Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Nowy projekt Volvo: smartfon zamiast kluczyka

Czyli kluczyk, który może się rozładować.

Nowy projekt Volvo: smartfon zamiast kluczyka

Na przestrzeni lat kierowcy zdążyli się przyzwyczaić, że chcąc uzyskać dostęp do samochodu muszą mieć przy sobie kluczyki. Jednak te przyzwyczajenia niebawem odejdą do lamusa. Volvo ogłasza, że od 2017 r. stanie się pierwszym producentem oferującym dostęp do samochodu z poziomu aplikacji na smartfona.

Technologia wykorzystująca łączność przez Bluetooth sprawi, że kierowca będzie dysponował cyfrowym kluczem, za pomocą którego będzie mógł korzystać z auta bez konieczności posiadania fizycznych kluczyków. Co więcej, dzięki temu rozwiązaniu otwierają się zupełnie nowe możliwości współdzielenia pojazdów oraz korzystania z nich w nowy sposób.

Nowa aplikacja, do której dostęp otrzymają klienci będzie pełnić dokładnie taką samą rolę, jak stosowane dotychczas tradycyjne kluczyki do samochodu. Dzięki aplikacji mobilnej możliwe będzie otwarcie i zamknięcie centralnego zamka auta, jak również samej tylnej klapy oraz rozruch silnika.

Istotną wartością dodaną dla klientów będzie także możliwość dodawania kolejnych kluczyków do innych samochodów marki Volvo pozostawionych w różnych lokalizacjach, co będzie odpowiadało mobilnym potrzebom współczesnych użytkowników. Wykorzystując aplikację można będzie także zarezerwować i opłacić wynajem auta, a następnie otrzymać cyfrowy klucz do niego, już wewnątrz aplikacji. Dzięki temu będzie wystarczyło zlokalizować samochód za pomocą sygnału GPS a następnie otworzyć i uruchomić auto omijając czasochłonne kolejki w punkcie wynajmu auta, na lotnisku lub na dworcu.

Cyfrowy klucz Volvo sprawi, że współdzielenie samochodu będzie wygodne i prostsze niż kiedykolwiek. Kolejną z oferowanych opcji będzie udostępnianie cyfrowego klucza do Volvo innym osobom, takim jak członkowie rodziny, współpracownicy, czy komukolwiek innemu, kto może się pochwalić posiadaniem smartfona i wystarczającym poziomem zaufania właściciela pojazdu.

Volvo jest zainteresowane daną technologią tylko wtedy, gdy ułatwia ona życie użytkownikom. W założeniach nowy, cyfrowy kluczyk będzie ułatwiał im życie i oszczędzał czas. Potrzeby mobilne wciąż ewoluują, tak samo jak oczekiwania naszych klientów. Teraz będą oni mogli korzystać z dostępu do samochodu w najprostszy możliwy sposób – podkreślił Henrik Green, wiceprezes działu Product Strategy & Vehicle Line Management w Volvo Cars. Ta technologia może również istotnie przyczynić się do wydajności korzystania z pojazdów – po co auto ma stać nieużywane na parkingu, skoro może w tym czasie wykorzystane przez kogoś innego, kogo wskaże właściciel?

Testy technologii będą prowadzone wiosną wraz z firmą Sunfleet na szwedzkim lotnisku w Goeteborgu, gdzie oferowane będą pierwsze samochody na wynajem bez kluczyków, dostępne poprzez nową aplikację. Pierwsze auta szwedzkiej marki wyposażone w to rozwiązanie trafią do klientów w 2017 r. Oczywiście nadal będzie można zamówić tradycyjne kluczyki.

Przyglądamy się możliwościom kolejnych zastosowań tej technologii w przyszłości. Widzimy mnóstwo potencjalnych zastosowań, które już wkrótce mogą trafić do naszych samochodów – dodał Martin Rosenqvist, New Car Director z działu Special Products w Volvo Cars.

Volvo jest pionierem tego rodzaju rozwiązań w branży motoryzacyjnej. Od 2015 r. na terenie Goeteborga wybrani kierowcy biorą udział w pilotażowym programie, który umożliwia zamówienie zakupów zamawianych online bezpośrednio do bagażnika samochodu z wykorzystaniem jednorazowego cyfrowego klucza umożliwiającego dostęp do samochodu Volvo. Teraz technologia ta trafi bezpośrednio do klientów.

Pierwsza prezentacja nowego rozwiązania odbędzie się podczas targów Mobile World Congress 2016 w dniach 22-25 lutego w Barcelonie na wspólnym stoisku szwedzkiego Ericssona oraz Volvo.

 

 

 

Dodaj komentarz 8 komentarzy
Gość IP: 79.78.174.* 2016.02.19 17:15
Koń pana Zorro działał na gwizdnięcie - Chińczycy nigdy nie dojdą do tak zaawansowanych technologii!
astiula
astiula 2016.02.19 17:25
Właśnie mój smartfon się rozładował. Czyli dalej idziemy "z buta"...
Gość IP: 78.9.113.* 2016.02.19 20:09
W razie rozładowania można zadzwonić z budki telefonicznej.
Gość IP: 5.174.108.* 2016.02.20 11:49
nie dosc ze samochody wytrzymuja 1/10 tego co powinny w imie 'eko' to jeszcze bardziej zasyfia auto takim bzdetem
mlody969
mlody969 2016.02.21 10:57
"po co auto ma stać nieużywane na parkingu, skoro może w tym czasie wykorzystane przez kogoś innego, kogo wskaże właściciel?
"

No tak, bo przekazanie komuś kluczyków do łapy to już za trudne jest. Teraz trzeba się logować, synchronizować, udostępniać... Im bardziej wszystko jest smart tym ludzie są głupsi
acomp
acomp 2016.02.21 18:32
I już się cieszą hakerzy którzy będą mieli dostęp do bardzo dobrych aut bez kluczyków czy łomu
jakub_1986
jakub_1986 2016.02.21 20:40
A co jeśli smartfon-kluczyk się rozładuje??
Gość IP: 91.208.10.* 2016.02.22 11:24
Coraz bardziej zaczynam tęsknić za moim starym "Polonezem", który odpalał dopiero po kopnięciu w kolumnę kierownicy... To było najlepsze zabezpieczenie antykradzieżowe. ;)
Nie potrzebował GPS-a, nikt mnie nie śledził i nie rozliczał z tego, że po drodze zatrzymałem się gdzieś na kawę. Jechał tak długo, jak starczyło benzyny w baku. Żaden debilny komputer nie zatrzymywał go na środku drogi, bo olej trzeba było wymienić miesiąc temu, albo jakiś czujniczek wykrył 1% odchyłkę jakiegoś parametru... :)
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 19.02.2016
Tagi producenckie: volvo
ŹRÓDŁO: informacja prasowa
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3185

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Ebaterie do kamery Samsung VP-D361 VSM019 (162142) Ebaterie do kamery Samsung VP-D361 VSM019 (162142)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Oki C5650N Oki C5650N
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ESPERANZA ETUI DO TABLETU 9.7 CALA CZARNO-CZERWONY (ET172R) ESPERANZA ETUI DO TABLETU 9.7 CALA CZARNO-CZERWONY (ET172R)
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
GOODRAM 16GB TWIN (PD16GH3GRTNKR9) GOODRAM 16GB TWIN (PD16GH3GRTNKR9)
Dostępny w 15 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
AMD 4GB DDR3 1600MHz (AE34G1601U1-UO) AMD 4GB DDR3 1600MHz (AE34G1601U1-UO)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu