Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News [UPDATE] Puchar czytelników: Smartfony. Starcie pomiędzy iPhone 4 i HTC HD2!

HTC HD2 kontra iPhone 4!

[UPDATE] Puchar czytelników: Smartfony. Starcie pomiędzy iPhone 4 i HTC HD2!

Jak dotąd najbardziej dramatyczna walka w tym turnieju już za nami. Ale i dziś czekają nas wielkie emocje, bowiem w ostatniej walce pierwszej rundy starć pojawiają się HTC HD2 i iPhone 4!

Starcie pomiędzy Desire’em i Milestone wydawało się nierozstrzygnięte aż do samego końca. Mecz Lecha z Juventusem to przy tym pryszcz! Udało się jednak maszynie Motoroli i to ona przechodzi do finału. Dziś ostatnia walka, może być równie widowiskowo!

Do walki bowiem stają iPhone 4, najnowsze dziecko Apple’a, oraz HTC HD2 z mobilnym Windowsem na pokładzie! Tak, tak, to właśnie dziś zmierzą się siły Małomiękkie oraz Wielkiego Jabłka. Kto zatriumfuje? Wszystko w waszych rękach!

HTC HD2

System: Windows Phone Classic z nakładką Sense
Procesor: Qualcomm Snapdragon QSD8250, 1 GHz
Pamięć RAM: 448 MB
Obsługa sieci:
GSM/EDGE: 1800, 1900, 850, 900
UMTS/HSDPA: 2100, 900
Aparat: 5 megapikseli z autofokusem i podwójną lampą LED
Back: 5Mpx, AF, LED 2x
Multimedia: AAC, AMR, M4A, MIDI, MP3, MPEG4, QCP, WAV, WMA, 3g2, 3gp, ASF, AVI, M4V, MPEG4, WMV
Ekran: 4,3-calowy WVGA, TFT-LCD
Bluetooth: 2.1, EDR, A2DP, AVRCP, FTP, GAP, GOEP, HFP, HSP, OPP, PBAP, SPP
WiFi: 802.11 b, 802.11 g
Karty pamięci: microSD
GPS: aGPS
Sensory: akcelerometr, kompas, zbliżeniowy, światła
Porty: microUSB
FM Radio: RDS
Audio: Jack 3,5 mm
Wymiary: 120,5 x 67 x 11 mm
Waga: 157 g
Bateria: 1 230 mAh
HTC HD2
HTC HD2

HTC HD2 to jedyny palmofon z systemem Windows Phone Classic, któremu udało się przejść eliminacje. Trudno się dziwić: Windows Phone Classic jest już nieco stareńkim systemem, zmiany ma przynieść Windows Phone 7. Ale stary może oznaczać również jary! A WPC (znany wcześniej jako Windows Mobile 6.5) ma wierne grono sympatyków, bo może nie jest tak wygodny czy wydajny jak konkurencja, tak jego możliwości wręcz dorównują normalnemu komputerowi. Użytkownicy Windows powinni poczuć się jak u siebie w domu. Co więcej, HTC zadbało o znakomitą nakładkę Sense a także imponujący sprzęt – wielki ekran, bardzo wydajny procesor i duża ilość pamięci RAM powinny zadowolić każdego. Szkoda, że aktualizacja do Windows Phone 7, wbrew poprzednim zapowiedziom, nie będzie możliwa. Mimo to, HD2 to wciąż jeden z najbardziej łakomych kąsków dla każdego profesjonalisty!

Wszystko o HTC HD2

Apple iPhone 4

System: iOS 4.1
Procesor: Apple A4, 1 GHz
Pamięć RAM: 512 MB
Obsługa sieci:
GSM/EDGE: 1800, 1900, 850, 900
UMTS/HSDPA: 1900, 2100, 850, 900
Aparat: 5-megapikselowy z autofokusem i lampą błyskową, dodatkowy 0,3 megapiksela
Multimedia: AAC, AAX, AAX+, AIFF, Apple Lossless, Audible, Audible Enhanced Audio, HE-AAC, MP3, MP3 VBR, WAV H.264, MPEG4
Ekran: 3,5 calowy , 960 x 640 pikseli, TFT-LCD
Bluetooth: 2.1, EDR
WiFi: 802.11 b, 802.11 g, 802.11 n
GPS: aGPS
Sensory: akcelerometr, żyroskop, kompas, zbliżeniowy, światła
Porty: Apple 30-pin
Audio: Jack 3.5 mm
Klawiatura: tylko ekranowa QWERTY, pion i poziom
Wymiary: 115,2 x 58,6 x 9,3 mm
Waga: 137 g
Bateria: 1 420 mAh
Apple iPhone 4
Apple iPhone 4

Apple iPhone 4 miał bardzo ciężki start. Problemy w momencie premiery wyjątkowo trapiły ten telefon. Gubienie zasięgu, awarie czujnika zbliżeniowego i parę innych detali to coś, co trudno zaakceptować w tak drogim telefonie. Apple jednak wyeliminowało już część problemów i wciąż walczy z drobiazgami, a samo urządzenie jest po prostu cudne. Zaczynając od osławionego już systemu iOS, który słynie z wyjątkowej intuicyjności i ergonomii, poprzez najprawdopodobniej najlepszy wyświetlacz na rynku (a niektórzy w naszej redakcji mówią wprost, że lepszego po prostu nie widzieli, nawet porównując do Super AMOLED-ów), aż po bogactwo, jakie nam oferuje App Store. iPhone 4 to po prostu telefon, którego się wyjątkowo przyjemnie używa. Smuci nieco konieczność korzystania z iTunes, brak dostępu do systemu plików a także brak obsługi sklepu iTunes w Polsce, ale umówmy się, nie są to najważniejsze kwestie jeśli chodzi o iTelefon Apple’a. O tym, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się to urządzenie niech świadczy fakt, że tuż po premierze oferty na portalach aukcyjnych sięgały 5 000 złotych…  i nie brakowało chętnych!

Wszystko o iPhone 4

 

 UWAGA!

Komunikat Komisji sędziowskiej Pucharu czytelników

W związku z nieuczciwymi praktykami głosujących, wynik pojedynku pomiędzy HTC HD2 i Apple iPhone 4 zostaje zmieniony na następujacy:

  • HTC HD2 - 1712 punktów (odjęto nieuczciwie uzyskane 928 punktów)
  • Apple iPhone 4 - 1291 punktów (bez zmiany)

Więcej o przyczynach: Puchar czytelników: Smartfony. HTC HD2 był na dopingu!

 

Rozpoczęły się walki finałowe: na początek mecz pomiędzy dwoma niespodziankami pucharu, a zaraz potem bratobójczy pojedynek! Sprawdź, kto walczy kiedy, nie przegap głosowania.

Gość IP: 80.53.109.* 2010.09.17 08:35
Używam HD2 już od kilku miesięcy i jestem niesamowicie zadowolony z zakupu. Należy pamiętać jeszcze o tym, że porównujemy smartfony które dzili juz kilka miesięcy. A jak wszystkim wiadomo jest to niemal epoka w świecie elektroniki.
Gość IP: 80.50.136.* 2010.09.17 08:40
@up
Nie tłumacz się kolego :)
iP 4 też ma już kilka miesięcy
Gość IP: 80.53.109.* 2010.09.17 08:56
Szybka retrospekcja:
Premiera HTC HD2: 11 listopada 2009
Premiera iPhone 4: 7 czerwca 2010
Mamy prawie 7 miesięcy różnicy.
Każdy kto interesuje się nowinkami technicznymi wie jak dużo się zmienia w takim okresie czasu.
therion888
therion888 2010.09.17 09:53
Wybór nie jest oczywisty. Przez sentyment do windowsa i duże niedociągnięcia (na początku) przez apple stawiam na HTC.
Gość IP: 79.189.70.* 2010.09.17 10:34
W polskich warunkach lepszy jest HTC ze starym Windowsem. Natomiast w bardziej cywilizowanych krajach, gdzie funkcjonuje iTunes, AppStore itp., górą będzie iPhone.
emigrant
emigrant 2010.09.17 11:50
mam 3gs, czwórką się bawiłem i zrobiła na mnie wrażenie (jeszcze lepsza jakość wykonania). htc miałem w ręku przez dłuższą chwilę i... no cóż , plastikowa zabawka. niby fajne, ale to nie to.
Gość IP: 80.55.250.* 2010.09.17 13:20
drogi gościu AppStore równie dobrze funkcjonuje w Polsce jak i innych krajach europy
Gość IP: 91.105.254.* 2010.09.17 13:29
Hahaha, nie dziwie się, że tylko w Polsce może być taka sytuacja, że iPhone 4 przegra z HTC HD2!!! Poprostu w gowie się nie mieści... Każdy normalny człowiek napisałby to samo co ja, jak może HTC HD2 wygrać z iPhonem 4??? Przecież HTC nie ma nic!!! Dosłownie nic w porównaniu do iPhone'a!!!
Gość IP: 81.190.104.* 2010.09.17 13:30
Smieszna jest ta niechec do Appla. Czas moze troche powstrzymac sie z kompleksami i nie manifestowac ich. Kiedys moze tez Was bedzie stac na iPhona.
Gość IP: 193.36.183.* 2010.09.17 13:42
Jak to HD2 nie ma nic! Chociażby wymyślając na szybko - nie ma problemów z zasięgiem jak iPhone4 (mam HD2 i sprawdzałem), ma możliwość zainstalowania AutoMapy, mogę na nim instalować dowolne oprogramowanie nie pytając nikogo z USA o zgodę, mogę zmienić mu wygląd jeżeli będę miał na to ochotę i w pełni spersonalizować pod własne potrzeby (nie mówię o zmianie tapety) no i mogę w nim sam wymienić baterię jak uznam że stara jest już zużyta :) i ma większy ekran od IPhone 4 a wbrew pozorom rozmiar ma znaczenie... ;)
Gość IP: 130.60.44.* 2010.09.17 13:46
Rownie dobrze ip 4 molgby stanac w szranki z Nokia 3021. Haterzy i tak zaglosowaliby za Nokia ;) wiec nie ma co sie podniecac takim pojedynkiem.
W cywilizowanym kraju wynik bylby 95 do 5 - dla ip of corz.
Gość IP: 194.126.165.* 2010.09.17 14:50
iPhone to taka zabaweczka dla bogatego-idioty. Jedyną jego "zaletą" jest wysoka cena. Można się badziewiem polansować przed innymi idiotami. Pozdrawiam.
Gość IP: 92.147.130.* 2010.09.17 15:05
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 77.253.239.* 2010.09.17 15:09
Napiszę tak: miałem iP3G, szybko go sprzedałem z powodu ułomności funkcji telefonu, jakiś czas później zostało to poprawianie z kolejną wersją firmware'u, przyglądałem się uważnie HTC HD2 ale to faktycznie różnica na korzyść Appla, może już nie taka wyraźna jeśli chodzi o hardware (choć iP jest...no on jest po prostu szlachetny! ;-} ) ale w kwestii oprogramowania to już jest kolosalna przepaść! Nie znam innego smartfonu tak intuicyjnego w obsłudze i który tak świetnie może zastępować/uzupełniać (z naciskiem na to drugie, oczywiście) notebooka.
jacenty
jacenty 2010.09.17 15:10
wcale się nie dziwię, że w tym pojedynku przegrywa iphon 4, jakie wali klientowi po kieszeni, to taki efekt będzie. bądźmy szczerzy. gdybym miał dać 5K za telefon, to wolałbym wydać to na porządny komputer.
iphon jest ładny i przyjemny, ale nie za tą cenę. a nie będę wywalał tylu pieniędzy, aby móc pochwalić się w piaskownicy modnym gadżetem. poza tym telefon z Androidem daje mi więcej satysfakcji.
Gość IP: 92.147.130.* 2010.09.17 15:20
Obudz sie, jakie 5000zl? bo jakis typ na allegro za tyle sprzedaje? telefon kosztuje ok 2500zl w sklepie bez umowy, pamietam jak moja nokia 6xxx bez abonamentu kosztowala mniej wiecej tyle samo w tamtych czasach.
Ja kupilem jednowego za 2000zl bez simlocka, i to jest dla mnie zakup roku :p
Gość IP: 95.50.99.* 2010.09.17 16:06
do Emigrant: jak wynika z twojej wypowiedzi nawet nie miałeś w ręku hd2; można o nim powiedzieć wszystko, ale nie to, że jest plastykową (taka jest poprawna forma w języku polskim) zabawką. Można powiedzieć, że jest cegłą, klocem, betonem ale nigdy plastykową zabawką. Takie wrażenie sprawia iPhone, ale absolutnie takim nie jest. hd2 używałem przez 3 miesiące, iPhona przez 2 a teraz testuję S GS. MOIM ZDANIEM: iPhone jest towarem dla młodych ludzi, nie zważających na konsekwencje otwartego wejścia na internet (bo mama; tata, pomoże w razie draki). Nie mam konta w tzw portalach (bo dla mnie to porteczki;-) społecznościowych, chmury wolę oglądać przez okno auta (niezłego) a spotykać się lubię osobiście, przy realnym kielonku i bezpośrednim "czik tu czik". Pzdr, r@s.
rafaltra
rafaltra 2010.09.17 16:16
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 80.52.168.* 2010.09.17 17:07
Jeszcze długo Android „będzie się uczył” od iOS. Ale iOS też się rozwija i to dynamiczniej. Android nie ma wersji dla Padow (to co jest jak widać po Galaxy to rozciąganie gumy aby się na 10" dała nałożyć ;-)
Chodzi też o filozofię - iOS to jedna wielka całość na bardzo silnej podstawie. 80% API jest takie samo jak dla Mac OS!
Do tego to lekceważenie Googla dla Polaków (brak sklepu). Apple zauważa polski rynek a Google tylko tanią siłę roboczą w Krakowie i Wrocławiu...
Ale wracając do iPhona 4. Jego jakość powala na kolana, ekran wgniata w błoto konkurencję, szybkość rewelka! 252 tysiące aplikacji! Mnóstwo akcesoriów!
Gość IP: 83.238.232.* 2010.09.17 17:13
a z tego co ja kojarzę to takie takie zabawki jak robaczywki za niedługo w UE nie będą miały racji bytu....
bo mają wejść za niedługo unijne dyrektywy... o ile nie wprowadzono ich już teraz...
na standaryzację złącz i/o, wejść na ładowarki etc...
czyli ogryzki będą musiały być, żeby funkcjonować na rynku UE, wyposażone standardowo w mUSB i inne tego typu wejściówki....

osobiście wolę wszystko co ma WinM. sam używałem przez długi okres czasu, dawno temu palma z WinM, i w porównaniu do tego co oferuje IP, w każdym razie jeśli chodzi o funkcjonalność a nie ładnie wyglądające bajery, lepszym rozwiązaniem dla mnie był palm z 2006 niż IPhon 3gs...
niby to wszystko ładne, niby mnóstwo nikomu niepotrzebnych aplikacji.... ale to dla mnie nie to...
Ani HTC HD2 ani iP4 w rękach nie miałem, ale przez przywiązanie do genialnej marki jaką jest Win, zagłosowałem na zabawkę z windozą...
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 17.09.2010
Tagi modelu: htc hd2
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 13114
CENEO Kup Najtaniej
Żarnik Xenon D2S 85122 35W 4100K  VW Group Żarnik Xenon D2S 85122 35W 4100K VW Group
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Croozer Kid for 1 Croozer Kid for 1
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
GoClever Insignia 800M 8GB 3G Czarny GoClever Insignia 800M 8GB 3G Czarny
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Nike bluza HBR EXPLODED PO HOODY (503542-069) Nike bluza HBR EXPLODED PO HOODY (503542-069)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ArcaBit ArcaVir 2010 Internet Security 1Stan/12Mies ESD ArcaBit ArcaVir 2010 Internet Security 1Stan/12Mies ESD
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu