Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Samsung Galaxy S4: wiemy ile wytrzyma na baterii!

Mamy wyniki z testów baterii wersji ze Snapdragonem. Jest lepiej, ale…

Samsung Galaxy S4: wiemy ile wytrzyma na baterii!

Na początku przypominamy, że Galaxy S4 dostępny będzie w dwóch różnych wersjach. Z 8-rdzeniowym procesorem Exynos oraz z 4-rdzeniowym Snapdragon.

Ekipa serwisu GSMArena przeprowadziła testy używając tej drugiej wersji – oznaczonej symbolem GT-I9505. Dysponuje ona 4-rdzeniowym procesorem Snapdragon 600 (APQ8064T) taktowanym zegarem 1,9 GHz i układem graficznym Adreno 320. Obie edycje telefonów dysponują taką samą baterią o pojemności 2600 mAh.

Jego głównym konkurentem jest Sony Xperia Z (4-rdzeniowy Snapdragon S4 1,5 GHz, bateria 2330 mAh) oraz HTC One (4-rdzeniowy Snapdragon 600 1,7 GHz, bateria 2300 mAh). Oznacza to, że największą baterię ma Samsung, ale wyposażono go również w procesor o najbardziej wyśrubowanych parametrach. Jak to przełożyło się na czas pracy na baterii?

Czas rozmowy to wygrana Xperii Z. Telefon Sony osiągnął wynik 16 godz. 3 min. Drugie miejsce – Galaxy S4 z wynikiem 13 godz. 53 min. HTC One wyłączył się tylko 5 minut wcześniej od Samsunga.

Przeglądanie Sieci to jednak znacznie ważniejszy parametr od czasu rozmowy. Tutaj HTC One nie dał szans nikomu (nawet smartfonom z olbrzymimi bateriami). Wynik – 9 godz. 58 min. Drugi z wyżej wymienionych okazał się Samsung – 8 godz. 42 min. Xperia Z poradziła sobie najsłabiej z całej trójki kończąc test po 6 godz i 37 min.

Oglądając wideo najwięcej satysfakcji da nam Galaxy S4, który może odtwarzać pliki przez 10 godz. 16 min. HTC One nieco słabiej – 9 godz. 28 min. Smartfon Sony zaprezentował się w tym teście wyjątkowo słabo wyłączając się już po 5 godz. i 39 min.

Posiadacze Galaxy S III nie powinni być jednak rozczarowani, bowiem model S4 Samsunga w każdym z testów działał dłużej od poprzednika. Od 15 min. podczas odtwarzania wideo, aż po 3 godz. i 38 min. w przypadku prowadzenia rozmowy audio. Wszystkie wyniki znajdziecie tutaj.

Gość IP: 94.42.112.* 2013.03.27 08:47
Ktoś mógłby mi wyjaśnić co autor miał na myśli w ostatnim akapicie? Jakos tgo nie ogarniam.
Gość IP: 87.99.21.* 2013.03.27 09:00
htc one rządzi! Cała reszta to tło przy tajwańskim high-endzie i takie są fakty, a do tego aktualizacja op kamery, która już jest i mamy produkt idealny, a że nie ma slotu na kartę pamięci? 64 GB, pamięci wewnętrznej wystarczy każdemu, jak nie to jest chmura z następnym zapasem pamięci. To nie laptop w końcu 1 TB dysku twardego. Aha! co niektórych krzykaczy boli (co to takie telefony widzą tylko za szybką w sklepie), że bateria niewymienna. Dla mnie to plus, konstrukcja jest zwarta i potęguje wrażenie solidności, a do tego umówmy się! to bateria litowo-polimerowa, więc praktycznie nie do "zdarcia", zanim zaczniecie pisać denne komentarze, zapraszam najpierw do lektury. Typowa polska mentalność na zasadzie: "w d... byłem, g.... widziałem, ch.... wiem, ale najwięcej Wam opowiem". Zapewne to nie telefon dla gimbazy, dla łosi są iSrony i szajsungi a la plastiko za friko o linii mydelniczki vel samochodu Trabant made in DDR, epoka PRL-u. To tyle i aż tyle. Dziękuję za uwagę. xD
Gość IP: 86.30.236.* 2013.03.27 09:15
WIECIE CO MNIE ROZWALA

ze iPhone 5 ma najdluzszy czas WEB browsing (te 2min slabiej od HTC to blad pomiarowy).... a kurde czas pracy w rozmowach telefonicznych....... po srodu stawki

Czy ktos potrafi to wytlumaczyc?

Bo w koncu moge zrozumiec duzy blad pomiarowy w wyswietlaniu filmu - bo rozne technologie ekramow, wielkosci itp.

A w rozmowach?! Co tam w srodku moze byc innego - inna antena?

Nie kumam tego
Gość IP: 86.30.236.* 2013.03.27 09:22
@Gość IP: 87.99.21.* 2013.03.27 09:00

Jako zwolennik Apple i zadowolony wlasciciel iPhone 5 zgadzam sie z toba ze HTC One to dobry sprzet. Jedyne co mnie powstrzymuje przed jego zakupem to...... caly ekosystem Android

Co do baterii to masz czesciowa racje - Li-ion jest nie do zdarcia - tak - ale po jakos 2 latach zaczyna umierac - TYLE ZE po takim czasie to ty juz myslisz o nowym smartphone - wiec umierajaca bateria wali cie

Swoja droga - kto wie jak trudno rozbiera sie HTC One? Chodzi mi o np. wymiane baterii - bo wielu kracze ze w iPhone nie mozna wymienic baterii A TO JEST KOMPLETA BZDURA!! Nawet cymbal to potrafi - odkrecic 2 srubki - odpiac tasme - wymienic - zlozyc iPhone 5 - "robota" na jakos...... 1-2 minuty!!!! (dla wprawnego)
Gość IP: 89.68.53.* 2013.03.27 10:04
Wynik baterii sredni, ale jak na 5 cali i podkrecony snapdragon to nie jest tak zle, czekam na testy Exynosa, tam powinno byc dluzej ;) Mam nadzieje ze bedzie wydajniej i dluzej :D
Gość IP: 79.175.222.* 2013.03.27 10:30
Dobrze że w moim note 2 jest bateria 3100 mAh . Średnio 4 dni a nawet tydzien mi wytrzymał . Niestety aktualizacja do 4.1.2 skraca żywotność. Wczesniej proces android miał jakies 3-4% teraz 20-40% masakra .. wracam do 4.1.1 i jesli zależy Wam na bateri nie róbcie aktualizacji do 4.1.2 ....
Gość IP: 82.176.115.* 2013.03.27 10:31
Teraz tylko czekać, kiedy wupuszczą na układach zastosowanych w S4 galaxy taba 3 :D
acomp
acomp 2013.03.27 11:35
Testy testami a życie przynosi inne wyniki.
Gość IP: 198.178.192.* 2013.03.27 12:27
"Czas rozmowy to wygrana Xperii Z. Telefon Sony osiągnął wynik 16 godz. 3 min."

No tak, bo Razr Maxx ma tylko 21 godzin 18 minut... W video playback tez zwycieza z wynikiem 16:35. Jak wyprodukuja szajsunga bez wodotryskw, za to wytrzymujcego tyle co Motka, to moze sie skusze.
Blackswift
Blackswift 2013.03.27 12:43
Co ciekawe HTC One w teście Chip.de wytrzymuje już tylko 6 godzin przeglądania internetu.
Gość IP: 37.30.73.* 2013.03.27 12:56
Wszystko fajnie, tylko ja w sIII w razie potrzeby wymieniam baterię na drugą i zajmuje mi to 5s więcej niż zwykły restart telefonu. Dlatego nigdy nie kupię telefonu typu iphone czy nowe htc one (mimo iż bardzo mi się podoba), bo przyzwyczaiłem się do możliwości łatwej wymiany baterii.
mozilla007
mozilla007 2013.03.27 15:44
Nazir50 2013.03.27 10:48
Mydelniczka na którą cię nie stać i czemu używasz SGS2 jak taki Android zły jest.
Gość IP: 84.48.38.* 2013.03.27 17:34
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Korea
Korea 2013.03.27 21:16
Nie jest źle. Mysle że na octa będzie lepiej. Skoro w wymagających funkcjach jak video nie było xle to w przypadku przegladania web czy rozmowach pracowac będą oszczędniejsze procesory. Moim zdaniem dlatego sgs4 na exynosie będzie lepszy
Gość IP: 83.21.66.* 2013.03.27 22:07
Li-ion są nie do zdarcia? Mój młodszy brat, słuchając rad rodziców, w SGY zdarł ją w tydzień. W jaki sposób? Stary jak świat - przy formowaniu. I to trzykrotnym... Telefon bez ładowania wytrzymuje przy dobrych wiatrach pół dnia.
Szemot
Szemot 2013.03.27 22:35
@Gość IP: 86.30.236.* 2013.03.27 09:15

Też mnie to zastanawiało. Ale gdybając to jest tak. IP5 ma najdłuższy czas web browsingu ale tylko korzystając z LTE o czym w Polsce jeszcze pewnie przez rok możesz zapomnieć. W 3G jest w kiepskiej średniej stawki. Inne telefony być może mające wynik 8-9h mają to w trybie 3G. Tego nie wiemy. Trzeba by było się przypatrzeć dokładnie na stronie testerów. Swoją drogą T-Mobile wprowadza w USA HD-Voice w iPhone5 i ciekaw jestem czy jakoś to zmienia czas rozmowy czy nie.
Szemot
Szemot 2013.03.27 22:45
@Gość IP: 87.99.21.* 2013.03.27 09:00

Z tą litowo polimerową baterią nie do zdarcia to bez przesady. Po pierwsze każdy topowy smartfon taką baterię posiada. Po drugie nie do zdarcia to jest w sprzęcie Appla. Czemu? Przez system lądowania który jeśli zostawisz na lądowaniu i dojdzie do 100% to inny smartfon będzie ładowany jak moc baterii zejdzie o 0,5% więc w sumie w nocy może się okazać, że zmarnujesz 20 cykli ładowania. W sprzęcie appla takze w laptopach masz systemy przeciwdziałające temu dlatego posiadacze kilkiuletnich iPhone3GS nadal działają przez 1-2 dni bez ładowania zamiast 2-3 jak to było 3 lata temu od nowości. Mój już nieużywany Samsung Galaxy Ace starczał na początku na 5 dni używania (8 bez używania netu przy skąpym korzystaniu). Po 2 latach bateria starczała na 12h. Dlatego w większości smartfonów wymienna batera jest tak waznę kwestią. Nic nie wskazuje na to aby w tym HTC sprawa miała wyglądać inaczej.
Nie wiem za bardzo co konkretnie miałeś na myśli, że iPhony są dla łosi ale pamiętaj, że wygląd który chwalisz w nowym HTC (który uważam za rewelacyjny) jest konkretnie zerżnięty z iPhone5. Weź sobie białą wersję do ręki a zobaczysz o czym mówię
Szemot
Szemot 2013.03.27 22:48
Co do samego SGSIV to tylko pogratulować. Tak duży smartfon, z tyloma funkcjami i tak mocnym procesorem i tak długie wyniki. Tylko się cieszyć z tego faktu. Niemniej pamiętajmy, że to tylko laboratorium a codzienne życie pokaże, że rano odłączając od ładowarki i tak trzeba będzie na noc podłączyć a wcale nie będziemy 9h surfować w internecie. Al to oczywiście tyczy się każdego smartfona
mozilla007
mozilla007 2013.03.28 00:21
Ja bym jednak darował sobie te testy i raczej poczekał na relacje użytkowników, ile to cudo naprawdę wytrzyma na baterii.
Gość IP: 109.173.212.* 2013.03.28 19:50
@87.99.21.* 2013.03.27 09:00
śmieszny facet jesteś... Li-pol nie do zdarcia ^^ dobre. Nie wiesz na czym polega ta technologia i nie masz pojęcia jakie są jej ograniczenia.

Nie rozumiem w czym polega przewaga flagowca HTC nad sgs3/4 i note 2 :) Jak ci spadnie 1 raz to zrozumiesz dlaczego plastik>aluminium.

Poza tym, aktualizacje w HTC to koszmar. Wiem jak długo czekałem na aktu do Htc One X. Na androidzie 4.0.4 używanie tego telefonu to istny koszmar i dlatego powiedziałem: chrzanie to biore samsunga i kupiłem Note 2.

Matryca IPS to pomyłka. Jak się miało raz w życiu Amoleda to już nigdy nie kupi się IPS. Powodów jest wiele. Od saturacji barw po energochłonność (czerń na IPS i TN to nie czerń)

Obaczymy jak będzie z One z zasięgiem kiedy jest się z dala od nadajnika. Możliwe, że telefon będzie padał znacznie szybciej niż sgs4/note 2 tylko dlatego, że metalowa obudowa to morderca dla anteny i nie sądzę, że dwa plastikowe paski to zmienią.

Xperia z z kolei to badziew. Mam to w domu (ojciec dostał na przedłużenie umowy) co prawda samo UI poprawili i juz nie jest dusfynkcyjne jak to zwykle bywa ale ekran to również niesamowite gówno... W telefonie którego cena wynosi około 2.7 k w markecie nie powinno się znaleźć coś tak kompromitującego jak to co Sony zamontował w najnowszym flagowcu który ma walczyć o konsumenta z sgs4 note 2 i całą resztą.

Co do żywotności baterii to niestety prawda, że Apple ma to rozwiązane dużo lepiej od telefonów z androidem. Żywotność baterii w IP to jedyne co mogło by mnie skłonić do kupna tel. z IOS. Ale z drugiej strony jak w note padnie mi bateria to kupię drugą za 30 zł i wymienię w 10 sec.
AUTOR: stanisław kruk
DODANO: 27.03.2013
Tagi: smartfony
Tagi producenckie: samsung
Tagi modelu: samsung galaxy s4
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 22670



Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
SAMSUNG ASAP (S23B350B) SAMSUNG ASAP (S23B350B)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Ednet Impulse U-110 Ednet Impulse U-110
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Vipow BAT0161 Adaptor baterii R6 na R20 (ADA000002) Vipow BAT0161 Adaptor baterii R6 na R20 (ADA000002)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Denon PMA-A100 Denon PMA-A100
Dostępny w 14 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
TOSHIBA Satellite U840-10M (PSU4SE-00K01FPL) TOSHIBA Satellite U840-10M (PSU4SE-00K01FPL)