Wydanie:CHIP 2017/05

Na płycie – 2017/05

Na płycie znajdziecie m. in. aplikację do retuszowania zdjęć, a także polską grę przygodową.

Polecamy! – 2017/05

W majowym numerze przeczytacie o najnowszych procesorach Ryzen, a także o projekcie CyanogenMod.

Cyberbezpieczeństwo

Więcej malware’u na Linuxa i OS X-a

Najnowszy raport grupy AV-Test dotyczący cyberbezpieczeństwa pokazuje, że systemy operacyjne uważane dotychczas za bezpieczniejsze od Windowsa, coraz częściej stają się celem ataków. Najgorzej w statystykach wypada oprogramowanie Apple'a - ilość złośliwego kodu opracowanego z myślą o macOS wzrosła o 370% w ubiegłym roku.
Kobieta całująca robota Gry i filmy

Seks z robotem?

Autonomiczne samochody, automatyczny transport, zrobotyzowany przemysł, roboty szturmem wdzierają się do naszego życia. Również do tych najbardziej prywatnych sfer. Według badania Fundacji na Rzecz Odpowiedzialnej Robotyki, 86% z nas spodziewa się, że w przyszłości robot zaspokoi pragnienia seksualne człowieka.
kłódka z szyfrem Cyberbezpieczeństwo

Haker Janus opublikował klucz, deszyfrujący Petyę

Janus to pierwotny twórca złośliwego kodu o nazwie Petya. Wirus, który niedawno uaktywnił się, najpierw na Ukrainie, był już zmodyfikowaną wersją tamtego oprogramowania. Kod udostępniony przez hakera ma deszyfrować dane, jakie zostały zablokowane za pomocą wczesnej postaci szkodnika. Eksperci ds. bezpieczeństwa potwierdzają autentyczność klucza.
Smartfony wyposażone w dobry aparat fotograficzny Obraz i dźwięk

TEST: Smartfon z najlepszym aparatem to…

Smartfony z najwyższej półki kosztują bardzo dużo, nie oferując w zamian prawie niczego, czego nie miałyby urządzenia za połowę ich ceny. To "prawie" może jednak robić ogromną różnicę. Otóż jedyną naprawdę ważną cechą, dla której wciąż warto kupić flagowy telefon renomowanego producenta, są możliwości jego aparatu fotograficznego.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.