Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

WŁĄCZ SIĘ DO GRY

rozwiń
Strona główna WŁĄCZ SIĘ DO GRY News CES 2016: Panasonic DX900 - pierwszy na świecie telewizor „Ultra HD Premium”

Zapowiada się ciekawie.

CES 2016: Panasonic DX900 - pierwszy na świecie telewizor „Ultra HD Premium”

Firma Panasonic wprowadza pierwszy na świecie telewizor LED LCD, który spełnia rygorystyczne standardy najnowszej specyfikacji „Ultra HD Premium”. Oznacza to, że międzybranżowa grupa UHD Alliance (UHDA) – w skład której wchodzą czołowe wytwórnie filmowe, producenci elektroniki użytkowej, dystrybutorzy treści i firmy technologiczne – dokonała oceny nowego telewizora Panasonic DX900 i uznała, że spełnia on cały szereg wyśrubowanych kryteriów dotyczących jakości obrazu. Obejmują one pełen zakres: od rozdzielczości i wydajności wysokiego zakresu dynamicznego (HDR) do precyzji obrazu, szerokiej gamy kolorów i innych.

 

 

Ranking Ultra HD Premium UHDA został stworzony, aby pomóc konsumentom szybko określić, które telewizory są najlepiej wyposażone pod względem obsługi nowatorskich formatów obrazów ustanawiających nowe standardy jakości w 2016 r.

Aby upewnić się, że DX900 jest w pełni przygotowany do spełnienia rygorystycznych wymagań najwyższej klasy wydajności UHDA, inżynierowie Panasonic opracowali nowe innowacje sprzętowe i oprogramowania dla DX900, które zabierają jakość obrazu LCD w dotąd nieodkryte miejsca.

W istocie w DX900 udało się połączyć po raz pierwszy ekstremalną jasność, co jest mocną stroną LCD, z kontrastem i poziomem czerni znanymi z telewizorów plazmowych.

Pierwszy telewizor o strukturze plastra miodu

Choć nikt nie wątpi w potencjał ekranów LCD w zakresie ekstremalnej jasności, która potrafi sprostać wymaganiom nowego formatu obrazu High Dynamic Range (HDR), pojawiają się pytania, czy ekrany LCD mogą zapewnić wystarczającą jasność HDR bez poważnego uszczerbku dla obsługi ciemnych obszarów obrazów.

DX900, według zapewnień producenta, udowadnia, że LCD może w istocie zapewnić odpowiednie poziomy jasności i głębokiej czerni wspaniałego doświadczenia HDR –

w szczególności dzięki nowej technologii lokalnego przyciemniania o strukturze plastra miodu.

Więcej światła, więcej kontroli

Nowa wyjątkowa konstrukcja panelu LCD polega na podzieleniu obrazu na setki oddzielnie sterowanych stref oświetlenia ściśle odizolowanych od siebie, aby zapewnić minimalne przedostawanie się światła między nimi. W wyniku tego otrzymujemy obraz zawierający jednocześnie ekstremalnie jasne szczyty i głębokie czernie bez efektu otoczki lub „promieniowania” wokół jasnych obiektów, które zazwyczaj występują w przypadku technologii LCD.

Co więcej, nowa konstrukcja panelu może zapewnić nowe poziomy jasności na większej powierzchni ekranu niż w przypadku konwencjonalnych telewizorów LCD HDR. Panasonic wyliczył, że DX900 może osiągnąć jasność 1000 cd/m² na większej części ekranu niż w przypadku innych ekranów HDR dostępnych aktualnie na rynku.

Oznacza to, że klienci mogą zobaczyć obraz o wiele bardziej dynamiczny i żywy, który naprawdę odblokowuje wspaniały potencjał HDR.

Spektakularna precyzja

Ponieważ obrazy w DX900 wyglądają niesłychanie spektakularnie, oglądanie na telewizorze Panasonic jest widowiskowe samo w sobie. Odtwarzanie HDR zostało dostrojone do niewiarygodnie dokładnego poziomu dzięki technologii Panasonic Hollywood Labs, aby zapewnić wydajność HDR DX900 jak najbardziej zbliżoną do pierwotnej wizji filmowców i twórców treści.

Nie tylko HDR: nowy procesor wideo HCX+

Choć DX900 jest dosłownie zbudowany pod kątem HDR, klienci ciągle będą oglądać treści, które nie zostały stworzone w HDR. Dzięki całkowicie nowemu procesorowi chipsetowemu przetwarzającemu Panasonic HCX+ (Hollywood Cinema eXperience plus), który działa jeszcze lepiej i jest bardziej dokładny niż poprzedni 4K Studio Master Processor, możliwe jest wyświetlenie obrazów, które wiernie odzwierciedlają standard wideo Rec 709 sprzed ery HDR.

HCX+ zapewnia ulepszoną wersję systemu podglądu tabeli 3D, który jest już z powodzeniem stosowany we flagowych modelach telewizorów LCD Panasonic z 2015 r. i obejmuje aż 8 000 punktów odniesienia rejestru (około 40 razy więcej niż w przypadku tradycyjnych telewizorów). Ponadto Panasonic wprowadził nowy algorytm korekcji kolorów, aby jeszcze bardziej zwiększyć ostateczną dokładność kolorów na ekranie. Oznacza to, że DX900 może odtworzyć barwy i dźwięk w przestrzeni standardu Rec 709 na każdym poziomie jasności. Są one dokładne w takim stopniu, jak w przypadku obrazów o jakości do tej pory osiągalnej na bardzo drogich ekranach w studiach profesjonalnych.

Unikalna zdolność DX900 wykorzystywania innowacji technicznych Panasonic do zamierzeń kreatywnych wiele zawdzięcza naszemu bliskiemu związkowi ze środowiskiem filmowym osiąganym dzięki Hollywood Labs.

Potwierdzenie THX

Oprócz otrzymania najlepszej oceny Ultra HD Premium od UHDA, DX900 otrzymał certyfikat 4K od renomowanej niezależnej grupy badania jakości: THX. Jest to potwierdzenie uznania jakości i dokładności obrazu, które do tej pory zdobyło niewiele telewizorów.

Świat 4K

Technologia HDR być może będzie dominować w nagłówkach w 2016 r., ale technologia 4K Ultra High Definition będzie ciągle ponownie definiować możliwości jakości obrazu telewizyjnego i trafi do coraz większej liczby ekranów i dostawców treści.

Natywna rozdzielczość 4K UHD telewizora DX900 czyni z niego idealnego partnera nie tylko dla strumieniowej transmisji 4K, ale również dla ekscytującego nowego formatu Ultra HD Blu-ray, który ma być dostępny na początku 2016 r.

Panasonic w istocie oferuje już nowy odtwarzacz Blu-ray UHD, model UB900, który jest gotowy do współpracy z nową generacją telewizorów.

Nowe funkcje systemu operacyjnego Firefox

Nowa funkcja Web Apps Discovery, którą Mozilla zamierza wkrótce wprowadzić, ma być obsługiwana przez DX900. Jest ona zbudowana na ekosystemie otwartej sieci, który prowadzić będzie do o wiele lepiej zoptymalizowanej treści dla telewizorów niż w przypadku telewizorów wykorzystujących własnościowy ekosystem aplikacji. Pozwoli również na szybszy i bezpośredni dostęp do treści bez konieczności instalacji aplikacji. Wielu usługodawców takich jak Vimeo, iHeartRadio, Atari, AOL, Giphy oraz Hubii wspiera tę koncepcjęi współpracuje z Mozillą, aby zapewnić treści internetowe zoptymalizowane pod kątem telewizorów.

Dodatkowo DX900 ulepszy funkcję „z urządzenia mobilnego na telewizor” dzięki wprowadzanej nowej funkcji Firefox OS i przeglądarce Firefox. Umożliwi ona łatwe dzielenie się treściami internetowymi z poziomu przeglądarki Firefox dla systemu Android z telewizorem z systemem Firefox OS oraz synchronizację zakładek
w przeglądarkach Firefox. Te nowe funkcje będą dostępne jeszcze w tym roku.

Usługi obejmować będą...

Oprócz obsługi wielu światowych i lokalnych serwisów świadczących usługi wideo na żądanie, DX900 będzie obsługiwać również funkcję HDR dostarczaną przez Amazon. Panasonic planuje również obsługę nadchodzącej usługi Netflix HDR.

DX900 jest kompatybilny z protokołem Simple Device Discovery Protocol (SDDP) Control4, co umożliwia szybkie i łatwe zintegrowanie z systemem połączonych urządzeń w domu klienta.

Dostępność

Przełomowy DX900 będzie dostępny od wiosny 2016 r. w dwóch wersjach: 65-i 58-calowej. Ceny to jak na razie tajemnica.

Dodaj komentarz 13 komentarzy
Gość IP: 89.228.100.* 2016.01.07 09:49
Poczekam na pro maksi mega giga eksteremum galaxy hiper pinokio premium
Gość IP: 217.6.182.* 2016.01.07 13:12
a to wszystko za skromne 30 000 zł
Gość IP: 89.71.23.* 2016.01.07 14:15
Jednak wole coś bez premium w nazwie ale za to OLED.
Gość IP: 188.146.75.* 2016.01.07 15:56
"dzięki nowej technologii lokalnego przyciemniania"
Panie Redaktorze, proszę zajrzeć do słownika języka polskiego i sprawdzić, co znaczy wyraz technologia. Czy chodzi tu o metodą produkcji, czy o metodę przetwarzania surowców? ;-) Powinno być "dzięki nowej metodzie lokalnego przyciemniania" lub "dzięki nowej technice lokalnego przyciemniania".
acomp
acomp 2016.01.07 21:51
Takie przedrostki „Ultra HD Premium” działają chyba tylko na laika i na wysoką cenę
Gość IP: 78.8.133.* 2016.01.07 21:56
Słusznie, niech ukrywają ceny, inaczej ustawi się już dziś kolejka i wszystkie wykupią. Sam bym wziął ze 3 szt.
Gość IP: 89.72.164.* 2016.01.08 16:05
Sharp wyprodukował tv 8K, a nie jakieś marne 4K. Koszt jedynie 130tyś. Dolarów. Czym tu się podniecać.
Gość IP: 31.42.11.* 2016.01.11 11:37
A te A te kanały nadawane w ty m "Ultra HD Premium" to gdzie można znaleźć? Jakaś kablówka, platforma satelitarna, może net? Ba jak na razie to kupowanie tego telewizora, to jak kupowanie auta na wodór. Niby może jeździć na wodór, tylko gdzie go zatankować.
Gość IP: 217.99.2.* 2016.02.19 13:13
Panasonic bardzo dobra firma. Od lat korzystam z ich produktów i nigdy mnie nie zawiodły, aczkolwiek ostatnio było o nim cicho. Cieszę się, że mnie zaskoczyli czymś takim
Gość IP: 31.175.117.* 2016.03.22 10:54
Uwielbiam Panasonica za japonska jakosc, niezawodnosc, efektywnosc energetyczna, dlugi cykl zycia produktow I (o czym ten artykul) innowacyjnosc. Dom swoj wyposazylem glownie w produkty Panasonica (najwyzsze modele z oferty firmy) I nigdy sie nie zawiodlem. A czasy sa nielatwe. Teraz kiedy koreance dogadali sie z europejskimi bankierami I zalewaja terytorium UE swoimi produktami Panasonica musze sciagac z Niemiec, USA a nawet Japonii (placac nieraz clo) Ale warto!
Gość IP: 87.206.29.* 2016.09.06 18:37
Dość wysoka cena, ale wiesz za co płacisz. Ten TV prezentuje naprawdę bardzo wysoką jakość obrazu i stawia bardzo duży nacisk na realizm barw.
Gość IP: 78.88.194.* 2016.12.19 22:50
Ha, ha, ha. Po nie ałym roku, grudzień 2016, 58" można dostać za 9600 a 65" za ok. 14.500 PLN.
Gość IP: 178.162.193.* 2016.12.28 13:50
Ja ostatnio miałam możliwość używania odtwarzacza blu-ray z panasonica w 4K i według mnie super. Każdy kto potrzebuje tego sprzętu- polecam, nie zawodzi
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 07.01.2016
Tagi: telewizory
Tagi producenckie: panasonic
Tagi modelu: panasonic dx900
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 18057
CENEO Kup Najtaniej
Speedo Ręcznik szybkoschnący Deluxe Sports Towel niebieski Speedo Ręcznik szybkoschnący Deluxe Sports Towel niebieski
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Fox Optima Fox Optima
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Proel DM226 Proel DM226
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
D-Lex LXTC-2007-RD D-Lex LXTC-2007-RD
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HP 250 G2 (F0Z00EAR) HP 250 G2 (F0Z00EAR)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu