Wydanie:CHIP 2018/07 V

Mark Zuckerberg i Donald Trump mierzący się wzrokiem, w tle glob i wykresy. Prawo i polityka

Kto rządzi światem?

Oczywistą oczywistością jest to, że kto ma władzę, ten ma pieniądze. Skończyły się jednak czasy, gdy władzę sprawował zamożny król stosujący zasadę "dziel i rządź". Dzisiaj władzę mają instytucje państwowe, a pieniądze spoczywają na kontach ponadnarodowych korporacji. Kto w takim razie rządzi światem?

facebook randki

Jak będą działać randki na Facebooku?

W maju br. Facebook zapowiedział, że w portalu pojawi się funkcjonalność zbliżona do portali randkowych. Teraz firma zaczęła wewnętrzne testy usługi, dzięki którym wiemy już czego się powinniśmy spodziewać.
Gry i filmy

Fortnite na Androida tylko ze strony Epic Games

Epic Games musiałoby zapłacić Google 30 procent zysków z gry "Fortnite" gdyby producent opublikował ją w sklepie Google Play. Zamiast tego, twórcy popularnego battle-royale stworzyli własny instalator, który można będzie pobrać z ich strony.
surface phone

Surface Phone będzie mógł zastąpić laptop?

Rozkładany do formy tabletu smartfon Microsoftu mający rozszerzyć aktualne portfolio rodziny Surface jest coraz częściej tematem przecieków. Najnowsze nieoficjalne informacje znaleziono w kodzie Windows 10.
Desktopy i laptopy

Nowe komputery Lenovo z serii Legion

Nowy sprzęt Lenovo, swoim eleganckim wyglądem i możliwościami ma przyciągać uwagę zarówno młodzieży, jak i dojrzałych graczy. Odświeżone modele oferują większą wydajność, a w przypadku laptopów i modeli cube, mniejszą wagę.
Smartfony i tablety

iPhone X Plus uruchomimy w trybie panoramicznym

Potwierdzają się nieoficjalne informacje o parametrach nowych smartfonów Apple. Wszystko wskazuje na to, że iPhone X Plus będzie miał duży ekran o rozmiarze 6,5-cala. Spodziemy się, że Apple oficjalnie ogłosi nową generację iPhone'ów we wrześniu, wraz z premierą iOS-a 12.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.