Wydanie:CHIP 2016/04

Na płycie – 2016/04

Na płycie dołączonej do najnowszego numeru znajdziecie m. in. program do przechowywania najważniejszych danych - haseł i numerów kart kredytowych.

W numerze polecamy – 2016/04

Unijne standardy ochrony danych, przegląd najciekawszych aplikacji i najnowocześniejsze komputery wyposażone w układy Skylake - te i wiele innych tematów poruszamy w najnowszym numerze.

Trendy i wydarzenia

Co to jest Blik?

Coraz trudniej sobie dzisiaj przypomnieć archaiczne czasy, gdy w celu zapłacenia rachunku wypisywaliśmy numer konta i dane, stojąc przy okienku na poczcie lub w banku, a jadąc tramwajem kurczowo ściskaliśmy portfel, w obawie przed kieszonkowcem. Dzisiaj może wysunąć nam z kieszeni najwyżej kartę, z którą bez PIN-u wiele nie zdziała, a my możemy natychmiast ją…
Motoryzacja i transport

Z sukcesu Tesli cieszy się także… LG

Elon Musk ma problem – taki problem, o jakim większość producentów samochodów chciałaby śnić po nocach. Liczba zamówień na samochody przerosła jego najśmielsze oczekiwania, więc będzie też musiał ostro popracować nad zwiększaniem mocy produkcyjnych.
Cyberbezpieczeństwo

Szpieg w maszynie

Niejeden, gdy myśli o cyfrowym szpiegostwie, oczyma wyobraźni dostrzega analityków amerykańskiej NSA. Być może przychodzą nam także na myśl hakerzy czy doniesienia o skali wykorzystywania podsłuchów przez państwowych funkcjonariuszy. Mało kto upatruje zagrożenia dla własnej prywatności w swoim najbliższym otoczeniu.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.