“Szczerze wierzymy, że programowaniem można zmienić świat. Celem BattleHack jest znalezienie tych, którzy będą potrafili tego dokonać – najlepszych i najzdolniejszych programistów na świecie” — powiedział John Lunn, Global Director PayPal Developer i Braintree oraz sędzia.
“Warszawski BattleHack udowodnił jak żywa i barwna jest polska scena programistyczna” — dodał Lunn
“Jakość kodów jest naprawdę imponująca i tworzy dla programistów liczne perspektywy, zwłaszcza w mieście takim jak Warszawa, pełnym potencjału dla start-upów”.
Dzięki kreatywności, duchowi walki i pracy zespołowej, wspieranym dziesiątkami kubków kawy i tradycyjnymi polskimi potrawami, zwycięzcy udadzą się na światowy finał BattleHack w San Jose, w Kalifornii. Tam o 100 000 dolarów będa konkurować z drużynami z San Francisco, Miami, Instambułu, Toronto, Bostonu, Berlina, Chicago, Londynu i Moskwy.
Uczestnicy, którzy nie będą mieli szansy reprezentować Polski w Kalifornii, nie opuścili wydarzenia z pustymi rękoma: drużyna MedGenie, która zajęła drugie miejsce wygrała konsolę PS4, a ostatni na podium – Phoenix – aparaty Polaroid. MedsGenie to dozownik na tabletki z opcją przypomnienia i zdalnego monitorowania. Jest zasilany przez Spark Core Arduino i zintegrowany z PayPal. Drużyna Phoenix zbudowała aplikację dla Facebook i iPhone, zintegrowaną z Pebble, umożliwiającą płatności za pośrednictwem natywnego SDK PayPal iOS. Ich rozwiązanie ma pomagać np. w crowd fundingu.
400 litrów coca-coli, 150 puszek Red Bull, 1500 polskich pierogów pizzy i 22 zgłoszone aplikacje: inaguracyjny Battle Hack w Warszawie okazał się być wielkim sukcesem. Światowy finał Battle Hack odbędzie się w San Jose, w Kalifornii w dniach od 14 do 16 listopada 2014.