Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Foto

rozwiń
Strona główna Foto News Sony a77 oficjalnie - półprzezroczyste lustro i błyskawiczne zdjęcia seryjne

Sony oficjalnie prezentuje nową, 24-megapikselową lustrzankę a77

Sony a77 oficjalnie - półprzezroczyste lustro i błyskawiczne zdjęcia seryjne

Sony a77 oferuje najszybsze na świecie zdjęcia seryjne w pełnej rozdzielczości z autofokusem opartym na wykrywaniu twarzy - do 12 klatek na sekundę.

Japoński producent oficjalnie prezentuje w całej okazałości swoją nową lustrzankę cyfrową - długo wyczekiwaną następczynię modelu A700. która oferuje co najmniej dwie "najlepsze na świecie" funkcje - tryb zdjęć seryjnych w pełnej rozdzielczości 24 Megapikseli z autofokusem z prędkością 12 klatek na sekundę (maksymalnie 17 zdjęć w serii) oraz 0,5-calowy wizjer OLED Tru-Finder o rozdzielczości XGA z uniwersalnym systemem wyświetlania informacji.

Aparat wyposażono ponadto w 24,3-megapikselową matrycę CMOS Exmor APS HD o rozmiarze APS-C (23,5 x 15,6 mm), procesor obrazu BIONZ, zakres czułości ISO 100 - 12 800, funkcję kręcenia filmów w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z maksymalną prędkością 50 klatek na sekundę i ich zapis w formacie AVCHD, regulowany w trzech punktach 3-calowy ekran TFT Xtra Fine LCD o rozdzielczości 921 tysięcy punktów, stabilizację obrazu oraz nowy, 19-polowy system AF z wykrywaniem fazy TTL i 11 czujnikami krzyżowymi.

W wyposażeniu nie zabraknie także złącza mini HDMI (typ C), GPS-a, wbudowanej, automatycznej lampy błyskowej, gniazda kart pamięci SDHC/Memory Stick PRO Duo oraz akumulatora, który ma zapewnić możliwość wykonania maksymalnie 530 zdjęć przy korzystaniu z ekranu LCD lub do 470 zdjęć przy korzystaniu z wizjera.

Lustrzanka Sony a77 trafi na półki sklepowe w październiku. Za sam korpus aparatu zapłacimy 1400 dolarów, czyli ponad 4050 złotych.

Dodaj komentarz 18 komentarzy
Szemot
Szemot 2011.08.24 13:20
Prezentuje się naprawde świetnie. Mój Canon 60D wysiada. 12klatek/s przy tej rozdzielczości to strasznie dużo. Pewnie dlatego tylko 17 w serii. w 60D przy 18Mpx było 5,7 zdjęcia ale w serii 50. Jednak żeby nagrywac filmy FullHD w 50 klatkach na sekundę muszą to być najszybsze na rynku karty. Bo prawdopodobnie bitrate takiego filmy to jakieś 80-90Mb/s czyli innymi słowy karta musi miec minimalną prędkośc zapisu 12MB/s Jesli obsługuje karty CF to nie problem. Jeśli SD to tylko kilka kart oferuje takie osiągi. I mowie o relnych a nie deklarowanych.
mcpanawa
mcpanawa 2011.08.24 13:39
:) :)
Długo wyczekiwany następca a700, król tabel z osiągami apc-c, marzenie amatorów i przekleństwo profesjonalistów...

Z niecierpliwością czekam na jego cene w Polsce.



mcpanawa
mcpanawa 2011.08.24 13:41
aps-c*
ze wstępnych testów egzemplarzy przedprodukcyjnych wynika że problem efektu ghostingu został chyba rozwiązany ..
Gość IP: 85.222.6.* 2011.08.24 14:02
12 zdjęć na sekundę wykorzystują tylko profi na stadionach a oni nie korzystają z ochłapu sony tylko topowych canon lub nikon.
Pozostałym użytkowników jest to tak potrzebne jak kalkulator w aparacie, dodatkowo utrudnia fotografowanie, bo tworzy kupę niepotrzebych zdjęć, tzw. overshooting, max to 3-5 klatek.
Cała ta szybkość w amatorskim aparacie to śmiech na sali i tylko idioci nabiorą się na to.
qbishon
qbishon 2011.08.24 14:09
overshooting??? hmmm... interesujące....
Gość IP: 85.222.6.* 2011.08.24 14:16
Overshooting to takie coś co robią polscy fotografowie na ślubach lub amatorzy - tłuką 2000 zdjęć i więcej na sesję, po 20 zdjęć tego samego ujęcia, zamiast 1 dobrego.
12 klatek na sekundę w aparacie amatorskim tworzy fotografów idiotów którzy zamiast dobrze ustawić kadr i aparat pojadą ilością zdjęć i będą później siedzieć nad wyborem 1 spośród 100.
Gość IP: 109.170.172.* 2011.08.24 14:40
Gość IP: 85.222.6.*
HAHA, nie masz pojecia jak zdjecie potrafi byc rozne w odstepach milisekundowych. Strzela sie kilka zdjec po to by pozniej przykladowo wybrac takie na ktorym nikt nie ma zamknietych oczow. Nad tym nie masz kontroli jak zrobisz jedno lub dwa. Sam robilem kilka zdjec i patrze na portretowe i mysle sobie gdybym tylko mogl cofnac czas o milisekunde to mimika twarzy bylaby idealna lub oczy szerzej otwarte. Niestety wada jest taka ze pamiec szybko sie zapelnia i trzeba przebierac zdjecia, ale wole cos takiego niz pozniej przeklinac, ze zdjecie minimalnie jest zchrzanione. Radze sobie z tym, ze po prostu siedza mi na dysku zdjecia i nie przejmuje sie tym bardzo, a zawsze mozna dodatkowy kupic.
Noculak
Noculak 2011.08.24 16:52
Macie błąd tytule!
Gość IP: 83.26.130.* 2011.08.24 18:25
@85.222.6.* 2011.08.24 14:16 - to nie jest aparat amatorski :) Może dlatego 12 klatek na sekundę ma sens.
Gość IP: 79.175.251.* 2011.08.24 18:30
ZJDĘCIA ... dobrze że nie WZDĘCIA
Gość IP: 84.10.169.* 2011.08.24 18:34
powiem tylko jedno - aparat fotograficzny służy do robienia zdjęć, a nie filmowania....to tak głupi marketing z tym kręceniem fulklk hd, hd i innych bzdur, ze aż szkoda słów...
Gość IP: 89.231.255.* 2011.08.24 19:16
"z autofokusem opartym na wykrywaniu twarzy" i "Aparat wyposażono ponadto w półprzezroczystą, 24,3-megapikselową matrycę" HaHaHaHaHaaHaHaHa !
Gość IP: 77.253.162.* 2011.08.24 19:47
Cóż, artykuł napisał specjalista od twardych dysków, nie fotografii, stąd ta półprzezroczysta matryca i AF oparty na wykrywaniu twarzy :P

A aparat jest rewelacyjny, niektórzy tutaj zzieleniali z zazdrości potrafią tylko głupoty i inwektywy wypisywać.
Gość IP: 178.42.81.* 2011.08.24 21:09
1. Dwa błędy w tytule.
2. Autofokus nie jest oparty o wykrywanie twarzy...
3. Nie matryca jest półprzepuszczalna tylko lustro...

Tak to jest jak w serwisie nie związanym z fotografią pojawiają się takie art...
Gość IP: 85.222.6.* 2011.08.25 04:19
Nie jest to aparat amatorski?
Zobacz jaki on ma wizjer: "XGA OLED electronic viewfinder" wiesz co to oznacza prawda?
Gdzie on ma pionowy uchwyt?
Gość IP: 109.170.172.* 2011.08.25 10:36
do 85.222.6.*

Moze bys sie zamknal i nie prowokowal ludzi. Przemysl to co napiszesz
Gość IP: 87.205.6.* 2011.09.30 17:54
Wyeliminowali wibracje lustra, poświęcili troche swiatła w zamian za ciągły dopływ informacji do czujników AF, ale akurat w ciagu 3lat w kwestii czułości zrobili postep 10 krotny w stosunku do tego kompromisu ze światłem a więc to nie problem, chyba wyeliminowali duszki, poziomica w wizjerze wymiata, a najlepsze to że po zmianie body sie mi po raz trzeci zmodernizuje stabilizacja we wszystkich starych obiektywach , i znowu przedłuzona gwarancja na ta stabilizację po zakupie nowego body, a w dodatku zaden z tych obiektywów nigdy stabilizacji nie miał. Canon i Nikon maja także mocne strony ale otoczyli sie murem jak Chińczycy i jadą na starej renomie w śród miłośników markowych aparatów, Nokia też tak myslała.. Szkoda tylko że nie zostali na poziomie 20 - 21 MP albo mogliby zrobić wersję 16 MP
Gość IP: 83.22.92.* 2012.02.19 22:04
zaden z was nie mial w reku tego aparat a wydaje ocene... zalosne. utarlo sie ze wsrod wlascicieli nikona i canona ze sony to badziew, a ten czas minal i juz sie to zmienia.
nie mozecie przbolec ze sony robi coraz lepszy sprzet niz canon i nikon?
nikon moze i byl dobry ale pare lat temu...
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 24.08.2011
Tagi producenckie: sony
Tagi modelu: sony a77
ŹRÓDŁO: Sony
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 4527

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Rotel RT-12 Rotel RT-12
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Amica ZIM448E Amica ZIM448E
Dostępny w 10 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Tokina BH-779 Tokina BH-779
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
TOSHIBA Satellite U840-10M (PSU4SE-00K01FPL) TOSHIBA Satellite U840-10M (PSU4SE-00K01FPL)
Dostępny w 25 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Siemens TE713201RW EQ7 Siemens TE713201RW EQ7
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu