Zarządzaj pralką z kolegami

Katena to rozwiązanie sprzętowe zapewniające przestrzeń i rynek dla udostępniania urządzeń elektrycznych. Pomysł stojący za zwycięską aplikacją przekonał sędziów, choć wybór nie był łatwy. Projekt zwycięskiego zespołu obejmowały wykorzystanie sprzętu – w oparciu o Raspberry Pi i aplikację na Androida, pozwalającą na tworzenie różnych profili użytkowników i administrowanie urządzeniami. Poprzez korzystanie z systemu PayPal i Braintree, urządzenie można zamówić za pośrednictwem zabezpieczonej komunikacji i korzystać z niego przez określony czas. Katena zapewniła absolwentom BattleHack 2013 (Barcelona i Austin) zwycięstwo dzięki najlepszej implementacji API PayPal.
Zarządzaj pralką z kolegami
Katena

Katena

“Szczerze wierzymy, że programowaniem można zmienić świat. Celem BattleHack jest znalezienie tych, którzy będą potrafili tego dokonać – najlepszych i najzdolniejszych programistów na świecie” — powiedział John Lunn, Global Director PayPal Developer i Braintree oraz sędzia.

“Warszawski BattleHack udowodnił jak żywa i barwna jest polska scena programistyczna” — dodał Lunn

“Jakość kodów jest naprawdę imponująca i tworzy dla programistów liczne perspektywy, zwłaszcza w mieście takim jak Warszawa, pełnym potencjału dla start-upów”.

Dzięki kreatywności, duchowi walki i pracy zespołowej, wspieranym dziesiątkami kubków kawy i tradycyjnymi polskimi potrawami, zwycięzcy udadzą się na światowy finał BattleHack w San Jose, w Kalifornii. Tam o 100 000 dolarów będa konkurować z drużynami z San Francisco, Miami, Instambułu, Toronto, Bostonu, Berlina, Chicago, Londynu i Moskwy.

Uczestnicy, którzy nie będą mieli szansy reprezentować Polski w Kalifornii, nie opuścili wydarzenia z pustymi rękoma: drużyna MedGenie, która zajęła drugie miejsce wygrała konsolę PS4, a ostatni na podium – Phoenix – aparaty Polaroid. MedsGenie to dozownik na tabletki z opcją przypomnienia i zdalnego monitorowania. Jest zasilany przez Spark Core Arduino i zintegrowany z PayPal. Drużyna Phoenix zbudowała aplikację dla Facebook i iPhone, zintegrowaną z Pebble, umożliwiającą płatności za pośrednictwem natywnego SDK PayPal iOS. Ich rozwiązanie ma pomagać np. w crowd fundingu.

400 litrów coca-coli, 150 puszek Red Bull, 1500 polskich pierogów pizzy i 22 zgłoszone aplikacje: inaguracyjny Battle Hack w Warszawie okazał się być wielkim sukcesem. Światowy finał Battle Hack odbędzie się w San Jose, w Kalifornii w dniach od 14 do 16 listopada 2014.