Wydanie:CHIP 2016/05

Od redakcji

Konstanty Młynarczyk,redaktor naczelnyFBI kontra Apple

W numerze polecamy!

IEM 2016Relacja z największej e-sportowej imprezy w Europie.Przebłysk geniuszuDzięki sieciom neuronowym zdolnym do samodzielnej nauki sztuczna inteligencja jest coraz potężniejszaŚwiat w nanoskaliNanometr - to mało, czy dużo? Sprawdźcie z nami.Test 16 modeliCzy wszystkie spełniają wymagania melomanów?Na własnych nogachBioniczny kręgosłup wielką nadzieją osób sparaliżowanych.Nadchodzą chińskie tygrysyCzy, a może kiedy Apple, Simens i inni giganci mobilnego rynku…

Galerie zdjęć

10-latek odkrył lukę bezpieczeństwa na Instagramie

10-letni Jani z Finlandii to młody entuzjasta kodowania gier. Chłopiec interesuje się głównie względami bezpieczeństwa i już w przeszłości zdołał wyłapać kilka dziur w kodach różnych aplikacji, jednak były one na tyle małe, że nigdy nie otrzymał z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.
Testy

TEST Intel Compute Stick 2: Genialne maleństwo

Stacjonarne, notebooki, all-in-one, tak wyglądał świat komputerów, zanim Intel nie wprowadził czegoś zupełnie nowego: Compute Sticka. Compute Stick to komputer zamknięty w obudowie wielkości średnich rozmiarów batonika, przypominający przerośnięty pendrive, który zamiast USB kończy się wtyczką HDMI.
Testy

TEST UMi Touch

Chińskie, niedrogie smartfony stają się coraz ładniejsze. Także ich wyposażenie powoli wybiega ponad standard. Prezentujemy UMi Touch - telefon w metalowej obudowie, z ekranem Full HD pokrytym szkłem Gorilla Glass III, modemem LTE i czytnikiem linii papilarnych. A wszystko działa pod kontrolą Androida 6.0.
Konsole

Ruszyła przedsprzedaż DragonBox Pyra

To przenośne urządzenie jest czymś pomiędzy niewielkim laptopem, a konsolą dla graczy. DragonBox Pyra powstawał przez kilka lat, by umożliwić użytkownikowi odpalenie desktopowych aplikacji systemu Linux i emulatorów różnego typu.
Gry akcji

Wszystkie informacje o Call of Duty: Infinite Warfare

Światowa premiera Call of Duty: Infinite Warfare będzie mieć miejsce w piątek, 4 listopada, porywając graczy do udziału w opowieści, która po raz pierwszy w historii serii wyniesiona zostanie ponad powierzchnię Ziemi, w szerokie przestrzenie naszego Układu Słonecznego.
Prawo i polityka

WhatsApp zablokowany na 72 godziny w Brazylii!

Zapewne pamiętacie, że od niedawna wiadomości wymieniane między użytkownikami komunikatora WhatsApp, należącego do facebookowego imperium zaczęły być szyfrowane. Nie? To właśnie wam przypomnieliśmy. A i jeszcze jedno: sądy w Brazylii dostały z tego powodu białej gorączki.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.