Wydanie:CHIP 2018/01 III

Trendy

Schwytać energię

Niektórzy twierdzą, że najważniejszym dobrem XXI wieku będą dane. Owszem, ale przetwarzanie danych nie uda się bez jednej rzeczy. Bez energii. Ten, kto nauczy się ją gromadzić w sposób najbardziej efektywny, zostanie panem świata w epoce danych.

automatyzacja Robotyka

Roboty jednak odbiorą pracę. Na początek kobietom

Specjaliści ze Światowego Forum Ekonomicznego przedstawili raport Biura Statystyki Pracy, który omawia prawdopodobne zmiany na rynku pracy, jakie zajdą do 2026 roku w wyniku rozwoju robotyki i automatyzacji. Bezrobociem najbardziej zagrożony jest sektor administracyjny, mówiąc wprost pracownicy biurowi. A dokładnie - kobiety.

Pierwszy tablet z Chrome OS wypatrzony

Podczas show edukacyjnego w Londynie zauważony został tablet pracujący na Chrome OS. System był dotąd instalowany na laptopach zwanych chromebookami oraz na niektórych mini PC. Tablet Acera byłby pierwszym takim urządzeniem.
Drony

Dron, który lata 68 km/h

Nawet przy dużej prędkości da się nim sprawnie manewrować. W sterowaniu pomagają Advanced Pilot Assistance Systems. Dron jest wyposażony w kamerę nagrywającą filmy 4K z 30 lub 120 klatkami na sekundę w rozdzielczości 1080 p. Zobaczcie nasze zdjęcia z testu DJI w Monte Carlo, słynnej dzielnicy księstwa Monako.
xiaomi samsung Smartfony

Canalys: Xiaomi w Indiach już przed Samsungiem

Według raportu analityków z firmy Canalys, w IV kwartale 2017 roku Xiaomi sprzedało w Indiach 8,2 miliona smartfonów. Zdobyło w ten sposób tytuł lidera lokalnego rynku. Samsung nie zgadza się z podanymi szacunkami, przywołując analizę międzynarodowej pracowni GfK. Kto ma rację?
Kryptowaluty

Polski rząd zakaże kryptowalut

Podczas toczącego się aktualnie Forum Ekonomicznego w Davos premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu serwisowi Bloomberg. Odniósł się między innymi do kwestii coraz bardziej istotnej dla światowej, a co za tym idzie, także polskiej ekonomii: kryptowalut
lg oled 65b7v test RTV

TEST: LG OLED – głęboka czerń na 65-calach

Choć telewizory OLED są wciąż na tyle drogie, że pozostają poza zasięgiem zwykłego użytkownika, to nie można nie zauważyć, że ich ceny powoli spadają. Do naszych testów trafił model z 2017 roku. 65-calowy OLED 65B7V jest jednym z najtańszych OLED-ów na rynku, a pod kątem jakości nie ustępuje znacznie droższym egzemplarzom producenta. Jeśli zależy Wam…

Elon Musk: wkrótce wystartuje Falcon Heavy

Rakieta wykonała tzw. statyczny start, będący próbą przed faktycznym lotem. Falcon Heavy w przyszłości będzie wykorzystywany między innymi w lotach na Marsa. Wcześniej jednak rakieta SpaceX musi z powodzeniem oderwać się od Ziemi, a potem pomyślnie na nią powrócić.
Gry

Gra pt. Kursk powstaje w Katowicach

W "Kursku" gracz zostanie szpiegiem, który ma wykraść plany torped "Szkwał". Poczuje też grozę wydarzeń z 2000 roku, kiedy doszło do tragedii na Morzu Barentsa.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.