Wydanie:CHIP 2018/04 III

Metaliczny robot na czterech nogach z obrotowym karabinem na górze. SI

Roboty, które będą zabijały ludzi

Broń, która prowadzi wojnę przy minimalnym udziale człowieka, a nawet całkiem samodzielnie, to marzenie każdego departamentu obrony. Ale czy SI w militariach na pewno pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych ofiar?

Kosmos

NASA wycofuje się z ważnego księżycowego programu

Łazik Resource Prospector był przygotowywany do misji zaplanowanej na 2022 rok. Jego zadaniem byłoby lokalizowanie na Księżycu miejsc z wodą, wodorem i tlenem. Decyzja o zawieszeniu programu wywołuje poważne komplikacje, dotyczące eksploracji kosmosu.
Procesory

Xiaomi (znowu) chce produkować procesory

SoC Surge S2 ma być dość wydajnym układem ze średniej półki. Xiaomi, jako kolejny producent, budujący procesory dla swoich urządzeń, może zaszkodzić pozycji Qualcommu. Ale to już druga próba firmy z Chin, poprzednia nie wyszła.
honor 9 lite Smartfony

Honor 9 Lite: Dobry bokeh i panoramy, słaby HDR [Test czytelnika]

W drugiej części naszego konkursu poprosiliśmy uczestników o sprawdzenie możliwości aparatów Honora 9 Lite. Przemysław Szymanowski zachwycił się intuicyjną funkcją panoramy i przyjaznym interfejsem EMUI 8.0, ale zauważył też, że smartfon gorzej radzi sobie z trybem HDR i zdjęciami nocnymi. Oto jego szczegółowa analiza.
Smartfony

iPhone 9 bez 3D Touch, za to z mocniejszym ekranem

Apple zamierza w tym roku wyprodukować trzy nowe modele smartfonów. Ich premiera zapowiedziana jest na jesień. Dwa z nich będą wyposażone w ekrany OLED, jeden natomiast będzie wykonany w technologii LCD. Wszystkie mają być też trwalsze niż ekrany iPhone'a X.
honor 9 lite Smartfony

Honor 9 Lite i jego możliwości fotograficzne [Test czytelnika]

"Od momentu pojawienia się aparatów w telefonach komórkowych minęło już wiele lat. Niemalże przez cały ten okres obserwujemy sukcesywne udoskonalanie sprzętu, w szczególności przetworników obrazu. Ostatnio jednak matryce CMOS zdają się osiągać szczyt swoich możliwości i producenci smartfonów, choć wciąż próbują je dopieszczać, zaczynają równocześnie poświęcać więcej uwagi alternatywnym metodom zapewniania doskonalszych wrażeń miłośnikom mobilnej…
Urządzenia przenośne

Apple uprości nazwy swoich smartfonów

Robert Cihra, analityk Fundacji Guggenheim uważa, że Apple przymierza się do "poważnej" zmiany w nazewnictwie swoich smartfonów. Celem Apple ma być uproszczenie nazewnictwa iPhone'ów, a zmiany mają wejść w życie jesienią, kiedy to koncern zaprezentuje kolejną generację urządzeń mobilnych.
samsung spaguard

Wyślij swojego Samsunga do SPA

Dla swoich klientów Samsung przygotował nietypową usługę serwisową. SPA Guard obejmuje m.in. profesjonalną dezynfekcję smartfonu, złączy, a także szereg testów diagnostycznych. Wszystko po to, by urządzenie było czyste, a jego użytkownik spokojny o przyszłość swojego sprzętu.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.