Wydanie:CHIP 2016/08

W numerze polecamy – 2016/08

Test 20 modeli kart graficznych, spodziewane zmiany w Windows 10 i E3 w Los Angeles - to tylko część tematów poruszanych w najnowszym numerze CHIP-a.

Cyberbezpieczeństwo

Złamano zabezpieczenia komunikatora Telegram

Hakerzy, o których wiadomo na razie tylko tyle, że pochodzą z Iranu pochwalili się, że udało im się włamać do komunikatora Telegram i "wyciągnąć stamtąd" 15 milionów numerów telefonów należących do użytkowników tego do niedawna bardzo bezpiecznego komunikatora.
Gry i filmy

Koszmary z Głębin wpływają do portu PS4

Bohaterka, właścicielka muzeum na Karaibach, ściga wskrzeszonego pirata, który porwał jej nastoletnią córkę. Szybko okazuje się, że korsarz jest uwikłany w kilkusetletnią, tragiczną historię miłosną i nic nie powstrzyma go przed przywróceniem do życia swojej ukochanej za pomocą sił witalnych schwytanej dziewczyny
Trendy i wydarzenia

Sygnalizacja świetlna w chodniku?

Co roku w samej tylko Australii 3500 przechodniów zostaje rannych w wyniku wypadku samochodowego. Jeden na trzech Australijczyków przyznaje też, że przechodząc przez pasy spogląda w ekran swojego smartfona. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby w innych miejscach na świecie statystyki wyglądały podobnie.
Gry i filmy

Amerykanin pozywa twórców Pokemon Go

W USA Pokemon Go miało premierę 6 czerwca. Gra zachęca użytkowników do szukania w realnym świecie mitycznych stworzeń, wyświetlanych na ekranach swoich smartfonów. Zdeterminowani gracze w pogoni za Pokemonami zapominają czasami czym jest posesja prywatna...

Poradnik: Selfpublishing w praktyce

Powszechna digitalizacja naszego otoczenia stworzyła przeciętnemu Kowalskiemu możliwości, które jeszcze kilkanaście lat temu zarezerwowane były dla dużych instytucji. Przykładem jest tzw. selfpublishing, czyli samodzielne wydawanie własnych dzieł. Jak to wygląda w praktyce?
Trendy i wydarzenia

Queexo zaprezentowało Multitouch 2.0

Mało kto słyszał o firmie Queexo. Podejrzewamy, że wielu użytkowników telefonów Huawei nawet nie wie, że korzysta z oprogramowania tej firmy, wywołując jeden z zaawansowanych gestów na swoim P9, Mate 8, Mate S, P8, Honorze V8 czy Honorze 7. Ale do rzeczy.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.