Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Kamery i aparaty Zapowiedziano GoPro Fusion

Sportowa kamera sferyczna o rozdzielczości 5,2K! To może być hit!

Zapowiedziano GoPro Fusion

Choć po porażce z dronem Karma i licznych problemach finansowych wielu wróżyło GoPro rychły upadek, to producent kamer sportowych schował sobie w rękawie niezłego asa.

 

 

Rynek kamer sferycznych dostępnych dla przeciętnego zjadacza chleba jest niezwykle ubogi. Oprócz Gear 360 trudno wskazać ciekawą alternatywę, która oferowałaby przede wszystkim wysoką rozdzielczość obrazu - niezbędną do uzyskania odpowiedniego efektu w goglach VR.

GoPro Fusion ma szansę mocno namieszać na rynku. Choć cena urządzenia nie została jeszcze podana, to możemy przypuszczać, że nie będzie ona odbiegała mocno od innych kamer sportowych producenta. GoPro wyraźnie komunikuje, że choć Fusion będzie potrafiło nagrywać świetne filmy VR, tak osoby nie posiadające gogli również odczują korzyść płynącą z filmów sferycznych. Raz, że można je oglądać normalnie w przeglądarce, tak jak na filmie poniżej, a dwa, że oprogramowanie GoPro pozwoli na wybranie odpowiedniego kadru i wyeksportowanie zwykłego filmu 2D czy zdjęcia HD. A ponieważ rozdzielczość nagrania ma wynosić aż 5,2K, o jakość filmów nie powinniśmy się martwić.

Premiera komercyjna kamerki GoPro Fusion ma nastąpić pod koniec tego roku. Wcześniej, w okolicach lata producent rozpocznie pilotażowy program, w którym do współpracy zaproszone zostaną agencje reklamowe i znane marki.

Dodaj komentarz 3 komentarze
Gość IP: 80.51.168.* 2017.04.21 15:09
"rozdzielczość nagrania ma wynosić aż 5,2K, o jakość filmów nie powinniśmy się martwić"

Niestety aby się nie martwić o jakość video nagrywanego w 360 stopniach rozdzielczość powinna być kilka (a najlepiej kilkanaście) razy większa. Za wcześnie jeszcze na porządne video w 360 stopniach. Na razie jedynie obraz generowany przez akceleratory graficzne (renderowany) nadaje się do VR.
R1234
R1234 2017.04.21 16:33
Jakość nagrania jest tragiczna. Zupełnie jak zwykłe wideo 2D 1080p jeszcze 5 lat temu.
Gość IP: 76.16.117.* 2017.04.22 19:12
Gdyby megapiksele byly jedynym czynnikiem decydujacym o jakosci nagrania to nikt by nie potrzebowal profesjonalnego sprzetu. Niestety, zamiast mydlic oczy klientow, producenci powinni podawac efektywne megapiksele bo uzytkownik nie ma dostepu to strumienia danych z przetwornika (przed kompresja), a optyka w tych wynalazka (jak i kiepskiej jakosci przetwornik) nie sa pewnie w stanie zapewnic deklarowanej rozdzielczosi w zakresie warunkow uzytkowania. W przypadku kamery wideo dochodzi jeszcze redukcja wstrzasow, kompensacja znieksztalcen optycznych (obiektyw szerokokatny) itd. Miejmy tylko nadzieje, ze koncowy produkt nie przyprawi odbiorcy o zawroty glowy. Na deklarowana jakosc nie ma co liczyc.
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 21.04.2017
Tagi producenckie: gopro
Tagi modelu: gopro fusion
ŹRÓDŁO: GoPro.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2869
CENEO KUP NAJTANIEJ
ASUS R556LB-XO154H ASUS R556LB-XO154H
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Grohe New Tempesta Shower System 27922 Grohe New Tempesta Shower System 27922
Dostępny w 26 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Tucano Colore 10"/11" fioletowe (BFC1011-PP) Tucano Colore 10"/11" fioletowe (BFC1011-PP)
Dostępny w 12 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PURO Crystal Cover etui plecki iPad mini (MINIIPADCRYTR) PURO Crystal Cover etui plecki iPad mini (MINIIPADCRYTR)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu