Wydanie:CHIP 2015/10

W numerze polecamy – 2015/10

Czy da się zapobiec sędziowskim błędom? Czy koniec gotówki jest nieuchronny? Jeśli chcecie znać odpowiedzi na te pytania, znajdziecie je w najnowszym numerze.

Desktopy i laptopy

Microsoft Surface oficjalnie w Polsce!

To już oficjalne – na polski rynek urządzeń z Windows 10 wkracza nowy gracz: Microsoft Surface. Produkty z linii Surface będą dostępne na naszym rynku od 19 listopada bieżącego roku w popularnych sklepach z elektroniką konsumencką i na Microsoft Store. 6 października odbyła się światowa premiera nowych produktów z rodziny Surface. Microsoft zaprezentował m.in. najnowszy…
Internet i sieci

Facebook dostosuje wyświetlane treści do jakości połączenia sieciowego

Na rynkach wschodzących ludzie dołączają do sieci w niezwykłym tempie, w większości używając słabszych urządzeń mobilnych opartych na połączeniu 2G. Aby móc zapewnić dostęp do swojej platformy kolejnemu miliardowi osób, niezależnie od sieci komórkowej czy posiadanego urządzenia, Facebook opracował Network Connection Class w wersji open-source. To rozwiązanie pozwalające wstępnie oszacować szybkość dostępnego połączenia oraz dostosowanie…
Firma mała i duża

Charamsa.rocks

Wyznanie księdza Charamsy szybko skusiło biegłych w internetowym biznesie. W ciągu kilku chwil domeny krzysztofcharamsa.pl i ksiadzcharamsa.pl zostały zarejestrowane i wystawione na sprzedaż w najpopularniejszym serwisie aukcyjnym. Powód? Na dobrym adresie w sieci wciąż można zarobić krocie.
Smartfony i tablety

NEXO smarty: smartfon dla twojego dziecka

NEXO smarty to pierwszy na polskim rynku bezpieczny smartfon dla dzieci. Został on opracowany przez inżynierów NavRoad we współpracy ze specjalistami z dziecięcego kanału telewizji publicznej TVP ABC. Dzięki temu oprócz innowacyjnych rozwiązań takich jak np. geofencing dziecka czy panel kontroli rodzicielskiej, smarty posiada m.in. przeglądarkę bezpiecznych stron internetowych dla dzieci w wieku od 3…
Smartfony i tablety

Uwaga, iPhone 6S parzy!

Cóż, jeśli historia czegoś na nauczyła, to tego, że pierwsze egzemplarze najnowszej generacji iPhone'a mogą mieć drobne problemy techniczne. 6S na przykład wydaje się mieć problemy z temperaturą.
Sprzęt i akcesoria

Jeszcze lepszy Microsoft Band

Microsoft zaprezentował drugą generację swoich opasek fitnessowych. Pierwszy Band sprzedał się zaskakująco dobrze, zaskakując tym nawet jego twórców. Ale czy "dwójka" powtórzy ten sukces?
Gry i filmy

Znamy wymagania Star Wars: Battlefront!

Już za moment otrzymamy dostęp do wersji beta Star Wars: Battlefront, której wydawcą jest Electronic Arts. Jeśli zastanawiacie się, czy wasz pecet podoła nowym Gwiezdnym Wojnom sprawdźcie poniższe specyfikacje:
Sprzęt i akcesoria

Technologia AMD LiquidVR nagrodzona przez Hollywood!

Firma AMD poinformowała dziś, że technologia AMD LiquidVR, czyli inicjatywa mająca na celu uczynienie wirtualnej rzeczywistości (VR) tak komfortową i realistyczną, jak to tylko możliwe, otrzymała prestiżową nagrodę Lumiere. Nagroda ta została przyznana przez Advanced Imaging Society za innowacyjność w dziedzinie technologii służących rozrywce na 7 z kolei dorocznym plebiscycie nowych technologii i produktów w…
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.