Sprzeczne opinie o Microsoft Security Essentials

Konkurencyjni producenci oprogramowania antywirusowego narzekają na Security Essentials, niezależne organizacje zaś są mu całkiem przychylne.

Darmowy antywirus Microsoftu to temat tego tygodnia. Po opublikowaniu jego pełnej wersji pojawiły się pierwsze opinie na jego temat, zarówno ze strony producentów rozwiązań konkurencyjnych, jak i niezależnych organizacji testujących. Ci pierwsi są bardzo zdegustowani produktem Microsoftu. – Cieszymy się, że pojawił się kolejny producent, który zwraca uwagę na cyfrowe bezpieczeństwo, ale Security Essentials to przerobiony OneCare, który nie był za dobrze oceniany – mówi przedstawiciel firmy Symantec. – Darmowa, prosta ochrona jest lepsza niż żadna. (…) Nie postrzegamy jednak Security Essentials jako konkurencji, ponieważ nasze produkty oferują prawdziwą, kompleksową ochronę – dodał przedstawiciel firmy ESET.

Security Essentials zebrał też i pozytywne opinie, przede wszystkim od specjalistów z AV-Test.org. Według ich testów antywirus Microsoftu wykrył 98 procent podsuniętego mu złośliwego oprogramowania. Organizacja skrytykowała aplikację za brak heurystyki, oraz za to, że mimo iż bardzo dobrze wykrywa i usuwa wirusy, to nie potrafi sprzątać wyrządzonych szkód po nich, takich jak złe wpisy w rejestrze czy uszkodzone pliki.

Pobierz od nas Microsoft Security Essentials