Wydanie:CHIP 2017/07 III

Kalkulator, który poleciał na Księżyc

Komputer pokładowy Apollo 11 nie dorównywał mocą obliczeniową dzisiejszym kalkulatorom, ale to on właśnie towarzyszył ludziom w ich - jak dotąd - najdalszej podróży.

nokia Prawo i polityka

2 mld $ – od Apple dla Nokii

Jak wynika z raportu finansowego Nokii, w maju firma dostała olbrzymi zastrzyk gotówki. Przelew przyszedł od Apple. Amerykańska firma korzystała nielegalnie z fińskich patentów i musiała teraz za nie zapłacić.
Rosja zleciła atak hackerski na USA? Prawo i polityka

Skandal hakerski: Rosja wyrzuca 755 dyplomatów

Prezydent Rosji zapowiedział wydalenie ponad 700 pracowników dyplomacji USA. W ten sposób Moskwa reaguje na zapowiedź kolejnych sankcji Waszyngtonu. Te administracja Donalda Trumpa wprowadza w związku z rosyjską ingerencją w wybory w USA rok temu. Amerykańskie służby specjalne potwierdziły, że to Kreml stoi za włamaniami internetowymi na serwery Partii Demokratycznej.
bateria Nauka i technika

Nanobateria naładuje się od razu

Naukowcy z Uniwersytetu Drexel w Filadelfii zauważyli, że opracowany przez nich nanomateriał jest doskonałym nadprzewodnikiem. Baterie będą mogły odzyskać pełną moc w kilka sekund po podłączeniu do zasilania.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.