Wydanie:CHIP 2019/06 IV

Kamienna postać w niebieskim kombinezonie złożonym z sześciokątów foremnych i pomarańczowym płaszczu. Nauka i technika

Supermateriały

Materiały 2D, takie jak słynny grafen czy mniej znany borofen, mają tylko jedną warstwę atomową. Oczekiwania w stosunku do nich są olbrzymie. Pomysłów, jak je wykorzystać, mnóstwo - począwszy od wysokowydajnych ogniw słonecznych, przez elastyczne ekrany, po ultraszybkie komputery.

Internet i sieci

Nowe funkcje w Google Photos

Google Photos jest bardzo popularnym albumem zdjęć, a internetowy gigant nie przestaje tej usługi modyfikować. Teraz publicznie wypowiedział się o nadchodzących zmianach kluczowy człowiek dla rozwoju fotograficznej usługi Google'a.
ASUS ROG Phone Smartfony i tablety

ASUS ROG Phone 2 coraz bliżej

Smartfonów dla graczy jest już całkiem sporo: Razer Phone, Nubia Red Magic i oczywiście ASUS ROG Phone. Ten ostatni wkrótce dostanie kolejną odsłonę przystosowaną do 2019 roku. Urządzenie będzie pracowało na Snapdragonie 855.
Smartfony i tablety

Huawei patentuje UI dla aparatu pod wyświetlaczem

Producenci robią co mogą, by ograniczyć wpływ przedniego aparatu na wygląd przedniej bryły telefonów. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem byłoby umieszczenie go w samym ekranie, ale to zadanie dotychczas było zbyt trudne. Wiele wskazuje na to, że wkrótce się to zmieni. Taki wniosek można wysnuć chociażby po najnowszym patencie Huawei.
Smartfony i tablety

Meizu 5G nieco spóźniony

Meizu, firma mniej znana w Polsce, ale popularny w Chinach i Indiach pracuje nad smartfonem 5G. Można przypuszczać, biorąc pod uwagę bliskie powiązanie producenta z MediaTekiem, że będzie to też moment premiery SoC z modemem 5G tajwańskiej firmy.
Trendy i wydarzenia

FELIETON: Nowa targowa moda

Targi E3 potwierdziły pewną tendencję. Tradycyjnie przy tego typu wydarzeniach, jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem, wiedzieliśmy tak naprawdę wszystko. I to nie tylko za sprawą przecieków płynących rwącym, internetowym strumieniem, ale także za sprawą wydawców i producentów. Większość z nich postanowiła bowiem zorganizować własne konferencje na kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem E3.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.