Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News CES 2016: Razer Stargazer - oto najbardziej zaawansowana kamera internetowa

Marzenie każdego streamera.

CES 2016: Razer Stargazer - oto najbardziej zaawansowana kamera internetowa

Razer, producent zintegrowanych urządzeń i oprogramowania dla graczy, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek kamery internetowej Razer Stargazer. Kamera dostarcza najlepszej jakości obraz wideo, a jej twórcy uprościli proces tradycyjnego ustawiania streamingu.

 

Razer twierdzi, że Stargazer zrewolucjonizuje sposób używania kamery internetowej, stając się pierwszym urządzeniem tego rodzaju przystosowanym do produkcji wysokiej jakości filmów streamingowych. Razer Stargazer potrafi przechwytywać obraz z szybkością 60 klatek na sekundę w jakości 720p, prześcigając typowe dla większości innych kamer ograniczenie 30 klatek na sekundę, a także umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości 1080p z prędkością 30 klatek na sekundę. Ponadto Razer Stargazer wyposażony jest w mikrofon z automatyczną redukcją szumów i dual-array.

 

Zasilany przez Intel RealSense SR300 Razer Stargazer posiada także funkcje nowej generacji, za sprawą których redefiniuje możliwości użytkowej kamery internetowej.

Dzięki funkcji dynamicznego usuwania tła Razer Stargazer użytkownicy nie będą już musieli ustawiać pełnowymiarowych zielonych teł tradycyjne używanych przez streamerów. Wbudowana technologia Intel RealSense umożliwia kamerze inteligentne wyczucie głębi i odseparowanie pierwszego planu od tła. Funkcja jest wspierana przez popularne oprogramowania do nadawania jak OBS, XSplit i Razer Cortex: Gamecaster.

 

Funkcja dynamicznego usuwania tła otwiera również przed użytkownikami inne możliwości oprócz tych związanych z grami. Będą oni mogli usuwać lub wymieniać tła w czasie wideo-konferencji za pośrednictwem Skype z Personify. Kamera obsługuje również FaceRig, QQ Video i ooVoo. Także skanowanie 3D twarzy i obiektów jest dostępne natychmiast po uruchomieniu, pozwalając użytkownikom z pełną dokładnością przenieść przedmioty ze świata rzeczywistego do wirtualnego w jakości full-HD. Funkcja ta może znacznie wspomóc rozwój gier, ponieważ umożliwia szybkie przechwytywanie skanów 3D, które mogą zostać bezpośrednio zaimportowane do silników tworzenia gier jak Unity.

 

Razer Stargazer oferuje swoim użytkownikom najbardziej zaawansowaną funkcję rozpoznawania twarzy i gestów dostępną w kamerze użytkowej. Kamera jest w stanie śledzić aż do 78 punktów na twarzy i 22 punktów na każdej dłoni. Dzięki temu sensorycznemu udogodnieniu użytkownicy mogą odblokować swoje komputery za pomocą systemu zabezpieczającego Windows Hello opartemu na rozpoznawaniu twarzy, uruchomić aplikacje gestami i grać w gry, które śledzą ich wyraz twarzy czy ruch rąk jak Nevermind i Laserlife, i jeszcze bardziej zagłębić się w prowadzoną rozgrywkę.

„Przez ostatnie parę lat nie mieliśmy do czynienia z żadną prawdziwą innowacją w technologii kamer internetowych, za wyjątkiem rozdzielczości,” komentuje Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razer. „W obecnych czasach więcej ludzi niż kiedykolwiek wcześniej aktywnie streamuje lub prowadzi wideo-konferencje, a ich potrzeby się stale zmieniają. Razer Stargazer jest w stanie zrewolucjonizować pracę streamerów gier, gwiazd YouTube’a, projektantów 3D i twórców gier, dzięki dodatkowym, ponadprzeciętnym funkcjom. Mówiąc wprost, jest to kamera internetowa przyszłości.”

W ostatnich latach rozwinął się zwłaszcza streaming gier. Według sporządzonego w 2015 roku raportu SuperData związane z grami treści streamingowe i odpowiedzialne za nie studia warte są, w skali światowej, 3,8 miliardów dolarów, a ich widownia liczy ponad 480 milionów osób.

Razer Stargazer dołącza do szerokiej gamy sprzętu streamingowego, jak mikrofony Razer Seiren i Seiren Pro oraz inne akcesoria, dostępnego w sklepie Razer. Produkt wejdzie do sprzedaży w drugim kwartale 2016. Razer planuje wysłać ograniczoną liczbę Razer Stargazer za darmo streamerom za pomocą swojego Sponsored Streamer Program.

Więcej informacji na stronie www.razerzone.com/stargazer.

Cena:

U.S. $199.99 / EU €239.99 (1040 PLN)

 

 

Dodaj komentarz 4 komentarze
Gość IP: 91.226.23.* 2016.01.08 13:10
W tej cenie to spodziewalbym sie 4K@60fps. Minimum. ;-)
Gość IP: 91.226.23.* 2016.01.08 13:10
W tej cenie to spodziewalbym sie 4K@60fps. Minimum. ;-)
dolger
dolger 2016.01.08 15:31
Realna cena dla kamery o tych możliwościach moim zdaniem to 500-550zł
acomp
acomp 2016.01.08 19:20
Jak widać po produktach przedstawionych w newsach Razer każe sobie słono płacić za swoje wyroby które zawsze nazywa "najwyższej jakości"
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 08.01.2016
Tagi producenckie: razer
Tagi modelu: razer stargazer
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3974
CENEO Kup Najtaniej
Vedia eReader K4 Vedia eReader K4
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Samsung UE32F4000 Samsung UE32F4000
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Karcher zestaw do piaskowania w strumieniu wody Karcher zestaw do piaskowania w strumieniu wody
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Kiddieland Arka Noego 31880 Kiddieland Arka Noego 31880
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Dallas '63 Dallas '63
Dostępny w 46 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu