Wydanie:CHIP 2019/05 II

Telefon rodu HTC w koronie na tronie z kabli, przed nim inne telefony poprzebijane mieczami; Cicha Wspaniałość / Game of Phones. Smartfony i tablety

HTC U12+ rządzi!

Wydawał się być nikim wobec potężnych przeciwników. Niewielu znało jego pochodzenie - przynależność do rodu, który ukształtował królestwo smartfonów i rządził nim u początków. Okazało się jednak, że północ - czy raczej, czytelnicy CHIP-a - pamiętają!

intel smartfon Smartfony i tablety

Intel opatentował smartfon z kamerą 360°

Amerykańska firma znana jest głównie z produkcji procesorów i płyt głównych, ale zajmuje się również procesorami mobilnymi. Jak wynika z patentów odkrytych przez redakcję LetsGoDigital, Intel zamierza też zająć się produkcją nietuzinkowych smartfonów z autorskim systemem kamer.
Nauka i technika

Nowy wzorzec kilograma

Kilogram to dziwna jednostka. Po pierwsze, jest jedyną jednostką podstawową o przedrostku "kilo" (tak, podstawową nie jest gram, a własnie kilogram). Po drugie, sama definicja kilograma zmieniała się parę razy. Po trzecie - wzorzec tej jednostki to ponad stuletni kawałek metalu. Sami przyznacie, że to mocno archaiczny pomysł.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.