Wydanie:CHIP 2016/09

W numerze polecamy

Sztuczna inteligencjaZnając możliwości IBM Watson powinniśmy się zastanowić, jak długo pozostaniemy jedynym inteligentnym gatunkiem na Ziemi.Alternatywne oprogramowanieNowy firmware rutera potrafi zdziałać cuda. Spróbujcie!Appy dla podróżnikówKto zechce przedłużyć wakacje, ten powinien skorzystać z polecanych aplikacji.Praca nie dla ludziCzy powinniśmy się obawiać, że roboty zabiorą nam pracę?DronyCzym są i komu się tak naprawdę przydają.Jak wybrać ruter?Serce domowej…

Rozrywka

Sony chce wrócić na rynek gier mobilnych

Firma Sony zmaga się z wieloma problemami, ale z pewnością rynek gier wideo do nich nie należy. Dlatego też firma chce wykorzystać swoje atuty by wrócić na rynek, który do tej pory był dla niej pasmem porażek.
Tablety

Yoga Book jako Chromebook?

Jednym z najciekawszych, choć niekoniecznie najlepszych urządzeń na targach IFA 2016 była nowa hybryda od Lenovo. Yoga Book, bo o niej mowa, oferowana będzie z Androidem lub Windowsem. A wkrótce dołączy do rodziny kolejna wersja.
Narzędzia do PDA

Wiko Freddy i Tommy – nowości z serii Y

Rodzina Y to wyjątkowe smartfony w jaskrawych barwach, a do tego wykonane z niezwykłych materiałów, które łączą w sobie doskonałą funkcjonalność z oryginalnym designem w przystępnej cenie. Każdy z modeli posiada zabawny pseudonim, a ksywki smartfonów zakończone są literą Y. Wśród smartfonów z tej rodziny swoje premiery miały już modele: Robby, Lenny 3, Jerry i…
Recenzje

Test: RoboJet Duel

Niektóre czynności po prostu są nużące – do takich właśnie zalicza się odkurzanie. Dlatego warto zainteresować się robotem odkurzającym takim jak ten, który trafił do testów w naszej redakcji.
Wyświetlanie obrazu

IFA 2016: HAMA przedstawia bezprzewodowe HDMI

Firma HAMA zaprezentowała na targach IFA 2016 w Berlinie produkt, który powinien zainteresować wszystkich pragnących cieszyć się obrazem Full HD poza salonem, na tarasie czy poza salą projekcyjną w biurze (np. podczas seansu filmowego, oglądania meczu czy przedstawiania prezentacji), ale nie mających ochoty "walczyć" z dodatkowym, kilkumetrowym okablowaniem zestawu wyświetlającego.
Narzędzia do PDA

Pogoń za wielkością, czyli krótka historia smarftonowego ekranu

Pierwsze telefony służyły do dzwonienia, a ich ekran (może z wyłączeniem zabawy w węża...) potrzebny był tylko po to, by zrealizować ich podstawowe zadania użytkowe. W równoległym świecie, mniej więcej od 1997 r., rozwijała się nowa klasa urządzeń: PDA (Personal Digital Assistant). Wiele osób zapewne pamięta PalmPiloty firmy US Robotics, od których to "pidieje" wzięły…
Trendy

Zwiastun filmu Morgan wyreżyserował komputer.

Jeszcze niedawno wydawało nam się, że zawody kreatywne długo opierać się będą robotyzacji. Okazuje się jednak, że kreatywnych również da się zastąpić odpowiednią maszyną. Zobaczcie na przykład ten zwiastun:
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.