Wydanie:CHIP 2016/03

W numerze polecamy – 2016/03

Czy badaczom uda się odtworzyć mózg z komputerze? W jaki sposób wykorzystać stary hardware? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w najnowszym numerze.

Smartfony i tablety

System i aplikacje startowe zajmują znaczne ilości pamięci w Galaxy S7

Nigdy nie jest tak, że użytkownik otrzymuje do dyspozycji całą pamięć wewnętrzną urządzenia. Znaczne ilości miejsca zajmuje sam system operacyjny. Producenci coraz częściej wyposażają też smartfony w liczne aplikacje startowe. W przypadku nowego flagowca Samsunga wolna przestrzeń na dane jest jednak drastycznie mała w porównaniu do całkowitej ilości pamięci wewnętrznej.
Gry i filmy

Gogle VR w zestawie Happy Meal

Zaledwie w ubiegłym tygodniu Coca-Cola pochwaliła się ciekawą koncepcją wykorzystania tekturowych opakowań po kartonach zgrzewek swojego napoju do tworzenia gogli VR pokroju Google Cardboard, a już podobny pomysł zamierza wdrożyć McDonald's.
Gry i filmy

Microsoft zapowiada Minecrafta w wersji VR!

Minecraft to prawdopodobnie jednak z najbardziej znanych produkcji w historii gier komputerowych, stąd też trudno się dziwić, że jej obecny właściciel - firma Microsoft, zapowiedziała, że już wkrótce ukaże się wersja gry przystosowana do gogli wirtualnej rzeczywistości.
Obraz i dźwięk

Kruger&Matz F5A: bezprzewodowe słuchawki z aktywną redukcją szumów

Kruger&Matz, po raz kolejny udowadnia, jak istotny stał się dla niego segment audio. W ostatnim czasie poza kolumnami głośnikowymi i wzmacniaczami, wprowadził do oferty kilka ciekawych propozycji słuchawek. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje model F5A – pierwsze w ofercie bezprzewodowe słuchawki Bluetooth wykorzystujące technologię redukcji szumów ANC.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.