Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Artykuły

Strona główna Artykuły Tips&Tricks MS Office Jak zamienić DOC na PDF

Konwersja formatów

Jak zamienić DOC na PDF

Wiele osób zastanawia się jak zapisać plik Worda do formatu PDF. Odpowiedź jest prostsza, niż myślisz – Office sam w sobie posiada odpowiednie narzędzie.

PDF to uniwersalny format dokumentów, który, w przeciwieństwie do formatu Worda, można odczytać darmowym oprogramowaniem na każdym znanym systemie operacyjnym. Właśnie dlatego istotne dokumenty są PDF-ami, a nie DOCX-ami lub innymi odmianami specyficznymi dla danej aplikacji. Osoby, które chcą zapisać dokumenty w Wordzie do PDF-a szukają na forach specjalnych narzędzi, a tymczasem sam Office już potrafi od jakiegoś czasu tworzyć PDF-y.

Niestety, Microsoft Office nie potrafi tego robić tuż po instalacji – dodatek udostępniony został jako aktualizacja poprzez usługę Windows Update. Osoby, które aktualizują system na bieżąco, mogą pominąć ten akapit. Należy zatem włączyć Panel Sterowania a następnie kliknąć opcję „System i zabezpieczenia” a następnie „Windows Update”. W oknie menadżera aktualizacji należy się upewnić, czy została włączona usługa aktualizowania oprogramowania innego, niż Windows (jeżeli nie będzie, na dole okna wyświetli się propozycja uruchomienia usługi) a następnie zainstalować wszystkie dostępne aktualizacje. Obsługa zapisywania do PDF-ów pojawiła się w dodatku Service Pack 2 dla Office’a 2007.

Po zainstalowaniu wszystkich dostępnych aktualizacji wystarczy kliknąć menu „Office”, a następnie „Zapisz jako” i „PDF lub XPS”.

Dodaj komentarz 19 komentarzy
Gość IP: 95.50.158.* 2010.01.29 13:04
Jakie to proste. :) Oczywiście nie dla wszystkich jest update... ;)
Gość IP: 85.222.89.* 2010.01.29 14:00
Czyli jeśli chcę konwertować doc-e do pdf-ów, muszę zdobyć Office 2007, bo na 2003 nie da rady? Fajnie. Czyli w gruncie rzeczy porada jest bezużyteczna.
Kerebron
Kerebron 2010.01.29 14:28
"Czyli jeśli chcę konwertować doc-e do pdf-ów, muszę zdobyć Office 2007" - nie, wystarczy dowolna wersja OpenOffice za friko. :)
vh
vh 2010.01.29 20:24
No fajnie. Ale ten microsoftowy pedeefiarz czasem przekłamuje niektóre znaki.
Gość IP: 87.205.196.* 2010.01.30 17:12
PDFCreator pracuje poprawnie. DoPDF również :)
Gość IP: 79.188.130.* 2010.02.01 12:11
Bullzip PDF Printer jest wart zainstalowania
mantyka
mantyka 2010.02.02 21:57
CutePDF rulez!
Gość IP: 74.63.93.* 2010.02.05 15:09
Mozna zainstalowc OpenOffice.org tam jest opcja zapisu pliku jako pdf i OOo nie kosztuje nic do uzytku domowego. Fakt ze czasem pdf moze sie minimalnie roznic wygladem niz oryginalny doc. Ale darowanemu koniu...
Gość IP: 77.188.132.* 2010.02.10 10:59
Ja korzystam z OpenOffice i wtyczki Sun konwertującej di PDF - super. Do tego jeszcze PDFill (darmowy) i można łączyć strony *.pdf.
Gość IP: 89.73.115.* 2010.02.18 10:13
Świetne, Office 2010 JUŻ to ma bez poprawek. Jedyny problem, to fakt, że w tytule powinna być adnotacja, że TRICK dotyczy wyłącznie Office 2007. Porada powinna być następująca: "Nie bądź Durniem, kup sobie Office 2007 lub 2010".
padman
padman 2010.02.18 20:28
Co to za rewelacja z tym pdfem? Na maku drukowanie do pdf-ów jest od zarania dziejów. W menu drukowania jest opcja "zachowaj jako pdf". To super-system-Windows nie potrafi takiej prostej rzeczy? :P
Gość IP: 212.129.68.* 2010.03.19 23:21
"Wiele osób zastanawia się jak zapisać plik Worda do formatu PDF. Odpowiedź jest prostsza, niż myślisz..." Linux -Open Office ;)
Gość IP: 95.108.2.* 2010.07.06 13:23
swietnie, tylko mój PDF jest cały niebieski :(
Gość IP: 79.184.64.* 2010.07.20 23:01
dziękuuuję :D
nie byłam świadoma wprowadzonej poprawki i męczyłam się darmowymi konwerterami...
Gość IP: 83.175.176.* 2010.11.15 15:17
W 2003 również można zapisać jak pdf, drukowanie -> drukowanie jako pdf (w wyborze drukarek) Jeżeli nie ma takiej opcji należy doinstalować :)
Gość IP: 46.204.35.* 2011.10.04 13:03
Zaklęłam szpetnie!!! Dla wszystkich to takie proste!! skoro wszyscy wiedzą co i jak to po cholerę piszecie o tym. A może dla matołków komouterowych dodajcie jakies obrazki co i jak krok po kroku. bo gdybym rozumiała co do mnie mówicie to pewnie o tak banalną sprawę bym nie pytała.
Gość IP: 89.229.56.* 2012.02.12 16:08
no fajnie tylko ja nie mam office
Gość IP: 87.206.117.* 2013.10.09 14:15
Dziękuję pięknie :)
Gość IP: 83.7.224.* 2013.10.29 21:52
http://convertonlinefree.com/
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 29.01.2010
Tagi producenckie: microsoft
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 128104
CENEO Kup najtaniej
Panasonic DMP-BDT700 Panasonic DMP-BDT700
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Linksys SD208T-EU Linksys SD208T-EU
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Intel Thermal Solution BXTS13X (BXTS13X 929672) Intel Thermal Solution BXTS13X (BXTS13X 929672)
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PENTAGRAM ThinType Tablet (P2006) PENTAGRAM ThinType Tablet (P2006)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Video
nowe filmy