeniowy procesor firmy Rockchip. Całość uzupełnia najnowsza wersja systemu Android 5.1 Lollipop oraz obsługa technologii HDMI 2.0.
Obraz i dźwięk

Gigabyte wykorzystuje mocny procesor Nvidii i…

Gigabyte wprowadził do sprzedaży kolejną kartę graficzną bazującą na GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti - GV-N98TWF3OC-6GD. Model ten, oprócz jednego z najszybszych na rynku procesorów graficznych, wyposażony jest również w 6 GB szybkiej pamięci GDDR5 oraz autorski system chłodzenia Windforce 3X wspierany przez technologię Heat Pipe Direct Touch (HDT). Dodatkowy atut produktu Gigabyte to…
Internet i sieci

Oto nowe logo Google

Zaledwie miesiąc po restrukturyzacji (przypomnijmy: Google jest teraz częścią firmy Alphabet) Google postanowiło odświeżyć swoje logo. Patrzcie i podziwiajcie:
Smartfony i tablety

Nowa Moto X Play już w Polsce

Smartfony z linii X należą do sztandarowych modeli firmy, wyróżniających się ciekawym wzornictwem, dobrymi parametrami i dużymi możliwościami personalizacji. Moto X Play jest kolejną nowością zapowiadaną podczas konferencji firmy Motorola w dniu 28 lipca 2015r., która już dzisiaj debiutuje na polskim rynku.
Trendy i wydarzenia

Jak komunikujemy się w XXI wieku?

Bezpośrednia rozmowa, wiadomości tekstowe i rozmowy telefoniczne to sposoby komunikacji najczęściej wykorzystywane w rodzinie. Im bardziej osobista i emocjonalna rozmowa, tym chętniej porzucamy technologię żeby porozmawiać ze sobą w cztery oczy. Potrzeba rozmowy "twarzą w twarz" jest większa w przypadku dziecka i rodzica, niż pomiędzy dwójką rodziców.
Nauka i technika

Granie na wyciągnięcie ręki

Jeden ruch dłonią i cały oddział rusza we wskazanym kierunku. Jeden prosty gest i jednostki otwierają ogień. Brzmi jak scenariusz filmu sci-fi? To, co mogliśmy do tej pory oglądać w kinach, jest w zasięgu każdego gracza - wszystko dzięki Intel RealSense. Już w październiku na polskim rynku pojawią się pierwsze urządzenia obsługujące tę technologię, a…
Trendy i wydarzenia

Notch: Miliarder z depresją

Milion dolarów potrafi rozwiązać mnóstwo problemów. O miliardzie nawet się nie marzy. Za 2 miliardy dolarów można mieć wszystko i przestać martwić się o przyszłość swoją i kilku następnych pokoleń. A jednak bogactwo nie zawsze przynosi szczęście.
Motoryzacja i transport

Uber zatrudnił hakerów, którzy włamali się do Jeepa

Chris Valasek i Charlie Miller kilka tygodni temu pokazali, że zdalne włamanie do Jeepa Cherokee i zablokowanie hamulców podczas jazdy jest jak najbardziej realnym scenariuszem. Przez tą akcję, Fiat Chrysler Automobiles zaapelował do właścicieli 1,4 miliona swoich aut, aby jak najszybciej pojawili się w serwisie w celu aktualizacji oprogramowania w swoich samochodach.
Gry i filmy

Dziś premiera Stasis

Po trzech latach pracy i kampanii na Kickstarterze zakończonej sukcesem w końcu gra Christophera Bischoffa zadebiutowała na Steam i GOG.com. Czego możemy się po niej spodziewać?
Motoryzacja i transport

Zrób to sam: komputer pokładowy

Już od dość dawna w kokpicie samochodu obok zegarów prędkościomierza, obrotomierza i wskaźnika paliwa producenci umieszczają wskazania komputera pokładowego. Pokazuje on informacje o chwilowym i średnim zużyciu paliwa, średniej prędkości jazdy i dystansie, jaki można pokonać na tym, co pozostało w baku.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.