Wydanie:CHIP 2017/09 II

Szary modernistyczny samochód jadący przez niebieski tunel z żółtymi strzałkami. Samochody autonomiczne

Jak to działa: autonomiczne auta

Autonomiczne samochody, czy w ogóle autonomiczne pojazdy to w obiegowej opinii urządzenia, które potrafią same robić to, co robiłyby, gdyby kierował nimi człowiek. To błąd. Potrafią znacznie więcej. Zajrzyjmy do świata autonomicznych wehikułów przez pryzmat najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie.

VW: Potężna ofensywa na rynku aut elektrycznych i autonomicznych

Tesla ma problem. I nie chodzi nam o możliwy spadek wartości akcji tej spółki o czym niedawno pisał u nas Jacek Tomczyk, ale o to, że giganci branży motoryzacyjnej na poważnie zabrali się za elektryczność i autonomię na czterech kołach. Dziś kilka słów na temat stanu aktualnego i planów koncernu Volkswagen.
asus zenfone 4

Dziś europejska premiera nowej linii smarfonów Asusa

Portfolio tajwańskiego producenta poszerza się właśnie o sześć smartfonów z linii Zenfone 4, skierowanej do użytkowników lubiących fotografować. Urządzenia są już na rynku indyjskim, dlatego znamy ich specyfikację. Nie ujawniono jednak na razie polskich cen.
Ludzkie DNA

SI w roli dr House’a

Założona w 2011 roku firma Sophia Genetics otrzymała dofinansowanie z funduszy inwestycyjnych w kwocie 30 milionów dolarów. Inwestorzy dali przekonać się mottu spółki "Najbardziej zaawansowana sztuczna inteligencja dla medycyny napędzanej danymi".

Będzie nowy Pixelbook od Google’a

Google robi kolejne podejście do rynku komputerów mobilnych. Wraz z premierą nowych smartfonów producenta zobaczymy też notebook o nazwie Pixelbook.
emotikony Trendy

Emotikony mają 35 lat

Z tymi prostymi grafikami obrazującymi nasz nastrój nie rozstajemy się od lat w cyfrowej komunikacji. I choć uznaje się, że symbol uśmiechniętej lub smutnej buźki skonstruowany z dwukropka, myślnika i nawiasu został po raz pierwszy użyty w 1982 roku przez amerykańskiego informatyka Scotta Fahlmana, to historia emotikonów rozpoczęła się tak naprawdę znacznie wcześniej.
wyprzedaż gier Gry

Wielka wyprzedaż gier na GOG.com

Polski sklep zajmujący się cyfrową dystrybucją gier komputerowych wystartował z atrakcyjną promocją. Ponad 200 tytułów gracze mogą zakupić taniej nawet o 90%.
Smartfony

iOS 11 debiutuje na iPhone’ach oraz iPadach

Dziś ok. godz. 19:00 czasu polskiego Apple udostępni aktualizację do iOS 11. Wraz z nią przestanie działać wiele starszych 32-bitowych aplikacji. Zmieniło się Centrum Sterowania oraz App Store. Za pomocą nowej przeglądarki plików łatwiej znajdziemy dokumenty w urządzeniu oraz w chmurze. Wprowadzono także funkcję "Nie przeszkadzać w trakcie jazdy".
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.