Wydanie:CHIP 2017/07 I

Komputery które myślą światłem Nauka i technika

Komputery, które myślą światłem

Rozpoznawanie twarzy, głosu, analiza obrazów w diagnostyce medycznej o dokładności znacznie przekraczającej ludzką percepcję - wszystko to nie istniałoby, gdyby nie algorytmy głębokiego uczenia maszynowego. Naukowcy z MIT we współpracy z badaczami z innych placówek poszli krok dalej, konstruując optyczną sieć neuronową zdolną do samouczenia się.

Atari zaprezentowało nową konsolę. (fot Atari) Gry i filmy

Zobaczyliśmy nowe Atari

Francuski producent pokazał dwa warianty nowej konsoli. Współczesny czarno-czerwony projekt Ataribox oraz model wzorowany na klasyku z lat 70 ubiegłego wieku. Niezależnie od wersji, miłośnicy konsoli będą mogli zagrać w swoje ulubione stare gry, a być może także w nowe produkcje.
ufo, puerto ryko, sygnał Nauka i technika

Naukowcy odebrali z kosmosu dziwny sygnał

Układ planetarny Ross 128 zwrócił uwagę astrofizyków z portorykańskiego obserwatorium w Arecibo. Układ emituje cyklicznie bardzo nietypowe impulsy. Naukowcy sprawdzają, czy układ dalej emituje ten sygnał i czy nie jest po prostu wywołany zakłóceniem.
Serwery IBM Z mają szyfrować dane w locie. Cyberbezpieczeństwo

IBM Z szyfruje dane w czasie rzeczywistym

IBM deklaruje, że każda informacja, która zostanie przesłana do centrum danych, gdzie wykorzystywany jest najnowszy mainframe IBM Z, zostanie zaszyfrowana w czasie rzeczywistym. Jak twierdzi firma, IBM Z jest najsilniejszym tego rodzaju systemem obliczeniowym na świecie.

Polaroid Cube

Kamerka sportowa za małe pieniądze, która może nurkować na duże głębokości jak za tę cenę. Dzięki specjalnej podwodnej obudowie Polaroid Cube może nurkować na głębokość do 10 m. Szerokokątny obiektyw nagrywa filmy Full HD.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.