Wydanie:CHIP 2017/10 I

Nauka i technika

Wirtualne leczenie prawdziwych chorób

Gogle wirtualnej rzeczywistości powszechnie kojarzą się z rozrywką. A przecież są już rozwiązania, umożliwiające wirtualizację, stosowane z powodzeniem w pracowniach projektowych, w edukacji, a także medycynie. Tym razem zajmiemy się właśnie medyczną gałęzią VR.

Trendy i wydarzenia

Ciekawy transfer z AMD do Intela

Intel zatrudnił eksperta od grafiki, pracującego ostatnio w AMD. Raja Koduri wcześniej działał także w Apple oraz ATI. To kolejny interesujący ruch "niebieskich", pokazujący być może zmianę w strategii, dotyczącej układów GPU.
iphone x

Czy dałbyś się nabrać, że iPhone 4 to iPhone X?

Jimmy Kimmel, amerykański prezenter popularnego talk-show, postanowił, jak co roku, przeprowadzić społeczny eksperyment dotyczący fanów marki Apple. Wraz ze swoją ekipą telewizyjną wybrał się na ulice Hollywood, gdzie pozwolił przetestować iPhone'a X losowym przechodniom. Sęk w tym, że tak naprawdę był to siedmioletni iPhone 4.
Sprzęt i akcesoria

Apple pracuje nad goglami AR

Zestaw do rozszerzonej rzeczywistości Apple ma się pojawić w sprzedaży w 2020 roku. Za dwa lata amerykańska firma planuje mieć już gotowe rozwiązania technologiczne, aby uruchomić produkcję.
Cyberbezpieczeństwo

Lampy lava szyfrują internetowe połączenia

Przez serwery firmy Cloudflare przechodzi 10 proc. ruchu sieciowego. Do szyfrowania danych potrzebna jest duża liczba liczb losowych. Aby je pozyskiwać inżynierowie używają... 100 lamp lava. Zdjęcia są przetwarzane na ciągi liczb, którymi potem szyfruje się połączenia.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.