Wydanie:CHIP 2019/05 IV

Nauka i technika

Ekonomia podboju kosmosu

„Ludzie muszą wybudować stałą bazę na Księżycu”, „Najwyższy czas rozpocząć kolonizację Marsa”, „Wkrótce będziemy wydobywać cenne surowce z planetoid i zarabiać na tym miliony”. Mogę się założyć, że takich nagłówków i artykułów widzieliście całe mnóstwo. Zastanawialiście się kiedyś, ile w tym wszystkim jest prawdy, rzeczywistych planów, a ile fantazji, reklamy i czystych bzdur?

Sprzęt i akcesoria

Czym będzie NVIDIA SUPER?

Na chwilę przed targami Computex 2019 NVIDIA pokazała krótki filmik mający zapowiadać coś SUPER. Teraz dowiadujemy się o co chodzi - karty graficzne GeForce RTX dostaną znaczący upgrade.
call of duty Gry i filmy

Call of Duty: Modern Warfare – z nowym silnikiem

Zgodnie z oczekiwaniami firma Activision zapowiedziała następną część popularnej serii strzelanek FPP. "Call of Duty: Modern Warfare" zadebiutuje na PC i konsolach PS4 oraz Xbox One 25 października. Gra zyskała świeży silnik graficzny oraz opcję cross-play.
piloci us navy Trendy i wydarzenia

Piloci US Navy relacjonują swoje spotkania z UFO

Sierżant Ryan Graves i czterech innych pilotów marynarki wojennej USA w rozmowie z "The New York Times" opowiedzieli o swoich doświadczeniach z UFO. Niemal każdego dnia podczas swoich misji szkoleniowych widywali niezidentyfikowane obiekty latające. Żaden z pilotów nie sugeruje, że to przedstawiciele obcej cywilizacji, ale...
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.