Wydanie:CHIP 2018/01 III

Trendy i wydarzenia

Schwytać energię

Niektórzy twierdzą, że najważniejszym dobrem XXI wieku będą dane. Owszem, ale przetwarzanie danych nie uda się bez jednej rzeczy. Bez energii. Ten, kto nauczy się ją gromadzić w sposób najbardziej efektywny, zostanie panem świata w epoce danych.

automatyzacja Nauka i technika

Roboty jednak odbiorą pracę. Na początek kobietom

Specjaliści ze Światowego Forum Ekonomicznego przedstawili raport Biura Statystyki Pracy, który omawia prawdopodobne zmiany na rynku pracy, jakie zajdą do 2026 roku w wyniku rozwoju robotyki i automatyzacji. Bezrobociem najbardziej zagrożony jest sektor administracyjny, mówiąc wprost pracownicy biurowi. A dokładnie - kobiety.

Pierwszy tablet z Chrome OS wypatrzony

Podczas show edukacyjnego w Londynie zauważony został tablet pracujący na Chrome OS. System był dotąd instalowany na laptopach zwanych chromebookami oraz na niektórych mini PC. Tablet Acera byłby pierwszym takim urządzeniem.
Sprzęt i akcesoria

Dron, który lata 68 km/h

Nawet przy dużej prędkości da się nim sprawnie manewrować. W sterowaniu pomagają Advanced Pilot Assistance Systems. Dron jest wyposażony w kamerę nagrywającą filmy 4K z 30 lub 120 klatkami na sekundę w rozdzielczości 1080 p. Zobaczcie nasze zdjęcia z testu DJI w Monte Carlo, słynnej dzielnicy księstwa Monako.
xiaomi samsung Smartfony i tablety

Canalys: Xiaomi w Indiach już przed Samsungiem

Według raportu analityków z firmy Canalys, w IV kwartale 2017 roku Xiaomi sprzedało w Indiach 8,2 miliona smartfonów. Zdobyło w ten sposób tytuł lidera lokalnego rynku. Samsung nie zgadza się z podanymi szacunkami, przywołując analizę międzynarodowej pracowni GfK. Kto ma rację?
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.