Wydanie:CHIP 2018/06 IV

Trendy i wydarzenia

Płacimy telefonem

Mobilne płatności z ciekawostki technologicznej stały się najszybciej rosnącą częścią sektora finansowego. Zobaczmy, jakie korzyści dają i co mamy do wyboru.

brave Programy i systemy

Przeglądarka Brave teraz z wbudowaną obsługą sieci TOR

Open source'owa przeglądarka Brave zaprojektowana przez twórcę JavaScriptu to pierwsza przeglądarka na świecie zintegrowana z siecią TOR. Już w wersji pierwotnej cechowała się wysokim poziomem bezpieczeństwa, a teraz, po dodaniu wspomnianej funkcji zapewnia użytkownikowi największą ochronę prywatności z możliwych.
Gra o Tron wyciekła do sieci. Internet i sieci

Facebook pomoże uniknąć spoilerów

Portal Zuckerberga testuje bardzo przydatną funkcję, która pozwoli ukryć posty zawierające wskazane przez użytkownika słowa kluczowe. Dzięki temu nie zobaczymy już informacji zdradzających zakończenie filmu czy serialu, którego jeszcze nie obejrzeliśmy albo tematów, które nas drażnią bądź nie interesują.

Motorola zapowiada dzień premier

Należąca do Lenovo marka smartfonów wkrótce powiększy się o kilka nowych urządzeń. Pewnym jest, że 2 sierpnia Motorola pokaże flagowy model Z3 (bo przecież Z3 Play trudno nazwać prawdziwym flagowcem). Prawdopodobnie "przy okazji" Motorola pokaże dwa kolejne smartfony.

TEST: Xiaomi Redmi Note 5 – kupić chińską „bestię”?

Jeżeli smartfon w ciągu 4 miesięcy od światowej premiery na jednym (choć dużym) rynku sprzedaje się w liczbie 5 milionów sztuk - co to oznacza? Że użytkownicy wierzą w jego dobrą jakość, akceptują cenę i pewno słyszeli wcześniej lub korzystali z urządzeń serii Redmi. Ale poza sukcesem komercyjnym, to faktycznie udany telefon?
dragon Nauka i technika

Dron-transformer zmienia kształt w powietrzu

Zespół badaczy z Uniwersytetu Tokijskiego opracował dron o bardzo nietypowej konstrukcji. Przypomina wyglądem latającego smoka z azjatyckich legend. Dzięki możliwości zmiany kształtu w locie maszyna w przyszłości ma szansę służyć np. oddziałom ratunkowym.
Gry i filmy

Oszustwo „na Fortnite”

"Fortnite" podobnie jak "PlayerUnknown's Battlegrounds" to jeden z hitów ostatnich miesięcy. O ile "PUBG" ma wersję na Androida, o tyle pierwszy tytuł jeszcze na nią czeka. "Fortnite" dla systemu Google'a został już zapowiedziany i pewno właśnie to skłoniło hakerów do aktywności.
katolicki netflix Gry i filmy

Powstaje „katolicki Netflix”

Jeden z najpopularniejszych polskich rekolekcjonistów chce zbudować kaznodziejską platformę wideo. Ojciec Adam Szustak ogłosił ten pomysł na swoim kanale youtube'owym "Langusta na palmie". Serwis ma wystartować jeszcze w tym roku.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.