Wydanie:CHIP 2019/06 I

Mozaika z czerwonych, zielonych i niebieskich trójkątów. Obraz i dźwięk

QLED – czyli nanotechnologia w ekranowych kryształach

Telewizory LCD oznaczane jako QLED obecne są na naszym rynku już od kilku lat. Urządzenia z ekranami wyposażonymi w warstwę tak zwanych "kropek kwantowych" promuje przede wszystkim Samsung, ale nie on jeden wytwarza obecnie tego typu ekrany. Czym tak naprawdę są kropki kwantowe i o co w ogóle chodzi w QLED-ach? Czy faktycznie kropki kwantowe…

Prawo i polityka

5G w Rosji zbuduje Huawei

Podczas trwającej właśnie wizyty sekretarza generalnego Komunistycznej Partii Chin w Rosji podpisano umowę, na mocy której Huawei zbuduje sieć 5G z rosyjskim operatorem MTS. Wizyta Xi Jinpinga została zorganizowana z okazji 70-lecia relacji handlowych między Rosją (wówczas ZSRR) a Chińską Republiką Ludową.
Gry i filmy

Co zobaczymy podczas E3?

Wszystkie szanujące się firmy z branży gamingowej spotkają się podczas E3. Kiedy będą konferencje największych firm? Jakie gry zobaczymy i czy to już naprawdę początek epoki streamingu?
Sprzęt i akcesoria

Nadchodzą nośniki SSD PCIe 4.0

Nośniki SSD korzystające z interfejsu PCIe 4.0 pokazało już kilku producentów. Poza otwierającym ten wyścig Gigabyte/AORUS pojawiły się już konstrukcje Toshiby, Adaty oraz Corsaira. Wkrótce zapewne następni producenci dołączą do tej grupy.
Motoryzacja i transport

Hulajnogi: pytamy o nie ministerstwo, policję i operatora

Resort infrastruktury poinformował, w jakim kierunku zamierza zmienić przepisy, żeby jazda elektrycznymi hulajnogami była w pełni legalna. Najkrócej mówiąc, urządzenia będą traktowane podobnie jak rowery, zatem trafią na ścieżki rowerowe. Ale uregulowanie drogowego statusu hulajnóg nie jest wcale łatwe. Dlatego o ich sytuację i przyszłość zapytaliśmy między innymi policję oraz firmę wypożyczającą te popularne pojazdy.
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.