Wydanie:CHIP 2017/02


Gry i filmy

Konsole mobilne w odwrocie?

Nintendo postrzega swój nowy produkt - konsolę Switch - jako alternatywę dla obecnego na rynku Wii U. Choć główną cechą Switcha jest możliwość grania poza domem, Nintendo wcale nie uważa, by miała ona zastąpić 3DS-a.
Prawo i polityka

Facebook musi oddać ZeniMaksowi 500 mln dolarów

W 2014 roku ZeniMax, firma tworząca gry, pozwała Facebooka o kradzież własności intelektualnej (gogli Oculus Rift) i złamanie tajemnic handlowych przez twórcę urządzenia. Dziś sąd przychylił się do tego oskarżenia, ale to jeszcze nie finał tej kontrowersyjnej sprawy.
Smartfony i tablety

Benchmarkowe oszukiwanie

Kiedyś benchmarki kojarzyły się z rzetelnymi testami wydajności, dziś przykładamy do nich znacznie mniejszą wagę. Wszystko z powodu producentów, którzy zbyt mocno "starają się" by ich produkt wypadł najlepiej w rankingach.
Gry i filmy

Nintendo Switch z trybem VR?

Pierwotnie konsola Nintendo miała zadebiutować już w 2016 roku, ale jak wiemy pojawi się na rynku dopiero na początku marca. Według plotek, przesunięcie premiery związane było z kwestiami dotyczącymi wirtualnej rzeczywistości. Okazuje się, że w każdej plotce jest jakieś ziarno prawdy...
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.