Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Artykuły

rozwiń
Strona główna Artykuły Porównania 10 najlepszych odtwarzaczy filmów z napisami

Jak bezproblemowo odtworzyć film z kodekami i napisami, których nie trzeba ręcznie szukać w Sieci?

10 najlepszych odtwarzaczy filmów z napisami

Kodeki, obsługa napisów i ich automatyczne ściąganie to najczęstsze problemy podczas oglądania filmów. Część odtwarzaczy obsługuje kodeki zewnętrzne (jak np. K-Lite Codec Pack), zaś inne mają je wbudowane.

Niektóre odtwarzacze nie radzą sobie z polskimi znakami w napisach (ale takich nie znajdziecie w tym zestawieniu), zaś jeszcze inne – umożliwiają automatycznie pobieranie napisów idealnie dopasowanych do posiadanej wersji filmu. Oto przegląd najciekawszych odtwarzaczy filmów, którymi będzie można odtworzyć każdy materiał w jakości Full HD.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Jak automatycznie pobierać napisy?

Niektóre odtwarzacze zostały wyposażone w funkcję automatycznego pobierania napisów idealnie dostosowanych do posiadanej wersji filmu. Jednak nie wszystkie. Na szczęście brak tej funkcji można rozwiązać w bardzo prosty sposób.

Użytkownicy Windows mają do dyspozycji NapiProjekt. Fani komputerów z logiem Apple nie zostali na lodzie, bowiem istnieje alternatywny program dla systemu Mac OS X – iNapi.

 

VLC 1.1.9

www.videolan.org/vlc
Co w nim lubimy?

To obecnie jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy filmów. Jego największą zaletą jest to, że po zainstalowaniu po prostu działa i nie robi problemów. Nie domaga się kodeków, automatycznie wykrywa napisy i jest dostępny niemal na wszystkie platformy – od Windows, przez komputery Apple, aż po telefony komórkowe z iOS. Zaletą programu jest interfejs w języku polskim oraz automatyczna aktualizacja. VLC poinformuje nas automatycznie, gdy pojawi się nowsza wersja.

Co nas irytuje?

Intuicyjność - to nie jest jego mocna strona. Wprawdzie aplikacja wygląda dobrze i jest zaprojektowana poprawnie, to programistom wyraźnie brakuje kreatywnych pomysłów, które ułatwiają życie. Przykładowo sterowanie strzałkami jest, ale tylko gdy trzymamy SHIFT lub CTRL. Strzałki wciskane bez tych klawiszy są zupełnie bezużyteczne. Ponadto aplikacja nie umie odtworzyć filmu od poprzedniego momentu, w którym zamknąłem aplikację.

  • Systemy: Windows, Mac OS X, Linux, BeOS, BSD, Solaris, iOS
  • Kodeki: wbudowane
  • Napisy: obsługuje
  • Ściganie napisów: brak

Okno preferencji jest dosyć rozbudowane, nawet w wersji podstawowej. Po przełączeniu w tryb pełny nie ma szans, aby połapać się o co chodzi.

VLC pomimo swoich niewątpliwych zalet potrafi czasami dosyć długo uruchamiać żądany film. Wtedy pojawia się następujący komunikat i trzeba poczekać nawet do 30 sekund - w zależności od materiału.

Media Player Classic Home Cinema x64 1.5.0

mpc-hc.sourceforge.net
Co w nim lubimy?

Łatwy znajomy interfejs pochodzi z programu Windows Media Player 6.4. Aplikacja jest niezależna od kodeków. Po prostu instalujemy odtwarzacz i wszystko działa jak należy. Napisy obsługiwane są bezproblemowo. MPC HC potrafi też pobierać napisy automatycznie z Sieci i jako jeden z niewielu jest dostępny w wersji 32 jak i 64-bitowej.

Co nas irytuje?

Podczas testu pojawiały się problemy z odtworzeniem materiału 1080p w formacie WMV (wideo VC-1, audio WMA - zrzut ekranu poniżej. Jednak z racji, że ów format występuje w Sieci stosunkowo rzadko - można wybaczyć. Pozostałe formaty działały bez zarzutów. Irytuje też funkcja pobierania napisów. Wprawdzie jest, jednak po zamknięciu programu napisy znikają w magiczny sposób. Co prawda potem można pobrać je ponownie - tylko po co?

  • Systemy: Windows
  • Kodeki: wbudowane
  • Napisy: obsługuje
  • Ściganie napisów: obsługuje

Okno ustawień jest dosyć czytelne i łatwo odnajdziemy tam wszystkie potrzebne opcje, których jest bardzo dużo. Nie mniej jednak Media Player Classic jest w tej kategorii wygodniejszy i czytelniejszy od VLC.

Gość IP: 89.74.193.* 2011.05.21 23:19
od ładnych paru lat korzystam z MPC i jak dla mnie wymiata, odtworzy wszystko od filmów przez animacje flash aż po zdjęcia i prezentacje.
Gość IP: 83.30.121.* 2011.05.22 00:42
a gdzie sub-edit player?
Gość IP: 83.18.90.* 2011.05.22 09:06
Gdzie podsumowanie?

SMplayer jest świetny.
Gość IP: 77.236.10.* 2011.05.22 09:18
Sub-Edit Player lubi sie wysypac na Win7 odtwarzajac MKV 720p w x264 (czyli chyba wszystkie seriale 720p), przy udziale CoreAVC oraz Matroski. Czasem odtwarza pieknie, a czasem potrafi sie zawiesic 5 razy przy tym samym pliku. Gdyby byl nadal rozwijany i autor by to poprawil, to Sub-Edit Player bylby dla mnie bezkonkurencyjny.
sebt
sebt 2011.05.22 10:36
BESTPlayer Kodeki: wbudowane ???
tomek7578
tomek7578 2011.05.22 11:34
ja używam Media Player Classic i jest super
Gość IP: 86.30.237.* 2011.05.22 12:10
no tez wlasnie - szkoda ze w BESTplayer przestalo dzialas sciaganie napisow - a tak bylo super kiedys
mlody969
mlody969 2011.05.22 12:12
Dla mnie najlepszym programem jakiego kiedykolwiek używałem był vplayer. szkoda że projekt został zarzucony. teraz korzystam głównie z VLC i jestem zadowolony jednak czasami przymula i krzaczy przy plikach wmv.

kiedyś też ściągnąłem bardzo dobrą, odchudzoną wersję realplayera jednak teraz za chiny nie mogę jej znaleźć.
Gość IP: 83.8.193.* 2011.05.22 12:14
Nie wiem jak można nie zauważyć beznadziejnego interfejsu KMPlayer czy PotPlayer.
Te aplikacje w ogóle nie integrują się z systemem, więc jak można mówić o eleganckim i minimalistycznym interfejsie?!
Pudel
Pudel 2011.05.22 14:30
Do Autora:
Czy można prosić o namiary na próbkę filmu przy którym MPC HC źle wyświetla obraz?
Nigdy nie miałem w tym programie problemów z tym kontenerem jak i użytą kompresją dlatego dziwią mnie zarzuty wobec programu :)
Gość IP: 89.76.90.* 2011.05.22 14:46
Nie zgodzę się z tym, że MPlayer jest od roku nierozwijany - codziennie wychodzi nowa wersja (snapshot z SVN) w której widać zmiany względem wersji wczorajszej.

Zmian jest tyle, że pakiety dla ubuntu przebudowywane są aż 2 razy w tygodniu.

(no chyba, że chodziło o to, że sama polecana tam nakładka na MPlayera rozwija się nieco wolniej)
memento12
memento12 2011.05.22 15:03
Gość IP: 77.236.10.* 2011.05.22 09:18

Masz racje z SubEditem. Korzystałem z niego i nigdy nie miałem problemów puki nie wyszła vista. Dali poprawkę niby wszystko ok ale otwierać program przez PPM i uruchom jako Administrator irytuje mimo, że to można obejść. Zrezygnowałem i korzystam z AllPlayera chociaż czasem potrzebuje vlc.
lisek
lisek 2011.05.22 15:42
Odpowiadając na pytania.

SubEdit jest już nierozwijany i mniej popularny od także nierozwijanego BestPlayera, dlatego go odpuściłem.

Co do MPlayera to wiem, chodziło mi jedynie SMPLayera, który chyba został olany.

A co do podsumowania, użycia zasobów i złego wyświetlania niektórych formatów, poczekajcie do nadchodzącego tygodnia ;)
Gość IP: 79.186.65.* 2011.05.22 17:42
test 10, z których na 7 nie mogę patrzeć, bo brak wersji linuxowej.
Ja mam zainstalowany tylko Totem ;)
Gość IP: 95.49.86.* 2011.05.23 10:38
Nikt nie wspomniał o najważniejszej funkcji BESTplayer-a. Reklama, która jest wyświetlana na początku jest jedną z opcji w pasku bocznym, po przestawieniu na "suwaki" mamy pełną możliwość regulacji filmu, tzn. ustawienie KAŻDEGO filmu w taki sposób, żeby był na pełnym ekranie, bez obcinania boków. Najczęściej filmy są trochę spłaszczone ( na tv 16:9 ), tutaj można wszystko ustawić w 5 sekund. Jeżeli jakiś inny program ma taką możliwość, proszę o info.

Co do kodeków instaluję paczkę shark007, gdzie bezproblemowo mogę ustawić wyjście przez spdif, natomiast do napisów niezastąpiony jest napiprojekt.

Jedyna wada bestplayera, nie odtwarza dvd :(
Gość IP: 95.49.86.* 2011.05.23 10:38
Nikt nie wspomniał o najważniejszej funkcji BESTplayer-a. Reklama, która jest wyświetlana na początku jest jedną z opcji w pasku bocznym, po przestawieniu na "suwaki" mamy pełną możliwość regulacji filmu, tzn. ustawienie KAŻDEGO filmu w taki sposób, żeby był na pełnym ekranie, bez obcinania boków. Najczęściej filmy są trochę spłaszczone ( na tv 16:9 ), tutaj można wszystko ustawić w 5 sekund. Jeżeli jakiś inny program ma taką możliwość, proszę o info.

Co do kodeków instaluję paczkę shark007, gdzie bezproblemowo mogę ustawić wyjście przez spdif, natomiast do napisów niezastąpiony jest napiprojekt.

Jedyna wada bestplayera, nie odtwarza dvd :(
Gwozdz
Gwozdz 2011.05.23 14:50
Ktoś chyba nie umie skonfigurować Winampa ;) Wystarczy wybrać skórkę klasyczną i zostawić tylko dwa okna: playlista i sterowanie
therion888
therion888 2011.05.23 20:47
Od dłuższego czasu używam BESTPlayer i nie mam na co narzekać. Szybki i stabilny. Do napisów zawsze używałem napiprojekt, świetnie się uzupełniają.
Gość IP: 93.159.27.* 2011.05.25 11:25
Spośród plejerków z wbudowanymi kodekami dość popularny wydawał mi się swego czasu GOM Player, często konkurujący z KMPlayerem. Pasowałby do tego zestawienia.
Gość IP: 89.78.225.* 2011.07.04 19:15
śmieszni jesteście: subedit odtwarza wszystkie formaty, nawet mkv, czyli seriale w HD. Tylko trzeba sobie potrafić z tym poradzić :) tak samo jak wyświetla poprawnie w nim napisy :)
AUTOR: piotr lisowski
DODANO: 20.05.2011
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 242647
CENEO Kup najtaniej
Karta microSD GOODRAM 2 GB (SDU2GGRR10) Karta microSD GOODRAM 2 GB (SDU2GGRR10)
Dostępny w 24 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MediaTech MT-1072 MediaTech MT-1072
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Chieftec UNC-210HS-B Chieftec UNC-210HS-B
Dostępny w 17 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
A-LAN ALANTEC FTP kabel 4x2x24AWG kat.5e LSOH 305m (KIF5LSOH305) A-LAN ALANTEC FTP kabel 4x2x24AWG kat.5e LSOH 305m (KIF5LSOH305)
Dostępny w 13 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sony Vaio E1513U1E/S 6GB 750GB Windows 8 (SVE1513U1ESI) Sony Vaio E1513U1E/S 6GB 750GB Windows 8 (SVE1513U1ESI)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Video
nowe filmy