Wydanie:CHIP 2016/06


Trendy

Pierwsze urodziny Google Photos!

Sto lat, sto lat... a tak poważnie, to wygląda na to, że usługa Zdjęcia Google po roku od swojej premiery może pochwalić się całkiem imponującymi statystykami, co rzecz jasna spowodowane jest zadowoleniem użytkowników tego serwisu. Oby tak dalej.
Aplikacje użytkowe

Microsoft zapewni VR słabszym maszynom

Oculus Rift czy HTC Vive choć potrafią zapewnić wysokiej klasy doświadczenie VR, bez pomocy wydajnego komputera nie są w stanie nic osiągnąć. Z kolei mobilne gogle VR, nawet te najtańsze, z kartonu, także wymagają smartfona o pokaźnych parametrach. A co z posiadaczami słabszych maszyn? Microsoft ma na to rozwiązanie.
Telefony

Telefon z Windows, prosto z Hiszpanii

Według niepotwierdzonych informacji, hiszpański producent telefonów, firma Funker, szykuje się do premiery następcy W5.5 Pro. Funker W6.0 Pro ma mieć 6-calowy wyświetlacz, wydajny procesor i atrakcyjną cenę.
Benchmarki

Ekstremalne procesory w ekstremalnych cenach

Intel właśnie zapowiedział na targach Computex nie lada gratkę dla graczy. 10-rdzeniowy układ Core i7 Extreme Edition z linii Broadwell-E sprosta każdemu wyzwaniu. Problem będzie tylko z jego zakupem, przynajmniej dla większości z nas.
Gry flashowe

Agony – Polacy zabiorą świat do piekła

Dante's Inferno, czy Devil May Cry to produkcje, które rozgrywają się w piekielnej otchłani, ale nie wywołują u gracza specjalnego przerażenia - ot, przyjemne slashery. Agony ma celować w zupełnie inny klimat, inspirowany takimi survival horrorami jak Outlast czy Amnesia.
Porady

Poradnik: Podstawy każdego peceta

Procesory, płyty główne, napędy SSD – to zaawansowane technicznie elementy, o których wydajności chcemy wiedzieć przed zakupem jak najwięcej, wertując zestawienia i testy. O zasilaczu i obudowie, w której zamknięta jest całość, rozmyślamy znacznie mniej. To bardzo niedobrze, ponieważ wymienione komponenty stanowią fundament komputera i – jeśli dobrze wybrałeś – zapewniają jego stabilne, ciche oraz…
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.