Wydanie:CHIP 2016/03

W numerze polecamy

SupermózgDążąc do stworzenia potężnej sztucznej inteligencji, badacze mózgu chcą zrozumieć ten największy cud natury i odtworzyć go w komputerze.Platforma SteamIdealne miejsce dla miłośników gierWięcej możliwości dysków SSDSprawdzone sposoby na "podkręcenie" SSDStary jak nowyJak wykorzystać starszy hardwarePolecamy appyNiewielkie aplikacje o czasami zdumiewająco wielu możliwościachCESNajnowsze wynalazki, niezwykłe rozwiązania - relacja z CESDrukowanie w 3DTest drukarek 3D

Narzędzia do PDA

System i aplikacje startowe zajmują znaczne ilości pamięci w Galaxy S7

Nigdy nie jest tak, że użytkownik otrzymuje do dyspozycji całą pamięć wewnętrzną urządzenia. Znaczne ilości miejsca zajmuje sam system operacyjny. Producenci coraz częściej wyposażają też smartfony w liczne aplikacje startowe. W przypadku nowego flagowca Samsunga wolna przestrzeń na dane jest jednak drastycznie mała w porównaniu do całkowitej ilości pamięci wewnętrznej.
Gadżety

Gogle VR w zestawie Happy Meal

Zaledwie w ubiegłym tygodniu Coca-Cola pochwaliła się ciekawą koncepcją wykorzystania tekturowych opakowań po kartonach zgrzewek swojego napoju do tworzenia gogli VR pokroju Google Cardboard, a już podobny pomysł zamierza wdrożyć McDonald's.
Gry flashowe

Microsoft zapowiada Minecrafta w wersji VR!

Minecraft to prawdopodobnie jednak z najbardziej znanych produkcji w historii gier komputerowych, stąd też trudno się dziwić, że jej obecny właściciel - firma Microsoft, zapowiedziała, że już wkrótce ukaże się wersja gry przystosowana do gogli wirtualnej rzeczywistości.
Dźwięk

Kruger&Matz F5A: bezprzewodowe słuchawki z aktywną redukcją szumów

Kruger&Matz, po raz kolejny udowadnia, jak istotny stał się dla niego segment audio. W ostatnim czasie poza kolumnami głośnikowymi i wzmacniaczami, wprowadził do oferty kilka ciekawych propozycji słuchawek. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje model F5A – pierwsze w ofercie bezprzewodowe słuchawki Bluetooth wykorzystujące technologię redukcji szumów ANC.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.