Wydanie:CHIP 2015/11


Gry flashowe

EA zarabia więcej na mikrotransakcjach niż na grach

Znany wydawca gier wideo opublikował właśnie raport finansowy, z którego wynika, że wszelkie cyfrowe dodatki do gier takie jak DLC, mikrotransakcje, skórki czy karty do NHL pozwalają mu zarobić aż dwukrotnie więcej pieniędzy niż pełne gry, do których są tworzone.
Trendy

Koniec boomu na tablety

Rok temu na branżowych targach menedżer produktu zaprezentował nowy tablet swojej firmy. Chce pozostać anonimowy. Tablet jest wprawdzie mały, poręczny i dobrze wygląda, ale nie może za dużo kosztować i faktycznie kosztuje tylko 800 zł. – Drogie tablety już się nie sprzedają – mówi, trzymając przed sobą rękę. – Rynek jest nasycony.
Gry flashowe

Gracze Eve Online pomogą w walce z rakiem

W bazie Human Protein Atlas znajduje się około 13 milionów zdjęć białek, które wymagają rozpoznania i uporządkowania - ich identyfikacja i mapowanie potrzebne jest naukowcom do opracowywania nowych metod leczenia różnych chorób m.in. raka. Wśród naukowców brakuje rąk do pracy, jednak z pomocą będą mogli przyjść...gracze.
Narzędzia do Windows

Szał na Windows 10 powoli mija

Windows 10 to wielki sukces, który Microsoftowi był bardzo potrzebny. W kwartał ów system zdobył 7,94 proc. światowego rynku, a więc kontroluje go więcej, niż Windows 8 i dwie ostatnie edycje OS X razem wzięte. Tempo adopcji zaczyna jednak spadać.
E-handel

Facebook wprowadza nowy format reklamowy

Facebook wprowadza pokaz slajdów – nowy, lekki format reklamy wideo stworzonej z serii zdjęć. Dzięki temu "bogate w treści" reklamy będą obecne również w sytuacjach, w których teoretycznie nie powinny się pojawić z uwagi na ograniczenia sprzętu bądź łącza internetowego.
Gry flashowe

Wiedźmin 3 obsypany Złotymi Dżojstikami

Złoty Dżojstik to jedna z najważniejszych nagród dla producentów gier, z uwagi na fakt, że przyznawana jest przez samych graczy. Międzynarodowe, publiczne głosowanie jasno wskazało, że ten rok w pełni należy do polskiej gigaprodukcji - Wiedźmina 3.
Trendy

Czarne chmury nad samochodami autonomicznymi

Oczywiście cała ta historia pełna jest różnych "ale", takich chociażby jak to, że samochody autonomiczne nadal znajdują się raczej w sferze testów niż normalnego użytkowania. Jednak mimo wszystko statystyki prezentują się niepokojąco.
Gry flashowe

Koszmar w głębi, czyli recenzja SOMA

Według Raya Kurzweila, amerykańskiego futurologa, przed 2050 rokiem pojawią się komputery zdolne przeprowadzić emulację ludzkiego umysłu. Od wielu lat, zarówno w fantastyce naukowej, jak i w kręgach transhumanistów, dyskutuje się o skutkach jednej z najbardziej realnych wizji zapewnienia ludzkości nieśmiertelności - transferu umysłu do wnętrza maszyny. Ten drażliwy temat porusza właśnie najnowsze dzieło szwedzkiego studia…
Gry flashowe

World of Warcraft: nowe zdjęcia z filmu

Ekranizacja uniwersum World of Warcraft powstawała z trudem - kilka razy wyglądało nawet na to, że z projektu zrezygnowano. Od kilku miesięcy jednak fani WoW-a śpią jednak spokojnie i cierpliwie czekają na premierę.
Rozrywka

Kupiliście Batman: Arkham Knight na PC? Warner Bros zwróci wam pieniądze

W czerwcu wydawca gry, Warner Bros. wycofał tytuł z dystrybucji, gdy okazało się, że jest on niegrywalny na komputerach PC (wersje konsolowe dalej były dostępne w sprzedaży). Po czterech miesiącach prac nad optymalizacją, gra ponownie wylądowała na cyfrowych półkach sklepów, ale w dalszym ciągu niektórzy gracze napotykają liczne problemy.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.