Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Przeglądarki Internetowe

rozwiń
Strona główna Przeglądarki Internetowe News Plotka: Gigant z Redmond ostrzy kły na Operę

Microsoft

Plotka: Gigant z Redmond ostrzy kły na Operę

Według niepotwierdzonych informacji, Microsoft pozbędzie się znacznej części inżynierów odpowiedzialnych za Internet Explorera. Kolejne plotki uwiarygodniają te doniesienia.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Microsoft planuje masowe zwolnienia. Teraz się dowiedzieliśmy, że najbardziej ucierpi personalnie na tym team zajmujący się przeglądarką Internet Explorer. Microsoft porzuca ten rynek? Na pewno nie! Więc co trzyma w zanadrzu gigant z Redmond?

Jest sobie na świecie przeglądarka, która się nazywa Opera. Stworzona w Norwegii aplikacja to pionier w czystej formie. To właśnie skandynawscy programiści wymyślili przeglądanie na kartach, zwrócili też uwagę na istotność standaryzacji. Niestety, firma podupadła. Kontroluje marginalną część rynku, a i jakością ich produkt w niejednej kategorii odstaje of Firefoksa czy Chrome’a. Czy to oznacza, że Opera to kiepska przeglądarka? O losie, nie! To wciąż znakomita aplikacja.

Według niepotwierdzonych informacji, Microsoft ostrzy swoje zęby na Operę. Czy to w ogóle jest możliwe? Jak najbardziej! Dla obu firm byłby to strzał w dziesiątkę. Microsoft zyskałby nowy, o stokroć lepszy od Tridenta engine Presto, zaszyty w norweskiej przeglądarce, oraz zdecydowanie bezkonkurenego (zarówno jakościowo, jak i pod względem udziału na rynku) browsera na telefony komórkowe. Opera zaś otrzymałaby gigantyczny zastrzyk finansowy i olbrzymie możliwości marketingowo-rozwojowe.

Fuzja ta w żaden sposób nie dotknęłaby Internet Explorera 8, który już jest praktycznie gotowy. A co wy myślicie o mariażu Opery z Microsoftem?

Cink
Cink 2009.01.04 15:25
Microsoft - dużo kasy <-wielkie możliwości
Skoro firma która stworzyła Opere niema kasy to jest to całkiem możliwe.
Gość IP: 83.5.21.* 2009.01.04 15:28
Oby się to nie stało - Opera dzięki temu że jest "marginalną" przeglądarką jest w miare bezpieczna, pewnie nie opłaca się szukać explotów itp. skoro cios wymierzony takowymi był by mało dotkliwy dla szerszej grupy userów. Choć Opera ma wiele istotnych braków brakow(jak np. brak obsługi JSF czy nazbyt trzymająca się standardów obsługa JS) jest przeglądarką w moim mniemaniu wspaniałą, a coś czuje że M$ uprościl by interfejs tak żeby przecientny user IE sobie raził oraz pewnie pozbył by się klienta poczty budowanego w Operę albo zastapił by go swoi wynalazkim.
Pozdrawiam! rs
Gość IP: 89.74.90.* 2009.01.04 15:36
Ciekawe co by było z wersją dla Linuksa po przejęciu?
matox
matox 2009.01.04 15:41
Mam nadzieję, że to sie nie stanie, Opera to dobra przeglądarka.
wojtas_vip
wojtas_vip 2009.01.04 15:43
Pomysł dobry byle by MS nie kontrolował rozwoju Opery, niech tylko kasę wykłada ;) jak opera zacznie mieć coś wspólnego z IE to będzie klapa.
Sewer
Sewer 2009.01.04 15:54
Jakby się scalili to by Explorer trochę się podniósł, bo jak na razie (przynajmniej w Polsce) jest lepszy Firefox.
Gość IP: 77.115.43.* 2009.01.04 15:56
Dobry pomysł. Opera jest przeglądarką przestarzałą - nie technicznie, ale pod względem dostosowania do epoki Web 2.0. Od kilku lat praktycznie zatrzymała się w rozwoju.
Microsoft zaś ma wciąż potencjał. I rynek.
Adalberon
Adalberon 2009.01.04 15:56
Nie chce mi się wierzyć by to była prawda. Zwykła plotka i nic więcej.
qiqster
qiqster 2009.01.04 16:15
A podobno Opera ma tylko 0,17 % na rynku.. Nie no oby nie, choć jeśli zostawią ta ekipę co teraz pracuje plus zatrudnią paru nowych i nie pozwola tego zespsuc? Czyz nie cieszyłby was widok Windowsa bez IE? ;p
Gość IP: 79.186.158.* 2009.01.04 16:17
Microsoft na pewno by na tym zyskał, Opera Software też ale przeglądarka może na tym wiele stracić. M$ nie da pieniędzy tylko za możlilwość dystrybucji Windows z Operą jako domyślną przeglądarką. Chcieliby zintegrować Opere ze swoimi wynalazkami, uprościć, Zakładki zmieniłyby nazwe na Ulubione a w pomocy znalazłoby sie "narzędzie do rozwiązywania problemów" :| Z czasem to już nie byłaby Opera. Może M$ dostrzegł że z IE nic już nie bedzie, pisać od nowa nie chce/nie umie, więc zrobi taki krok? Dla nich byłby to strzał w dziesiątke.
Kajus
Kajus 2009.01.04 16:37
Myślę że producenci opery tanio się nie sprzedadzą.
Gość IP: 83.22.18.* 2009.01.04 17:01
Opera? Używam od kilku lat - ma kilka wynalazków , których jeszcze nie ma firefox. Opera i M$? Ciekawe , opera nie straci tylko userzy, chyba , że powstał by z niego odłam : Opera MS edition?
ciasssteczko
ciasssteczko 2009.01.04 17:02
O ile po mariażu Opera nie stałaby się nowym "oknem na świat", jak IE, to jestem za.
Nexus
Nexus 2009.01.04 17:12
Na pewno byłoby to dobre dla M$, ale chyba nie dla bezpieczeństwa użytkowników Opery. zgadzam się z przedmówcą - im przeglądarka popularniejsza tym bardziej narażona na ataki. Patrząc jednak bardziej globalnie i tak by wzrosło bezpieczństwo i komfort internautów (pod waruniem że M$ nie wniósłby do Opery przypadłości InternetDestroyera - niezgodności ze standartami, obsługi ActiveX itp.).
Gość IP: 89.78.46.* 2009.01.04 17:27
mysle ze tak wlasnie sie stanie i ze jest to dobre rozwiazanie, szczegolnie ze google robi wrazenie jakby chcialo stac sie monopolista w swiecie przegladarek a opera na tym napewno by nie zyskala, a ms oczywiscie nie tylko bedzie kladl kase ale kontrolowal prace zespolu opery, ja jako sponsor napewno bym tak zrobil :] pozdrawiam
duch911
duch911 2009.01.04 17:41
Jesli to miałoby pomoc dobrej, acz podupadajacej firmie to czemu nie. Nie trzeba sie bać zmian, jeśli mogą byc one na lepsze. A jak bedzie gorzej- to firefox przejmie jeszcze wiecej uzytkownikow.
Gość IP: 77.115.43.* 2009.01.04 17:45
I wszystko jasne, ta plotka pochodzi z końca grudnia... 2005

panie Gajewski, zaspałeś Pan...
bhaal275
bhaal275 2009.01.04 17:55
Jeśli tylko Microsoft nie wciśnie tam programistów od IE którzy tyle lat nie umieli zrobić dobrej przeglądarki to uważam że to super pomysł. Może wkońcu opera byłaby popularna i miała szanse z pomocą kasy MS wybić się na rynku. Żeby nie było że jestem uprzedzony, sam osobiście używam Firefoxa.
broxmar
broxmar 2009.01.04 17:59
Dobrze, że na tym mariażu nie ucierpi Firefox.
Gość IP: 79.74.91.* 2009.01.04 18:07
to jest wlasnie przywilej silniejszych marketingowo i bogatszych. Patrzec z finansowego punktu widzenia, jest to korzystne dla obu firm, ale w dluzszej perspektywie, kilkuletniej, najbardziej zyska MS$. Zyska bowiem "produkt" z naprawde z najwyzszej polki, ktorego rozwiazania zaimplementuje w ktorejs tam wersji swego syfu zwanego IE. Tak wyglada inowacyjnosc firmy z Redmond. Przejecie (czyt. kradziez), opatentowanie i rynek jest nasz. Smutne to, ale takie niestety sa jeszcze prawa biznesu w rozumieniu niektorych gigantow.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 04.01.2009
Tagi producenckie: microsoft
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 6833

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Elica Majestic Sense Bl/A 60 Elica Majestic Sense Bl/A 60
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Ładowarka samochodowa do laptopa DELL Inspiron 15 (1545) Ładowarka samochodowa do laptopa DELL Inspiron 15 (1545)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Toshiba microSDHC 16GB Class 4 + Adapter (SD-C16GJ(6A) Toshiba microSDHC 16GB Class 4 + Adapter (SD-C16GJ(6A)
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Zalando Essentials Sukienka z dżerseju petrol Zalando Essentials Sukienka z dżerseju petrol
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LEXTOOL P57 LEXTOOL P57
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu