Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Gadżety Pierwszy smartwatch Casio z Android Wearem

Dla miłośników sportów ekstremalnych.

Pierwszy smartwatch Casio z Android Wearem

Smart Outdoor Watch WSD-F10 nie jest typowym zegarkiem, który założycie do codziennej garderoby. To produkt kierowany dla osób, które będą go używać na wakacjach czy podczas uprawiania sportów ekstremalnych.

Już na pierwszy rzut oka widać, że nowy smartwatch Casio uderza w sportowy styl. Duży, okrągły, 1,32-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 320x320 pikseli zadziała pod wodą nawet na głębokości 50 metrów. Zegarek spełnia militarny standard MIL-STD-810 i posiada kompas, akcelerometr oraz czujnik ciśnienia.
Ponadto Casio wyposażył smartwatcha w kilka przydatnych tarcz, na których pojawić się mogą takie informacje jak: wysokość ciśnienia atmosferycznego, kierunek geograficzny, godziny wschodu i zachodu słońca czy własną aktywność mierzoną przez zegarek. Pomiędzy tymi danymi możemy przełączać się przy użyciu fizycznego przycisku dzięki czemu korzystanie z zegarka nie będzie trudne nawet w rękawiczkach.
Minus jest niestety jeden i to dość zniechęcający - czas pracy baterii ograniczony jest do zaledwie jednego dnia, co zważywszy na fakt, że smartwatch dedykowany jest osobom przebywającym na łonie natury, może być strzałem w kolano. Co ciekawe jednak Casio postanowił zaimplementować tu tryb oszczędzania baterii, w którym wyświetlacz przekształca się w monochromatyczny ekran prezentujący wyłącznie godzinę. W tym trybie zegarek może przetrwać nawet miesiąc.
Smart Outdoor Watch WSD-F10 pojawi się na rynku w drugiej połowie roku, a jego cena ma wynosić  około 500 dolarów.

Dodaj komentarz 13 komentarzy
Gość IP: 217.6.182.* 2016.01.07 13:52
jeden dzień życia na baterii to żaden minus, żaden użytkownik smartwatch-a nie przeżyje nawet pół dnia bez dostępu do cywilizacji (czytaj prądu)
Gość IP: 217.6.182.* 2016.01.07 13:52
jeden dzień życia na baterii to żaden minus, żaden użytkownik smartwatch-a nie przeżyje nawet pół dnia bez dostępu do cywilizacji (czytaj prądu)
Gość IP: 83.5.21.* 2016.01.07 13:54
Te 50 metrów to żeby komentarze podbijały kilkalność?
Gość IP: 194.75.25.* 2016.01.07 13:59
1. Jeden dzien na baterii i brak GPS?!?! ALE KICHA

2. $500?!?! To co on ma takiego co Apple Watch nie ma w tej cenie?!?!

Sorry - napis Casio mnie nie przekona
binary
binary 2016.01.07 14:07
Jeden dzien bez ladowania to taki standard.

@Gość IP: 194.75.25.* 2016.01.07 13:59

Przedewszystkim lepiej wyglada niz Apple Watch. Wyglada jak typowy sportowy zegarek.
Mamy jednego geek'a w pracy ktory ma zegarek Apple i wiele osob zartuje sobie z niego, ze przynajmniej pasuje mu do jego mordy i wcale to nie jest komplement.
artkicz
artkicz 2016.01.07 14:38
nic nie pobije fenixa 3, ktory teraz dodatkowo bedzie z optycznym HR. swojego mam od roku i wymiata wszystko. czas na baterii z gps w trybie ciaglym to 20god, a w trybie ultra 50 godzin. w trybie samego zegarka (z wylaczonym gps) to 6 tygodni!kompas, barometr,pomiar temperatury, powiadomienia z telefonu, pelna dynamika biegu/jazdy na rowerze, HR i wiele innych. CUDO
Gość IP: 146.200.148.* 2016.01.07 19:08
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 84.10.65.* 2016.01.07 20:56
Ładnie wygląda , ale to wszystko, za takie pieniądze jest pare ciekawszych zegarków.Chociażby wspomniany , garmin fenix, tactix czy tomtom
Gość IP: 78.8.210.* 2016.01.08 09:40
Co do baterii można spokojnie mieć przy sobie niewielki powebank i go podladowywawac przez tydzień.
Gość IP: 149.156.54.* 2016.01.08 15:22
Widzę, że Casio zaczyna iść w tym samym, moim zdaniem ślepym kierunku, co inni producenci zegarków. Zamiast skupić się na rozwoju pancernych zegarków solarnych (tough solar), z dużą liczbą przydatnych funkcji wypuszczają na rynek cukierkowe świecidełko, którym będzie się można pochwalić w biurze ("łał, jaki kolorowy!"). W czym ten śmieszny gadżet jest bardziej nowoczesny i przełomowy od mojego Risemana? Proszę o choć jedną przekonującą odpowiedź.
Gość IP: 78.11.233.* 2016.01.18 22:14
czy ktoś ma sony sw2 albo w ogóle sony? W media expert jest wyprzedaż i chodzi po 300 zł, ale nie wiem czy nie lepiej własnie Casio...
Gość IP: 206.190.136.* 2016.01.20 22:45
Do dobry smartłocz, serio, więc brać, nie pytac jak w promocji.
Gość IP: 206.190.136.* 2016.01.20 22:45
Do dobry smartłocz, serio, więc brać, nie pytac jak w promocji.
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 07.01.2016
Tagi producenckie: casio
ŹRÓDŁO: The Verge
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 14910
CENEO KUP NAJTANIEJ
HI-TEC Sting HI-TEC Sting
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Pioneer SE-MJ771BT-W Pioneer SE-MJ771BT-W
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Samsung UE40C7000 Samsung UE40C7000
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Beats by Dr. Dre Powerbeats2  różowo-szare Beats by Dr. Dre Powerbeats2 różowo-szare
Dostępny w 13 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
iBasso DX80 iBasso DX80
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu