Wydanie:CHIP 2015/12

Na płycie

GoogleCleanSprytne narzędzie, które chroni naszą prywatność przed wścibskimi aplikacjami i usługami Google'aWebSite X5 Compact 11Idealne rozwiązanie dla osób zamierzających błyskawicznie umieścić w Sieci własną witrynę WWW.Asystent: Firma 2015 BiznesZaawansowany pakiet narzędzi ułatwiających prowadzenie małych i średnich firm.

W numerze polecamy

Najlepsza przeglądarkaWindows 10 stawia na Edge'a jako przeglądarkę domyślną. CHIP sprawdza, jak wypada w porównaniu z konkurencją.Odtwarzaj wszystkoSytuacja, w której filmy i muzyka w różnych formatach są rozdzielone pomiędzy peceta, sieć i Internet, szybko kończy się chaosem.Historia liczeniaLiczyliśmy, liczymy i będziemy liczyć. Robimy to w myślach albo korzystamy z pomocy... telefonu. A jakie były początki?Słuchawki…

Czy wytwórnie płytowe serio mają się czego obawiać? Dostęp do Internetu

Szwecja odmawia zablokowania Zatoki Piratów

Szwedzki sąd wydał jeden z najważniejszych wyroków, jeśli chodzi o piractwo komputerowe. Mianowicie: szwedzcy dostawcy internetu nie mogą być zmuszeni do blokowania stron z pirackimi treściami. Nie mogą być również pociągnięci do odpowiedzialności za takie treści.
Trendy

Komputery dla graczy – historia od 1950 do 2015 roku

Coraz to nowe, bardziej wydajne i lepiej wyposażone urządzenia trafiają na półki i kuszą agresywnym wyglądem oraz rozbudowaną funkcjonalnością. Jednak początki gier i komputerów nie były tak kolorowe. Wszystko odbywało się w amerykańskich placówkach naukowych, niczym plany nowych bomb atomowych. Do ich powstawania często przyczyniali się zresztą dokładnie ci sami naukowcy.
Kamery i aparaty

Znamy cenę Nokia OZO: kamery do VR

Wcześniej w tym roku Nokia, oprócz swojego tabletu i zapowiedzi telefonu pokazała jeszcze jedną rzecz: kamerę OZO stworzoną z myślą o wirtualnej rzeczywistości. W końcu dowiedzieliśmy się ile trzeba będzie za nią zapłacić.
Napędy wirtualne

Panasonic liderem na rynku wzmocnionych urządzeń mobilnych

Panasonic ma już ponad 60-procentowy udział zarówno w rynku wzmocnionych laptopów, jak i tabletów na obszarze EMEA – wynika z analizy VDC Research. Dane zostały zaprezentowane w trakcie polskiej premiery najnowszego Toughbooka. Hybrydowy notebook CF-20 jest pierwszym w ofercie Panasonic modelem z odłączanym ekranem, który na rynek wejdzie w styczniu 2016 r.
IT w małej i średniej firmie

Zagrożenie od środka

Według badania przeprowadzonego wspólnie przez Kaspersky Lab i B2B International 73% firm zostało dotkniętych incydentem wewnętrznego naruszenia bezpieczeństwa informacji, a najczęstszą przyczyną utraty poufnych danych są pracownicy (42%). Średnie straty na skutek wycieków w małych i średnich firmach sięgnęły 320 000 zł.
Gry akcji

Ruszyła beta Elite Dangerous: Horizons!

Elite Dangerous: Horizons jest serią dużych rozszerzeń do wielokrotnie nagradzanego tytułu Elite Dangerous, rozpoczynającą się dzisiaj Planetary Landings, czyli dodatkiem dającym możliwość lądowania na oddanych w skali 1:1 planetach. W ciągu 2016 roku w Elite Dangerous: Horizons pojawią się kolejne znaczące dodatki, wzbogacające rozgrywkę o nowe aktywności i sposoby grania.
Dzieci w Sieci

Czy lalka Barbie może szpiegować twoje dziecko?

Eksperci z firmy ESET radzą rodzicom, poszukującym świątecznych prezentów dla swoich pociech, by wybierając zabawkę rozważyli czy ta na pewno nie naruszy prywatności ich dzieci. Amerykańska stacja telewizyjna NBC poinformowała niedawno, że najnowsza interaktywna lalka Barbie jest podatna na ataki hakerskie. Według relacji eksperta, cyberprzestępca może szpiegować dziecko i jego rodzinę, uzyskując dostęp do nagrań…
Technologie bezpieczeństwa

Odzyskiwanie danych ze wszystkich dysków Apple wreszcie możliwe

Pracownicy firmy Kroll Ontrack opracowali rozwiązania, umożliwiające odzyskiwanie danych z dysków Fusion Drive oraz dysków szyfrowanych marki Apple. Dzięki tej najnowszej, opatentowanej technologii możliwe jest skuteczne reagowanie na utratę danych ze wszystkich, dostępnych na rynku napędów koncernu. Jak podkreślają specjaliści, tak zwana "polityka zamkniętych drzwi" Apple sprawia, że przywracanie danych ze sprzętów z systemem iOS…
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.