Wydanie:CHIP 2018/03 IV

Ręka robota podnosząca człowieka z taśmy. Trendy

Robot przyjmie cię do pracy

Często dyskutuje się o tym, że automatyzacja, sztuczna inteligencja i robotyka zabiorą ludziom pracę. Mało kto jednak zwraca uwagę, że również o przydziale stanowisk (wciąż zajmowanych przez ludzi) będą decydowały algorytmy. A właściwie już zaczynają decydować.

alterego

AlterEgo – headset do bezgłośnego wydawania komend głosowych

Technologia rozpoznawania mowy jest dziś na tyle rozwinięta, że można jej używać do podstawowej obsługi komputera. Jednak komendy głosowe pozbawiają nas prywatności i potrafią przeszkadzać innym osobom. Dlatego naukowcy z MIT opracowali urządzenie o nazwie AlterEgo, które nie tylko pozwala na ustne przekazywanie komend - bez używania głosu, ale też i na najbardziej intymny z…
Kryptowaluty

CHIP: dwie spółki kryptowalutowe z Mazowsza na celowniku prokuratury

Śledczy zabezpieczyli blisko 1,3 miliarda złotych na kontach dwóch przedsiębiorstw. Jak dowiedział się CHIP, prawdopodobnie chodzi o spółki z miejscowości nieopodal Warszawy. Sprawa wydaje się mieć związek z działalnością kryptowalutowej giełdy Bitfinex i upadkiem platformy Mt.Gox w 2014 roku. Zablokowanie bankowych rachunków to część dużej międzynarodowej akcji służb.
lg składany smartfon Telefony

Także LG pracuje nad ciekawym, rozkładanym smartfonem

Smartfon z podwójnym wyświetlaczem wprowadziło już ZTE. Nad podobną konstrukcją pracują: Samsung, Microsoft, Huawei, Lenovo i Apple. Teraz wiemy także o LG. Koncept firmy z Korei Południowej jest o tyle niecodzienny, że dotyczy urządzenia, w którym będzie dało się wyświetlać dwa niezależne obrazy.
Gry

Razer otworzył sklep

Czy Razer zamierza konkurować ze sklepami takimi jak G2A czy Kinguin? Prawdopodobnie. Nie jest to łatwy rynek, ale marka tak silna jak Razer zapewne będzie w stanie przyciągnąć część graczy. Zwłaszcza, że Razer kusi obietnicą nagród.
Karty graficzne

TEST: Zotac GeForce GTX 1070 Ti Mini

Karty graficzne GeForce GTX 1070 Ti miały niełatwy start na rynku. Udało im się jednak zająć wygodną pozycję pomiędzy GTX'em 1070, a silniejszym modelem GTX 1080. I chociaż NVIDIA zabroniła partnerom oferowania wersji fabrycznie podkręconych, to nie zabroniła manipulowania wielkością karty. Testowany dziś model produkcji formy Zotac to najmniejszy GTX 1070 Ti na rynku. Czy…
Karty graficzne

Słabszy GeForce GT1030 – dlaczego?

Coraz częściej zdarza się, że nazwa karty graficznej nie mówi wszystkiego, co mówić powinna. Producenci nie zawsze oznaczają mniej wydajne warianty. Za gorszymi parametrami układów stoi zamontowany w nich rodzaj pamięci.
Motoryzacja

Poznań Motor Show – widzieliśmy rendery na żywo

Od samego rana biegaliśmy dziś od jednej kierownicy do drugiej, od jednego Front Assist do drugiego Night Vision. Przed wami na gorąco przygotowana fotorelacja z polskich premier samochodów światowych marek. Nie brakuje nowoczesnych rozwiązań, autonomii i oczywiście - elektrycznych pojazdów.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.