Wydanie:CHIP 2016/02

Od redakcji

Konstanty Młynarczyk,redaktor naczelnyHybrydowe post-PC Mamy zatem epokę post-PC i najczęściej używane narzędzie zapewniającedostęp do Internetu to smartfon. Nic dziwnego – jest szybki, ma ekrandostatecznie duży, żeby dało się na nim przeczytać to, co nas interesuje,a jego dotykowa klawiatura pozwala napisać tweeta, czy szybko zmienićstatus na Facebooku. I co najważniejsze, mają je wszyscy, te urządzenia są…

W numerze polecamy

Zablokowana SiećInternetowa reklama podnosi nam ciśnienie, ale wojowanie z nią może na zawsze zmienić oblicze Sieci.Najlepszy freewarePolecamy bezpłatne sprawdzone programy.Zdjęcia - nosiciele wirusówPrzed tą hakerską metodą trudno się ustrzec.Transparentny obywatelRóżnego rodzaju firmy gromadzą o nas tyle informacji, że należy zacząć się bać.Skryci pożeracze prąduTu kilowat, tam kilowat, a rachunek rośnie. Jak z tym walczyć?Internet rzeczyCzy…

Linux

Linux Days 2016 już 17 marca w Warszawie

17 marca br. odbędzie się w Warszawie doroczna konferencja SUSE poświęcona rozwiązaniom open source wykorzystywanym w biznesie, będąca kontynuacją organizowanych od sześciu lat spotkań Linux Days.
Gry akcji

Darmowy tydzień ze Star Citizen!

Jeśli znudziło się Wam już The Division, albo w ogóle nie byliście zainteresowani tym tytułem od początku, mamy dla Was dobrą wiadomość! W tym tygodniu możecie przetestować za darmo, jeden z najbardziej ambitnych projektów w historii gier wideo: Star Citizen jest do pobrania za darmo!
Narzędzia do Windows

„Przyszłość należy do Androida”

Kiedy w ubiegłym miesiącu John Chen, dyrektor generalny BlackBerry zapewniał, że BlackBerry OS to nadal ważna platforma dla jego firmy, nikt mu nie uwierzył. Teraz jeden z przedstawicieli firmy potwierdził, że należy porzucić nadzieję i nie liczyć na wielki powrót tego systemu.
Trendy

Z czego najczęściej chcemy korzystać w wirtualnej rzeczywistości?

Według Ericsson ConsumerLab, w ciągu najbliższych kilku lat znaczenie informacji podawanych w formie wizualnej wzrośnie. Szczególnie będzie to widoczne poza ekranami urządzeń – wizualizacje na dobre wkroczą do naszego życia codziennego. Rzeczywistość wirtualna (VR) jest przez użytkowników smartfonów wymieniana jako najpopularniejszy nośnik informacji w formie wizualnej.
Nauka i technika

Studenci z MIT zbudują kapsuły Hyperloop

30 stycznia na Uniwersytecie A&M w Teksasie rozstrzygnięto konkurs, w którym inżynierowie z całego świata - w tym także z Polski - mieli za zadanie stworzyć najlepszy projekt kapsuły transportującej ludzi po torze Hyperloop tworzonym przez zespół Elona Muska.
Telefony

Xiaomi coraz bardziej zainteresowany Windows 10

Firma Xiaomi umożliwiła, w ramach przeprowadzanego wspólnie z Microsoftem eksperymentu, podmienienie systemu operacyjnego Android w telefonie Mi 4 na Windows 10. Teraz rzekomo pracuje nad Mi 5 z Windows 10 fabrycznie instalowanym.
Gry akcji

Premiera Superhot już 25 lutego!

Zatrzymaj się. Pomyśl. Wykonaj ruch. I uważaj na szalony ostrzał wroga. Stylowy, naginający czasoprzestrzeń shooter Superhot trafi na PC (Win/Mac/Linux) już 25 lutego. A wkrótce także na Xbox One.
Desktopy

Modder niczym Tony Stark

Iron Man to jeden z ciekawszych Avengersów. Nic więc dziwnego, że modder Infinity Atmo Sphere postanowił na chwilę wcielić się w Tony'ego Starka i stworzyć własną zbroję.
Testy

Wielki test porównawczy drukarek 3D

Technologia druku 3D ciągle się rozwija, a nowa technika stereolitografii przynosi skok jakościowy. Kiedy chodzi o trójwymiarowy druk, sukces i niepowodzenie dzieli cienka linia. Nawet po długich przygotowaniach wydruk może się nie udać, jeśli choć w jednym miejscu coś pójdzie nie tak. Gdy model zawiera drobne detale, nawet bezbłędny druk nie gwarantuje zadowalającej jakości ich…
Rozrywka

PlayStation VR zaoferuje ciekawy tryb multiplayer

Mówi się, że wirtualna rzeczywistość separuje od siebie osoby znajdujące się w tym samym pokoju - w końcu jedna osoba zakłada gogle, a pozostali co najwyżej mogą się temu tylko biernie przyglądać. Na szczęście w przypadku PlayStation VR może być zupełnie odwrotnie.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.